Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17   NIEDZIELA ZWYKŁA    30 VII 2023 parafia-czempin.pl

 1. Przypominamy, że od 6 sierpnia nastąpi zmiana godziny niedzielnej porannej Mszy, ze względów organizacyjnych i braku księży niedzielna Msza poranna będzie o 7.30. a nie o godz. 8.00. W tygodniu Msza św. bez zmian czyli o g. 8.00.
 2. Wyrażamy wdzięczność Panu stolarzowi za odrestaurowane meble w prezbiterium. Bóg zapłać za pracę, niech św. Józef wstawia się w codziennej pracy i życiu!
 3. Organizatorzy z Kościańskiej Fary zapraszają do wspólnej modlitwy pokutno-wynagradzającej w intencji naszych rodzin, parafii i dekanatu w dniu 4 VIII od godz. 18.00 do 5 VIII godz. 7.00. Szczegóły na stronie internetowej wynagradzam.pl oraz na plakacie.
 4. W sobotę i w Niedziele 5 i 6 VIII w naszej Parafii na Mszach św. gościć będziemy Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie z Zielonej Góry podróżują po Polsce głosząc doskonałe nabożeństwo do NMP na podstawie św. Ludwika  de Montfort. Będzie też możliwość nabycia  po 10 zł zestawu Traktatu, książeczki o Różańcu i płyty CD. 
 5. W Pierwszy Piątek Miesiąca okazja do Spowiedzi od 16.00. do 18.00. z udzieleniem Komunii św. od 16.00. do 17.00.
 6. Odwiedziny chorych i starszych z Komunią św. odbędą się w czwartek i w piątek od godz. 9.00., rodziny będą powiadomione o dniu odwiedzin.
 7. W Pierwszą Sobotę Miesiąca o godz. 7.00. odmówimy Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, następnie medytacja o Msza św., po Mszy św. modlitwy Nowenny przed Uroczystością Koronacji Obrazu Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach.
 8. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmówimy w sobotę o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 9. W gablocie umieszczony jest plakat z programem Uroczystości Odpustowych w Osiecznej. W imieniu ojców franciszkanów, którzy świętują 400 lecie przybycie do Osiecznej serdecznie zachęcamy do udziału w odpuście Porcjunkuli.
 10. Odpust Porcjunkuli można uzyskać od wtorku 1 VIII godz. 12.00.  do środy 2 VIII godz. 24.00. we wszystkich kościołach Parafialnych. Odpust można uzyskać dla siebie lub dla  zmarłego jeden raz za pobożne odmówienie Ojcze  nasz i Wierzę w Boga.
 11. W swoich modlitwach powierzajmy Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.
 12. W ubiegłą Niedzielę na pomoc dla Misjonarzy zebraliśmy 1800 zł, dziękujemy.
 13. W czasie trwania remont drzwi głównych naszego kościoła, prosimy dziękujemy Staropolskim o korzystanie z drzwi bocznych oraz od zakrystii. Już dziś składamy podziękowanie wszystkim zaangażowanym w podjęcie i wsparcie tej inicjatywy, dziękujemy pewnemu anonimowemu małżeństwu, oraz wszystkim, którzy złożyli ofiarę. Ponieważ pewne małżeństwo zechciało mocno wesprzeć związane z tym wydatki, jeżeli ktoś także zechce wspomóc to będziemy wdzięczni, ponieważ dobrze będzie wyremontować drzwi wejściowe na chór i na wieżę, Dlatego zebrane pieniądze będą przeznaczone na remont tych drzwi.   Dziękujemy Staropolskim „ Bóg zapłać”.
 14. W gablocie umieszczona jest informacja Policji dotycząca spożywania alkoholu w rejonie sklepu ABC  ul. Polna i umieszczeniem  powyższego zagrożenia na Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa.
 15. Organizujemy autokarowe pielgrzymki do Częstochowy w poniedziałek 21 sierpnia, zostały 2 wolne miejsca, wyjazd o godz. 5.30. sprzed kościoła, koszt 80 zł, przy zapisie wpłata i Pesel, już nie ma wolnych miejsc do Zakopanego, ale osoby, które się zapisały a jeszcze nie zapłaciły  i nie podały nr peselu prosimy o uzupełnienie braku. Do Zakopanego i na szlaki górskie, 17 do 22 września, koszt 870 zł /autokar, nocleg, wyżywienie, przewodnik, ubezpieczenie/, wyjazd o godz. 8.00.; parking przy krzyżu na ul. Kuczmerowicza, przy zapisach wpłata i pesel.
 16. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach  życzymy,
  aby były udane i bezpieczne, a wszystkim ciężko pracującym bez urlopów życzymy mocy Ducha Świętego.
 17. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian
  na ul. Wiatrakowej i ul. Rolnej. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 18. W dalszej kolejności obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia z ul. Rolnej – na ul. Towarową 9 – na ul. Kościańskie Przedmieście nr 2a i 2 – na ul. Zachodnią w kierunku ul. Kwiatowej. Następnie ul. Kwiatowa do ul. Kościańskie Przedmieście. Następnie blok Kościańskie Przedmieście  nr 17 – dalej ul. Kościańskie Przedmieście naprzemiennie do torów kolejowych. Dalej ul. Towarowa – od przejazdu do końca. Następnie ul. Krańcowa i dalej bloki ul. Spółdzielców 1a, 1b , 1c; 3a, 3b,3c; 5; 7; 9 - 27; dalej bloki ul. Spółdzielców 11 c, 11 b, 11a. Dalej ul. Przelot od nr 1 do końca, ul. Zacisze, dalej ul. Jeździecka od nr 1 do 16, dalej ul. 10–lecia RKS-u od nr 23 do 1; następnie blok ul. 10-lecia RKS-u nr 4; następnie ul. Przedszkolna 1 mieszkania od 1 do 18; dalej Przedszkolna 2, 4, 6, 8.
 19. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy,
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń.
  Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 20. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 21. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 22. Pożegnaliśmy śp. Bogumiłę Siczyńską z ul. Kuczmerowcza. Niech odpoczywa w Pokoju wiecznym. Amen.