OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

9.5.2021 parafia-czempin.pl

1. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30. na Nabożeństwa Majowe z rozważaniami o św. Józefie. Wypraszajmy Łaski dla naszych rodzin. Niech trwa nasza pokorna i wytrwała modlitwa o zakończenie epidemii, trwajmy na modlitwie osobistej i w kościołach, ufając, że Bóg przez ręce Matki Bożej i św. Józefa udzieli potrzebnych Łask.
  2. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedzał nasze domy i rodziny w Nowym

Gołębinie, teraz o piątku 7 maja Nawiedza rodziny i domy w Gorzyczkach, niech będzie to błogosławiony czas dla Naszej Parafii. Nasi przodkowie

śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te

słowa brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Intencję Mszy św. jako podziękowanie za otrzymane Łaski w czasie Nawiedzenia Nowego Gołębina ofiarujemy w czwartek 13 maja o godz. 19.30. podczas Mszy św. Fatimskiej, zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na

obowiązkowe noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką,

wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.

1. W naszym kościele już może uczestniczyć na jednej Mszy św. 50 osób.
  2. W przyszłą Niedzielę o godz. 9.00. sprawować będziemy dodatkową Mszę św.
  3. W czwartek w Liturgii wspomnienie MB Fatimskiej, zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 18.50., Msza św. o godz. 19.30., po Mszy św. wokół kościoła procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, prosimy zabrać świece. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, której przewodniczyć będzie ks. Dawid Wojdowski Wikariusz z Lwówka.
  4. Po Mszach św. przy Figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa można odbierać

zamówione Albumy z Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej, koszt 100 zł.

1. Przy Figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa można nabywać modlitewnik do św.

Rocha, św. Sebastiana i św. Rozalii po 12 zł, rozważania o św. Józefie po 6zł, modlitewnik

z  dużymi literami po 15 zł.

1. 10. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok.

godz. 8.40. oraz po Mszy św. ok. godz. 18.40. prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z

kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.

1. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach., na balaska p 4 zł można nabyć

rozważania na miesiąc maj. Przypominamy, że w zakrystii można nabywać Pismo

Święte z dużymi literami : Stary i Nowy Testament w 5 tomach po 250zł, Nowy

Testament po 25 zł.

12. Modlitwy o urodzaje ze względu na trwającą epidemię zanosić będziemy od poniedziałku

do Niedzieli Wniebowstąpienia podczas Nabożeństwa Majowego. Zapraszamy do

modlitwy.

13. W sobotę 15 V i w Niedzielę 16 V odbędą Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, prosimy, aby ściśle uczestniczyli w kościele obecni byli tylko zaproszeni i policzeni przez rodzinę goście. Na Uroczystość dzieci przychodzą bez świec i książeczek.

14. Spowiedź przed Uroczystością Pierwszej Komunii św. :

Dla dzieci, które przystępują do Komunii św. w sobotę 15 V, ich Spowiedź i rodziny w czwartek 13 V o godz. 18.40.

Dla dzieci, które przystępują do Komunii św. w Niedzielę 16 maja ich Spowiedź i rodziny w piątek 14 V o godz. 18.40.

Dzieci prosimy, aby zabrały swoje książeczki i po wyspowiadaniu poprosiły o podpis księdza, który ich wyspowiadał.

Biały Tydzień będzie tylko po trzy dni, naprzemiennie o godz. 17.00.

Dzieci, które przystąpiły do Komunii św. w sobotę 15 V zapraszamy na Msze św. w poniedziałek 17 V o godz. 17.00., w środę 19 V o godz. 17.00., w piątek 21 V o godz. 17.00.

Dzieci, które przystąpiły do Komunii św. w Niedzielę 16 V zapraszamy na Msze św. we wtorek 18 V o godz. 17.00., w czwartek 20 V o godz. 17.00., w sobotę 22 V o godz. 17.00.

15. Pożegnaliśmy śp. Lidię Werwińską z ul. Gruszkowej, śp. Lesława Przybylskiego z Iłówca Wielkiego, sp. Marię Łukaszczyk z ul. Gruszkowej, po uzgodnieniu w Poznaniu na Górczynie pożegnamy sp. Kazimierza Świątek z Gorzyc,

także po uzgodnieniu terminu  pożegnamy sp. Zachariasza Przygodzkiego z Rynku. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.