Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Niedziela Chrztu Pańskiego
8 I 2023 

parafia-czempin.pl

          

 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza domy
  i rodzinna ul. Poznańskie Przedmieście. niech to będzie błogosławiony czas dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas” niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 2.  Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic : ul. Kręta od nr 1 do końca, dalej ul. Podgórna od nr 11 do nr 1, dalej ul. Łąkowa od nr 1 do końca nr 16., dalej ul. Śliwkowa od nr 25 do nr 1, dalej ul. Wiśniowa od nr 23 do nr 1, dalej ul. Czereśniowa od nr 1 do nr 39, dalej ul. Gruszkowa od nr 34 do nr. 1.
 3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 10.00. w naszym Kościele parafialnym odprawiliśmy Mszę św. w intencji śp. Papież Senior Benedykt XVI, dziękując za Jego posługę w Kościele, powierzajmy Go Bożemu Miłosierdziu.
 4. W dzisiejszą Niedzielę Chrztu Pańskiego dziękujmy Panu Bogu za naszych rodziców i rodziców chrzestnych, którzy poprosili dla nas o Dar Chrztu św. i Życia Wiecznego, pamiętajmy o dzieciach, które trzymaliśmy do Chrztu św. i dbajmy o ich duchowy rozwój.
 5. Dzieci na śpiewanie kolęd zapraszamy w Niedzielę i w Święta na godz. 11.15.
 6. W tym roku nie będziemy chodzili po domach w ramach Odwiedzin Duszpasterskich, ale będziemy Osiedlami zapraszać do Kościoła do wspólnej modlitwy za nasze rodziny.
 7. Parafian z Osiedla Nr 1 w Czempiniu zapraszamy na Mszę św. w Niedzielę 8 I o godz. 10.00., a Parafian z Osiedla nr 2 w Czempiniu na Mszę św. także 8 I na  godz. 11.30.   Msze św. sprawowane będą w intencji naszych rodzin. Serdecznie zapraszamy
  do wspólnej modlitwy.
 8. W dalszej kolejności Msze św. będziemy odprawiać w intencji Parafian z Os. nr 3 15 I  o godz. 10.00., os. Nr 4 15 I o godz. 11.30., os. Nr 5 22 I o godz. 11.30., os. Nr 6 22 I o godz. 11.30., os. Nr 7 29 I o godz. 10.00., Parafian w wiosek 29 I o godz. 11.30.
 9. Jak co roku Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w  świątecznej zbiórce "Paczuszka Dla Maluszka". Na choinkach wiszą papierowe bombki z opisem całej akcji- można je zabrać ze sobą i w zamian przynieść paczuszkę.  Zgromadzone przez nas dary trafią do Hospicjum Domowego w Poznaniu. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne, takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. W tym roku chcemy również naszych wyjątkowych, w ogromnej większości leżących podopiecznych, otulić kocykiem. Zatem prosimy o zakup ,w miarę możliwości, ciepłych kocy i kocyków. Przygotowane paczki prosimy zostawiać przy żłóbku. Akcja trwa do 2 lutego. Już teraz z całego serca dziękujemy za hojność.
 10. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30, we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 11. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 12. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 13. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 14. Pożegnaliśmy śp. Izabelę Dokrzewską z ul. Kościańskie Przedmieście oraz śp. Stanisława Drozdów z Gorzyczek. Niech odpoczywają w Pokoju wiecznym. Amen.