ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 NIEDZIELA  ADWENTU    27 XI 2022 r.

parafia-czempin.pl

          

 1. Od 29 X Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza domy i rodzinna ul. Słowackiego. niech to będzie błogosławiony czas dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza.
  Plan podajemy w pun Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic : Z ul. Polnej na ul. Prusa dalej -> ul. Słowackiego od końcowych numerów
  do nr 1 dalej -> Ul Chopina od ul Słowackiego do ul.  Śremskiej dalej -> ul. Mickiewicza od końca do nr 1 dalej -> ul. Żeromskiego od nr 1 dalej -> ul. Konopnickiej dalej -> ul. Poznańskie Przedmieście od cmentarza w stronę pl. Zielonego Rynku.
 3. W poniedziałek ks. prałat Czesław podjął decyzję i poprosił ks. Arcybiskupa o pozostanie w Domu Księży Emerytów ze względu na stan zdrowia. Otoczmy Go modlitwą w tym niełatwym dla Niego czasie podjęcia decyzji prosząc Pana Boga o siły i zdrowie.
 4. W dzisiejszą Niedzielę gościmy Siostry Służebniczki, które pamiętamy jak dzielnie służyły w naszej Parafii, razem modlimy się o kanonizację Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego.
 5. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas bezpośredniego przygotowania na Uroczystość Bożego Narodzenia i na ostateczne przyjście Boga na końcu czasu.
 6. Na Msze św.  Roratnie zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00., w soboty o godz. 6.15. Godzinki i Msza św. o godz. 6.30.
 7. Adwentowe spotkania dla Młodych – w soboty 3, 10, 17 grudnia
  od godz. 19.00 zapraszamy wieczorem na spotkania młodzieży – chcemy zbudować wspólnotę młodzieżową. Zapraszamy, przyjdź zobacz
  i zdecyduj – więcej informacji u ks. Jakuba.
 8. Starszych ministrantów zapraszam na zbiórkę w piątek na 19.00 a tych z szkoły podstawowej w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy
  też do powrotu starą gwardię a nowych do wstąpienia w szeregi ministranckie.
 9. W kruchcie kościoła można za dobrowolną ofiarę nabywać opłatki, a świece Caritas w cenie 10 zł – mała świeca i 20 zł duża.
 10. Dla dzieci Adwentowy kalendarz „Boski Adwent” po 15 zł można nabywać w zakrystii, ofiary będą przekazane na Caritas. Dzieci znajdą
  w nim pomocne porady jak dobrze przeżyć adwent.
 11. Przy Opłatkach można po 15 zł nabyć lampion.
 12. Chorych i starszych odwiedzimy z sakramentami w piątek od godz. 8.45.
 13. Spowiedź w Pierwszy Piątek Miesiąca od godz. 16.00. do 18.00. z udzieleniem Komunii św. do 17.00.
 14. W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec Wynagradzający odmówimy o godz. 7.20., medytacja po Mszy św.
 15. We wtorek w 29 dzień miesiąca o godz. 17.20. odmówimy Różaniec z modlitwami wstawienniczymi ku czci św. Michała Archanioła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 16. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach Rocznych odmawiać będziemy w sobotę o godz. 17.20. Msza św. w ich intencji o godz. 18.00. Podział  na pierwszą i czwartą sobotę  można zobaczyć przy filarach oraz w Internecie.
 17. Jutro swoje imieniny obchodzi ks. Bp Zdzisław Fortuniak oraz Pan kościelny Zdzisław, życzymy im wielu Łask Bożych, opieki Matki Bożej i św. Józefa, przy tej okazji składamy życzenia dla Panów Organistów Wojciecha i Mateusza oraz dla chóru „Harfa” i Orkiestry, aby cieszyli się orędownictwem św. Cecylii.
 18. Przypominamy o oddawaniu deklaracji bierzmowanych do końca listopada ks. Jakubowi.
 19. W sobotę na godz. 15.00 do kościoła zapraszamy Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. natomiast spotkanie w sprawie
  alb komunijnych odbędzie się w poniedziałek - 5 XII, w domu parafialnym o 16.30.
 20. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30, we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św.
  i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 21. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony,
  czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować
  się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 22. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30., we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św.
  i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 23. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie
  i nawrócenie Rosji.
 24. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi, aby starszym i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
 25. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 26. Pożegnaliśmy śp. Stanisławę Napieralską dawną Parafiankę z ul. Rynek oraz sp. Bolesławę Sobczyk z ul. Wiatrakowej,
  we wtorek o g. 12.00. pożegnamy śp. Bernarda Malaka z Piotrkowic Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.