Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 NIEDZIELA ADWENTU 3 XII 2023
parafia-czempin.pl

 1. W swoich osobistych modlitwach przez orędownictwo Matki Bożej Królowej Polski i wszystkich Świętych Patronów Polski powierzajmy naszą Ojczyznę dziękując Panu Bogu za dar wolności prosząc o zachowanie suwerenności i niepodległości.
 2. W piątek 8 XII w liturgii przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w kościele Msze św. o godz. 8.00., 11.30. i 18.00.  Od godz. 12.00. do 13.00. trwać będzie Godzina Łaski, zachęcamy  w tym czasie do Adoracji Najświętszego Sakramentu i wypraszania potrzebnych Łask.
 3. W piątek 8 XII z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 4. Poświecenie medalików dla dzieci z kl. 3 Komunijnej odbędzie się w Niedzielę 10 XII podczas Mszy św. o godz. 11.30.
 5. Przyszła Niedziela obchodzona będzie jako Niedziela Pomocy Kościołowi na Wschodzie, po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 6. Litanię do Bł. Edmunda Bojanowskiego odprawiamy na rozpoczęcie sobotniej Mszy św. o godz. 18.00., na pamiątkę dnia wniesienia relikwii w naszej parafii.
 7. Od stycznia Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiać będziemy w 2 i w 3 sobotę miesiąca o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00. Podział można zobaczyć na tablicach po stronie Figury Matki Bożej. 
 8. Dzisiejsza Niedzielą rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem : Uczestniczę we wspólnocie Kościoła
 9. Od poniedziałku 4 XII zapraszamy na Roraty, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00., a w soboty o godz. 6.15. Godzinki, o godz. 6.30. Msza św. dzieci zapraszamy z lampionami a dorosłych ze świecami w dłoniach.
 10. W adwencie w soboty nie będzie Mszy św. o godz.8.00.tylko o godz.6.30.
 11. Pod chórem można nabywać za dobrowolną ofiarę opłatki dla rodziny, dla szkół i inne spotkania wigilijne oraz kalendarze adwentowe ze słodyczami, które rozprowadza Caritas w cenie 7 zł.
 12. Zdrapka adwentowa jest do nabycia w zakrystii w cenie po 5 zł.
 13. Przy Figurze M. B. Różańcowej na stoliku wyłożone są kalendarze z bł. Edmundem Bojanowskim po 7 zł.
 14. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Świece Caritas można nabywać pod chórem małe po 10 zł, duże po 20 zł.
 15. W gablocie umieszczone są plakaty z zaproszeniem o wsparciu głosowym w Chórze „HARFA” oraz o podziękowaniu dla Żywego Różańca.
 16. Zapraszamy na spotkania młodzież i dzieci:
 • młodzież (od kl. 7) w piątek o godz. 19.00.
 • dzieci (od lat 5) w  sobotę o 10.00.
 • ministranci młodsi w sobotę o 11.00.
 • Wszystkie spotkania odbędą się w salce parafialnej.
 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia. OBRAZ PRZEKAZUJEMY NASTEPNEJ RODZINIE OK. GODZ.18.00. NATOMIAST DZIEŃ WCZEŚNIEJ NALEŻY USTALIĆ I UPRZEDZIĆ RODZINĘ, ŻE PRZYJDZIE OBRAZ MATKI BOŻEJ.
 2. W dalszej kolejności Obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia : ul. Wodna, ul. Przytorze, ul. Kolejowa po obu stronach naprzemiennie, ze skrętem na ul. Wspólna i dalej ul. Kolejowa w kierunku przejazdu kolejowego., Następnie u. Nowa, dalej ul. Strumykowa w stronę ul. Kuczmerowicza, następnie ul. Marciniaka od nr2 naprzemiennie do nr 32, dalej ul. Powstańców Wielkopolskich do nr 2, dalej ul. Ogrodowa od nr2 do końca, dalej ul. Kuczmerowicza od nr 37 do nr 17, następnie  bloki nr 15, 13,11,9,7,5B,5A,1B,1A, i dalej ul. Kuczmerowicza od nr 2 do nr38, następnie Osiedle Przylesie : ul. Sokolnicza od nr 1A do nr 14/PZŁ/, następnie ul. K. Kiełczewskiego od nr1 do końca naprzemiennie i dalej ul. Komorowicza od końca do nr 1 naprzemiennie, następnie ul. Wybickiego od końca do nr 1 naprzemiennie , dalej ul. Dezyderego Chłapowskiego nr2H, 2F,2E, 2B, następnie ul. Słoneczna i dalej ul. Borówko Stare od nr 9 do 15, następnie ul. Kasztanowa bloki nr 2,4,6, i dalej nr 3A, 3B,1A, następnie ul. Borówko Stare nr 4 i Przedszkole i ul. Parkowa, i następnie ul. Borówko Stare nr17,18,20, następnie pl. Zielony Rynek od nr 17 do 1, i dalej ul. Kościelna od nr 7 do nr1A, i dalej ul. Kościelna od nr 17 do nr 2, następnie ul. Rynek od nr 1 do nr 15, i dalej ul. ks. Jerzego Popiełuszki od nr 1 do Urzędu Gminy, i dalej ul. Długa od nr 35 naprzemiennie i ul. Krótka, i dalej w ul. Długą i skręt w ul. Ratuszową i powrót na ul. Długą do nr 2, następnie ul. Rynek od nr 17 do nr 33 i zakończenie na Probostwie.
 3. Po zakończeniu Nawiedzenia na Probostwie serdecznie zachęcamy do indywidualnego zgłaszania się  przez osoby , które chcą jeszcze przyjąć Obraz do swojego domu.
 4. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 5. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 6. Pożegnaliśmy w Starych Oborzyskach sp. Ignacego Grzembowskiego z ul. Spółdzielców a także pożegnali sp. ks.kan. Czesława Małychę proboszcza Parafii pw. Świętego Ducha w Kościanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.