Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 7 V 2023 parafia-czempin.pl

 

 1. Prałatowi Czesławowi Bartoszewskiemu z okazji 82 rocznicy urodzin składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa, potrzebnego zdrowia, opieki Matki Bożej i św. Józefa. Intencję Mszy św. ofiarujemy w dzisiejszą Niedzielę o godz. 11.30.
 2. We wtorek 8 maja w Liturgii Uroczystość św. Stanisława Bpa i M., Głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji
 3. W sobotę 13 maja we wspomnienie MB Fatimskiej o godz. 19.00. odmówimy Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, o godz. 19.30. Msza św., której przewodniczyć będzie ks. Henryk Schwanke COr z kościańskiej Fary, po Mszy św. procesja z Figura MB, na procesję prosimy zabrać świece.
 4. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy od poniedziałku 1 maja
  o godz. 17.30. zapraszamy z całymi rodzinami, powierzajmy nasze rodziny opiece Matki Bożej
  i św. Józefa.
 5. W dniach 26.11.2023 - 2.12.2023 planujemy zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowy plan w gablocie, stronie internetowej. Koszt 4399zł + 250$. Szczegóły u ks. Jakuba.
 6. Informacje na temat bierzmowania i terminów spotkań są podane na stronie parafialnej.
  W tym tygodniu spotkania są obowiązkowe.
 7. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian na ul. Stęszewskiej. Niech będzie
  to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „z Obrazem szła Moc”,
  a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem.
 8. W dalszej ul. Stęszewska po obu stronach naprzemiennie w kierunku przejazdu kolejowego. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 9. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze
  do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować
  się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 10. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc 
  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 11. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 12. Pożegnaliśmy  śp. Walentego Frąckowiaka z Borowa, śp. Teresę Nosek z Nowego Tarnowa, w środę
  o godz. 11.00. pożegnamy śp. Piotra Banaszyka z ul. Borówko Stare. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.