19 NIEDZIELA ZWYKŁA  7 VIII 2022 parafia-czempin.pl

1. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, niech będą wypełnione Bożym Błogosławieństwem i opieką Anioła Stróża, a ciężko pracującym bez urlopów, życzymy Mocy Ducha Świętego.
  2. Msza św. w intencji Parafian z Starego Tarnowa na zakończenie Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej sprawowana będzie w przyszłą Niedzielę 14 VIII o godz. 10.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy .
  3. Od soboty rozpoczyna się Nawiedzenie domów i rodzin w Nowym Tarnowie, niech to będzie błogosławiony czas dla rodzin.
  4. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w sobotę 13 VIII br., ok. godz. 18.50. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie,
    o godz. 19.30. Msza św. i Procesja wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  5. W przyszłą Niedzielę po Mszach sw. zbierać będziemy ofiary na KUL i WT w Poznaniu
  6. W tym roku Dożynki Gminne i Parafialne odbędą się podczas wspólnej Mszy św. 15 sierpnia o godz. 10.00.
  7. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi, aby starszym
    i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
  8. Biuro Parafialne czynne po rannej i  wieczornej Mszy  od poniedziałku do czwartku.
  9. Autokarowa Pielgrzymka na Odpust do Górki Duchownej na Dzień Chorego odbędzie się we wtorek 23 VIII, wyjazd przy kościele o godz. 8.30., koszt 15 zł, przy zapisach podajemy imię, nazwisko i PESEL oraz zapłata.
  10. Organizujemy autokarowe Pielgrzymki do Lichenia w poniedziałek 22 VIII, wyjazd o godz. 6.30. z przed Kościoła, koszt 50zł, oraz do Częstochowy we wtorek 6 IX, wyjazd z przed Kościoła o godz. 6.00., koszt 80zł, do Częstochowy zapisujemy na drugi autobus. Przy zapisach podajemy PESEL i wpłata kosztów.
  11. Są wolne miejsca do Zakopanego – ostatnie trzy miejsca, mogą się też zgłosić dwie osoby do ostatniego pokoju; termin od 16 do 21 VIII, koszt 730 zł, wyjazd o godz. 7.00. parking na ul. Kuczmerowicza.
  12. Rodzina z naszej Parafii zwróciła się z prośbą o potrzebną pomoc dla Mirosławy Włodarczak, pomoc można przekazać przez portal siepomaga.pl oraz przez sms nr 75365 o treści 0207126
  13. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej od Niedzieli 7 sierpnia nawiedza domy
    i rodziny w Nowym Tarnowie. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  : Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  14. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego
    i Zmartwychwstałego.
  15. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
  16. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku oraz magnesy po 5 zł.