Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Miłosierdzia Bożego  7 IV 2024 parafia-czempin.pl

 1. W swoich osobistych modlitwach przez orędownictwo Matki Bożej Królowej Polski i wszystkich Świętych Patronów Polski powierzajmy naszą Ojczyznę dziękując Panu Bogu za dar wolności prosząc o zachowanie suwerenności i niepodległości. Niech umocnieniem w wytrwałej Modlitwie Różańcowej będą słowa z Pieśni „Ze wzgórz Częstochowy… że gdy klęska, pożoga, nieszczęście i noc  zawisły nad Krajem, z Obrazem szła Moc.”
 2. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego, dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. sprawowana będzie za Parafian o Boże Miłosierdzie, zachęcamy do wypraszania Łask. Mszę św. poprzedzi Koronka do Bożego Miłosierdzia. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przy tej okazji dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Caritas za całoroczną posługę wobec ubogich materialnie, a coraz częściej także posługę wobec ubogich duchowo.
 3. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmówimy w sobotę o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 4. Sakrament Pierwszej Spowiedzi Św. dla klasy 3 odbędzie się w sobotę 13 IV klasa 3a p godz. 9.00., kl. 3b o godz.9.30., kl.3c o godz. 10.00., kl. 3d o godz. 10.30. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą książeczki.
 5. W poniedziałek w Liturgii obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze św. o godz.8.oo.,10.00.,18.00. Jest to także Dzień Świętości Życia, zebrane ofiary przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia. Zachęcamy do podjęcia Modlitwy Duchowej Adopcji dziecka Poczętego.
 6. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 16.30. do Domu Parafialnego.
 7. OSP z Borowa składamy podziękowanie za pomoc w obrzędzie błogosławieństwa kierowców i poświecenia pojazdów, niech Boża Opatrzność czuwa nad wszystkimi.
 8. Wspólnota Galilea wznawia swoje spotkania, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w kościele.
 9. Przyszła Niedziela obchodzona będzie jako Święto Chrztu Polski oraz jako Niedziela Biblijna i Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego.
 10. Parafia w Modrzu organizuje autokarową pielgrzymkę do Francji w terminie 1-10lipca 2024, min. Paryż, Lourdes, La Salette, szczegóły na plakacie w gablocie.
 11.  
 12. Zachęcamy do wypraszania łask dla dzieci przez orędownictwo świętych dzieci z Fatimy św. Hiacyntę i św. Franciszka.
 13. Litanię do Bł. Edmunda Bojanowskiego odprawiamy o godz. 18.00. na rozpoczęcie sobotniej Mszy św. na pamiątkę wprowadzenia Relikwii.
 14. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia. OBRAZ PRZEKAZUJEMY NASTEPNEJ RODZINIE OK. GODZ.18.00. NATOMIAST DZIEŃ WCZEŚNIEJ NALEŻY USTALIĆ I UPRZEDZIĆ RODZINĘ, ŻE PRZYJDZIE OBRAZ MATKI BOŻEJ.
 15. W dalszej kolejności Obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia : ul. Wodna, ul. Przytorze, ul. Kolejowa po obu stronach naprzemiennie, ze skrętem na ul. Wspólna i dalej ul. Kolejowa w kierunku przejazdu kolejowego., Następnie u. Nowa, dalej ul. Strumykowa w stronę ul. Kuczmerowicza, następnie ul. Marciniaka od nr2 naprzemiennie do nr 32, dalej ul. Powstańców Wielkopolskich do nr 2, dalej ul. Ogrodowa od nr2 do końca, dalej ul. Kuczmerowicza od nr 37 do nr 17, następnie  bloki nr 15, 13,11,9,7,5B,5A,1B,1A, i dalej ul. Kuczmerowicza od nr 2 do nr38, następnie Osiedle Przylesie : ul. Sokolnicza od nr 1A do nr 14/PZŁ/, następnie ul. K. Kiełczewskiego od nr1 do końca naprzemiennie i dalej ul. Komorowicza od końca do nr 1 naprzemiennie, następnie ul. Wybickiego od końca do nr 1 naprzemiennie , dalej ul. Dezyderego Chłapowskiego nr2H, 2F,2E, 2B, następnie ul. Słoneczna i dalej ul. Borówko Stare od nr 9 do 15, następnie ul. Kasztanowa bloki nr 2,4,6, i dalej nr 3A, 3B,1A, następnie ul. Borówko Stare nr 4 i Przedszkole i ul. Parkowa, i następnie ul. Borówko Stare nr17,18,20, następnie pl. Zielony Rynek od nr 17 do 1, i dalej ul. Kościelna od nr 7 do nr1A, i dalej ul. Kościelna od nr 17 do nr 2, następnie ul. Rynek od nr 1 do nr 15, i dalej ul. ks. Jerzego Popiełuszki od nr 1 do Urzędu Gminy, i dalej ul. Długa od nr 35 naprzemiennie i ul. Krótka, i dalej w ul. Długą i skręt w ul. Ratuszową i powrót na ul. Długą do nr 2, następnie ul. Rynek od nr 17 do nr 33 i zakończenie na Probostwie.
 16. Po zakończeniu Nawiedzenia na Probostwie serdecznie zachęcamy do indywidualnego zgłaszania się  przez osoby , które chcą jeszcze przyjąć Obraz do swojego domu.
 17. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 18. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.