13 NIEDZIELA ZWYKŁA  26 VI 2022 parafia-czempin.pl

1. Młodzieży życzymy, aby Łaska Sakramentu Bierzmowania uświęcała ich dalsze Zycie, niech Duch Święty Prowadzi.
  2. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, niech będą wypełnione Bożym Błogosławieństwem i opieką Anioła Stróża, a ciężko pracującym bez urlopów, życzymy Mocy Ducha Świętego.
  3. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o to, aby Oktawa Bożego Ciała w naszej Parafii odbyła się w sposób godny i szlachetny wobec Pana Jezusa Utajonego w Przenajświętszym Sakramencie. Dziękujemy także za wszystkie ofiary złożone na Msze sw. Bóg zapłać.
  4. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi, aby starszym i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
  5. Odwiedziny chorych i starszych odbędą się w lipcubez zmian, czyli ks. Jakub i ks. Andrzej od godz. 8.00.
  6. Spowiedź w Pierwszy Piątk od godz. 16.00. do 18.00., w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. Na Nabożeństwo Pierwszej Soboty zapraszamy w sobotę o godz. 7.20 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, medytacja po Mszy św.
  8. W środę w 29 dzień miesiąca o godz. 17.20. odmówimy Różaniec z modlitwami wstawienniczymi do św. Michała Archanioła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. W środę w liturgii uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, patronów naszej katedry i miasta Poznania.
  10. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy na zakończenie wieczornej Mszy św.
  11. Biuro Parafialne czynne po rannej i po wieczornej Mszy św. od poniedziałku do czwartku.
  12. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmówimy w sobotę o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  13. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na lipiec : „w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością”.
  14. W gablocie umieszczony jest plakat o Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce, która wyrusza z 6 VII z Poznania. Zachęcamy do wędrowania.
  15. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w roku 2023 odbędzie się w sobotę 20 maja o godz. 11.00. oraz w Niedzielę 21 maja o godz. 11.30. Najlepiej jeżeli uda się podzielić na w miarę równą ilość dzieci, ale nie jest to pod przymusem, gdyż często jest to związane w salą.
  16. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej od środy 25 maja nawiedza domy i rodziny w Piechaninie. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności : Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  17. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, a
    aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
    po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,
    pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  18. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
  19. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Torunia i Chełmna w terminie od 14 do 15 VIII br. W programie zwiedzanie z przewodnikiem Chełmna, Torunia, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, Parku Pamięci, Świątyni-Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, Radio Maryja. Koszt przejazdu, wyżywienia, noclegu, ubezpieczenia i przewodnika 400 zł. Zapisy i wpłata 400zł do 30 czerwca pod numerem tel.667103763. Program umieszczony jest w gablocie i na stronie parafialnej.
  20. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku oraz magnesy po 5 zł.
  21. Pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Puszkarka, dawnego Parafianina z ul. Łąkowej. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amem.