Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27   NIEDZIELA ZWYKŁA    8 X 2023 parafia-czempin.pl

 

 1. Dzisiaj po Mszach św. odbędzie się kiermasz ciast dla Wiktorka, którego wspieraliśmy w ubiegłym roku.
 2. Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 25.11 – 02.12– zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Jakubem.
 3. Spotkanie dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej odbędzie się 23 października 2023 o godzinie 19:00 w salce parafialnej.
 4. Nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego odprawiamy na rozpoczęcie sobotniej Mszy św. o godz. 18.00., na pamiątkę dnia wniesienia relikwii w naszej parafii.
 5. Przy Figurze Matki Bożej Różańcowej na stoliku wyłożone są książki o bł. Edmundzie Bojanowskim, na każdej książce jest cena, są także kalendarze po 7 zł.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do Niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00., dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 7. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o g. 16.30 do domu parafialnego.
 8. W piątek 13 X o godz. 18.50. odmówimy Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, a o g. 19.30 Msza św. Fatimska, po Mszy św.  procesja z Figurą MB Fatimskiej ze świecami.
 9. W sobotę 14 X przypada dzień Edukacji Narodowej, z tej racji wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wielu łask Bożych, opieki Maryi i Waszej patronki – bł. Natalii Tułasiewicz.
 10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań w październiku przeniesiona jest w czwartek na godz. 7.00.
 11. Zapraszamy na spotaknia młodzieży i dzieci. Zapraszamy na następujące spotkania w tym tygodniu:
  1. Młodzież (od kl. 7) w piątek o godz. 19.00.
  2. dzieci ( od lat 5) w  sobotę o 10.00.
  3. ministranci w sobotę o 11.00.
   Wszystkie spotkania odbędą się w salce parafialnej.
 1. Za Tydzień w Kościele będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski, po Mszach św. będą zbierane ofiary na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 2. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem
  i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 3. W dalszej kolejności Obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia bloki przy ul. Spółdzielców 1a, 1b , 1c; 3a, 3b,3c; 5; 7; 9 - 27; dalej bloki ul. Spółdzielców 11 c, 11 b, 11a. Dalej ul. Przelot od nr 1 do końca, ul. Zacisze, dalej ul. Jeździecka od nr 1 do 16, dalej ul. 10–lecia RKS-u od nr 23 do 1; następnie blok ul. 10-lecia RKS-u nr 4; następnie ul. Przedszkolna 1 mieszkania od 1 do 18; dalej Przedszkolna 2, 4, 6, 8.
 4. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, 
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie 
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż,
  że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego
  i Zmartwychwstałego.
 5. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 6. Z powodu braku miejsc na cmentarzu nie rezerwujemy już kolejnych kwater, ale na bieżąco będziemy ustalać miejsca pochówku.
 7. W poniedziałek o godz. 11.00 pożegnamy śp. Janusza Lichosika z ul. Kuczmerowicza. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amem.