Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22   NIEDZIELA ZWYKŁA    3 IX 2023 parafia-czempin.pl

 1. W dzisiejszą Niedzielę nasza parafia pielgrzymuje na Odpust do Matki Bożej Pocieszenia w Starych Oborzyskach, Msza św. w naszej intencji jest o godz. 10.30., wypraszajmy Łaski dla naszych rodzin i dziekujmy za opiekę Matki Bożej i św. Józefa.
 2. Działaniu Ducha Świętego powierzajmy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny, wspólnymi siłami pomagajmy dzieciom i młodzieży, aby szły drogą wiary i moralnego życia, aby nie pogubiły się w życiu.
 3. Błogosławieństwo dzieci z klasy Pierwszej i poświęcenie tornistrów odbędzie się w Niedzielę 10 IX podczas Mszy św. o godz. 11.30.
 4. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. Bp Grzegorz Balcerek, którego powierzajmy w swoich modlitwach.
 5. Wszystkich ministrantów zapraszamy w poniedziałek na Msze sw. o godz. 18.00. i następnie na zbiórkę.
 6. W piątek w liturgii Święto Narodzenia NMP.
 7. Zachęcamy do uczestnictwa 9 IX br. w koronacji obrazu MB Uzdrowienia chorych w Smolicach. Jest zapewniony darmowy dojazd pociągiem do Kobylina i dalej autokarem. Pociąg odjeżdża z stacji kolejowej o g. 7.37 i kolejny, ale warunkowy, że pierwszy będzie kompletny pociąg o 7.47. Powrót do Czempinia pociągiem zaplanowany na g. 16.30. 
 8. Przekazanie Relikwii bł. Edmunda Bojanowskiego odbędzie się podczas Mszy św. w Sanktuarium Bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu – Żabikowie we wtorek 12 września o godz. 11.00. zachęcamy do uczestnictwa w tej Mszy św. i do organizowania wyjadu swoimi samochodami.
 9. Zachęcamy do zaplanowania i do uczestnictwa w Rekolekcjach Parafialnych w dniach 13,14,15 IX z naukami podczas Mszy św. o godz. 10.00. i 18.00. Po Mszach św. o godz. 10.00. będzie okazja do przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Dnia 13 IX  po Mszy św. o godz. 18.00. będzie Procesją z Figurą MB Fatimskiej.  Rekolekcje poprowadzi o. Leszek Woźnica Cor. Ze Świętej Góry w Gostyniu., rekolekcje będą przygotowaniem do przyjęcia relikwii bł. Edmunda Bojanowskiego, relikwie wprowadzi do naszego Kościoła w dniu 16 IX o godz. 18.00. tegoroczny Złoty Jubilat
  Bp Romuald Kujawski.
 10. Piesza Pielgrzymka do Krzyża w Iłówcu wielkim odbędzie się w Niedzielę 10 IX, wyjście od Krzyża Misyjnego przy Kościele o godz. 14.30. zapraszamy do wspólnej modlitwy, którą organizujemy w bliskości Święta Podwyższenia Krzyża Świetego, które przypada 14 IX.
 11. Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorje we wrześnie w dniach 18 – 28 września. Cena 850 zł + 180 €. Dodatkowo 20 € na wejścia. Informacje pod numerem telefonu: +48 602-535-889Informacje
  w gablocie i na stronie parafialnej.
 12. W gablocie i na stronie parafialnej  znajduje się informacja
  o katechezach przedmałżeńskich, które rozpoczną się w Śmiglu 3 IX.
 13. W gablocie umieszczony jest plakat o Kopaszowskiej Pieszej Drodze Krzyżowej w dniu 10 IX.
 14. W gablocie umieszczony jest plakat z informacją o badaniach, które odbędą się 7 IX w Przychodni „SILVA”.
 15. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian 
  w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 16. W dalszej kolejności Obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia bloki przy ul. Spółdzielców 1a, 1b , 1c; 3a, 3b,3c; 5; 7; 9 - 27; dalej bloki ul. Spółdzielców 11 c, 11 b, 11a. Dalej ul. Przelot od nr 1 do końca, ul. Zacisze, dalej ul. Jeździecka od nr 1 do 16, dalej ul. 10–lecia RKS-u od nr 23 do 1; następnie blok ul. 10-lecia RKS-u nr 4; następnie ul. Przedszkolna 1 mieszkania od 1 do 18; dalej Przedszkolna 2, 4, 6, 8.
 17. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, 
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie 
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św.
  i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż,
  że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego
  i Zmartwychwstałego.
 18. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 19. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku
 20. Pożegnaliśmy śp. Dorotę Kaptur-Krzywosz z ul. Przedszkolnej. Niech odpoczywaj w pokoju wiecznym. Amen.