Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30   NIEDZIELA ZWYKŁA    29 X 2023 parafia-czempin.pl Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

 

 1. W dzisiejszą Niedzielę parafie obchodzą rocznice Poświęcenia Własnego Kościoła. Nasz Kościół Parafialny został Poświęcony w czasie Pierwszej Mszy św. Odpustowej 29 IX 1901 roku. Staropolskim „Bóg zapłać” wyrażamy wdzięczność naszym przodkom, składamy podziękowanie wszystkim, którzy codziennie dbają o nasz kościół, a także tym , którzy systematycznie dbają o Świątynię swej duszy.
 2. Dzisiaj w 29 dzień miesiąca o godz. 17.20. odmówimy Różaniec z modlitwami wstawienniczymi za przyczyną św. Michała Archanioła.
 3. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej rozpocznie nawiedzać domy i rodziny na ul. Wodnej, Przytorze, Kolejowa naprzemiennie po obu stronach w kierunku przejazdu kolejowego ze skrętem na ul.Wspólną i dalej ul. Kolejowa. Niech to będzie błogosławiony czas wspólnej modlitwy.
 4.  Składamy podziękowanie za inicjatywę i odnowienie Figury Matki Bożej w Gorzyczkach, niech orędownictwo Matki Bożej będzie najlepszym podziękowaniem.
 5. W przyszłą sobotę i w Niedzielę gościć będziemy Misjonarzy Ojców Oblatów, którzy głoszą Słowo Boże o Misjach, a nabywając pamiątki w namiocie Misyjnym wspieramy ich działalność.
 6. W przyszłą Niedzielę będzie można nabyć rogale świętomarcińskie po 10zł, które rozprowadza caritas naszej Archidiecezji, będzie można także nabyć po 7zł Adwentowy kalendarz, także dochód przeznaczony jest na Caritas.
 7. Rodziców dzieci kl.3 Komunijnej zapraszamy na spotkanie do kościoła w piątek 3 XI o godz. 18.30.
 8. W środę 1 XI Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w kościele o godz. 8.00., 10.00., 18.00., w Borowie o 8.45., w Gorzyczkach o 9.30. na cmentarzu o godz. 14.00.
 9. Składka na cmentarzu zbierana będzie na zakończenie Mszy św. przy bramach wyjściowych. Ofiary przeznaczymy na koszty utylizacji śmieci. Bóg zapłać za każda ofiarę.
 10. W czwartek w dzień zaduszny Msze św. w kościele o godz.8.00., 10.00., 16.00. i 18.00., w Borowie o godz. 17.00., w Gorzyczkach o godz.16.30.
 11. Różaniec na cmentarzu 2 XI odmówimy o godz. 19.30., zachęcamy do zabrania zniczy i latarek.
 12. Różaniec za zmarłych polecanych w wymieniankach jednorazowych odmawiać będziemy od 1 do 8 Listopada o godz. 17.20., serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, a także zachęcamy do zyskiwania Odpustu za zmarłych, który można zyskać od 1 do 8 XI przez przyjęcie w tym dniu komunii św., nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam  modlitwy Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu i Wierzę w Boga.
 13. Wymienianki jednorazowe i roczne na przyszły rok można składać
  po Mszach św. w sobotę i niedzielę  w domu parafialnym.
 14. Odwiedziny chorych i starszych w Pierwszy Piątek Miesiąca od godz. 8.45.
 15. Okazja do Spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00. do 18.00., w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu. z udzieleniem Komunii św. od 16.00. do 17.00.
 16. W Pierwszą Sobotę Miesiąca o godz. 7.00. odmówimy Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, następnie medytacja i Msza św.
 17. Zapraszamy na ostatnie październikowe Nabożeństwa Różańcowe o godz.17.30., dzieci o 17.00., we wtorek dodatkowo w kościele o godz. 20.00. oraz o godz.20.40. przy Krzyżu na ul. Kuczmerowicza za wstawiennictwem naszego Patrona św. Michała Archanioła w intencji pokoju na świecie i ochrony dla naszej Parafii.
 18. Nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego odprawiamy na rozpoczęcie sobotniej Mszy św. o godz. 18.00., na pamiątkę dnia wniesienia relikwii w naszej parafii.
 19. Przy Figurze M. B. Różańcowej na stoliku wyłożone są kalendarze po 7 zł.
 20. W sobotę o 17.20 odmówimy różaniec w intencji zmarłych polecanych w zaduszkach rocznych, Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.

 

 1. Zapraszamy na spotkania młodzieży i dzieci. Zapraszamy na następujące spotkania w tym tygodniu:
  • młodzież (od kl. 7) w piątek o godz. 19.00.
  • dzieci (od lat 5) w  sobotę o 10.00.

Wszystkie spotkania odbędą się w salce parafialnej.

 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem
  i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 2. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, 
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie 
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa
  za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 3. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc 
  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.