Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31   NIEDZIELA ZWYKŁA    5 XI 2023 parafia-czempin.pl

 

 1. W naszej Parafii gościmy Ojców Oblatów i wolontariuszy , którzy głoszą Słowo Boże o Misjach, a nabywając pamiątki w namiocie misyjnym wspieramy ich działalność.
 2. W dzisiejszą Niedzielę po Mszach św. można nabyć rogale świętomarcińskie po 10 zł, które rozprowadza Caritas naszej Archidiecezji, a także dla dzieci kalendarze adwentowe, które również rozprowadza Caritas.
 3. W sobotę 11 XI o godz. 10.00. w naszym kościele sprawowana będzie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, zapraszamy do wspólnej modlitwy, intencja zamówiona jest przez Burmistrza i Radnych Gminy Czempiń.
 4. Różaniec za zmarłych polecanych w Wymieniankach jednorazowych odmawiamy do 8 XI o godz. 17.20.
 5. Zachęcamy do zyskiwania Odpustu zupełnego dla zmarłych do 8 XI, poprzez przyjęcie w w danym dniu Komunii św, nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz, Zdrowaś Mario i Wierzę w Boga.
 6. Wymienianki jednorazowe i roczne na przyszły rok można składać
  po Mszach św. w zakrystii.
 7. Przyszła Niedziela obchodzona będzie jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 8. Nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego odprawiamy na rozpoczęcie sobotniej Mszy św. o godz. 18.00., na pamiątkę dnia wniesienia relikwii w naszej parafii.
 9. Przy Figurze M. B. Różańcowej na stoliku wyłożone są kalendarze po 7 zł.
 10. W najbliższą sobotę 11 XI nie odbędą się spotkania, ale zapraszamy za tydzień na spotkania młodzieży i dzieci. Zapraszamy na następujące spotkania w tym tygodniu:
  • młodzież (od kl. 7) w piątek o godz. 19.00.
  • dzieci (od lat 5) w  sobotę o 10.00.

Wszystkie spotkania odbędą się w salce parafialnej.

 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem
  i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 2. OBRAZ PRZEKAZUJEMY NASTEPNEJ RODZINIE O K.GODZ.18.00. NATOMIAST DZIEŃ WCZEŚNIEJ NALEŻY USTALIĆ I UPRZEDZIĆ RODZINĘ, ŻE PRZYJDZIE OBRAZ MATKI BOŻEJ.

W dalszej kolejności Obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia : ul.Woda, ul.Przytorze, ul.Kolejowa po obu stronach naprzemiennie, ze skrętem na ul. Wspólna i dalej ul. Kolejowa w kierunku przejazdu kolejowego., Następnie u. Nowa, dalej ul. Strumykowa w stronę ul. Kuczmerowicza, następnie ul.Marciniaka od nr2 naprzemiennie do nr 32, dalej ul. Powstańców Wielkopolskich do nr 2, dalej ul. Ogrodowa od nr2 do końca, dalej ul. Kuczmerowicza od nr 37 do nr 17, następnie  bloki nr 15, 13,11,9,7,5B,5A,1B,1A, i dalej ul.Kuczmerowicza od nr 2 do nr38, następnie Osiedle Przylesie : ul. Sokolnicza od nr 1A do nr 14/PZŁ/, następnie ul.K.Kiełczewskiego od nr1 do końca naprzemiennie i dalej ul. Komorowicza od końca do nr 1 naprzemiennie, następnie ul. Wybickiego od końca do nr 1 naprzemiennie , dalej ul. Dezyderego Chłapowskiego nr2H, 2F,2E, 2B, następnie ul. Słoneczna i dalej ul. Borówko Stare od nr 9 do 15, następnie ul. Kasztanowa bloki nr 2,4,6, i dalej nr 3A, 3B,1A, następnie ul. Borówko Stare nr 4 i Przedszkole i ul.Parkowa, i następnie ul. Borówko Stare nr17,18,20, następnie pl.Zielony Rynek od nr 17 do 1, i dalej ul. Kościelna od nr 7 do nr1A, i dalej ul.Kościelna od nr 17 do nr 2, następnie ul.Rynek od nr 1 do nr 15, i dalej ul. ks.Jerzego Popiełuszki od nr 1 do Urzędu Gminy, i dalej ul. Długa od nr 35 naprzemiennie i ul. Krótka, i dalej w ul. Długą i skręt w ul. Ratuszową i powrót na ul. Długą do nr 2, następnie ul.Rynek od nr 17 do nr 33 i zakończenie na Probostwie.

Po zakończeniu Nawiedzenia na Probostwie serdecznie zachęcamy do indywidualnego zgłaszania się  przez osoby , które chcą jeszcze przyjąć Obraz do swojego domu.

 1. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, 
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie 
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa
  za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 2. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc 
  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 3. W piątek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Ireneusza Piaseckiego z ul. Mickiewicza. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.