Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

                                               OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                     4 Niedziela Zwykła  29 I 2023 r. parafia-czempin.pl

          

 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza domy i rodzinna ul. Łąkowej . niech to będzie błogosławiony czas dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas” niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić
  w Kronice Nawiedzenia.
 2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic : ul. Śliwkowa od nr 25 do nr 1, dalej ul. Wiśniowa od nr 23 do nr 1, dalej ul. Czereśniowa od nr 1 do nr 39, dalej ul. Gruszkowa od nr 34
  do nr 1.
 3. Wszystkim, którzy rozpoczynają Ferie, życzymy, aby były bezpieczne i udane.
 4. W czwartek 2 II przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 8.00., 10.00., 18.00., w Borowie o godz. 17.00., podczas każdej Mszy św. poświęcenie świec i osobiste ofiarowanie , natomiast po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na klasztory klauzurowe, które utrzymują się z ofiar, w naszej Archidiecezji są to klasztory w Poznaniu siostry Karmelitanki i w Pniewach siostry karmelitanki.
 5. Poświęcenie świec dla dzieci Komunijnych odbędzie się 2 II o godz. 18.00., a także po Feriach w Niedzielę 26 II o godz. 11.30.
 6. Organizujemy autokarowy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Spotkania w naszej Archidiecezji organizowane są przed koronacją cudownego wizerunku, która odbędzie się we wrześniu. Wyjazd w sobotę 4 III o godz. 8.00., powrót ok. godz. 15.00., koszt 30 zł, zapisy w Biurze lub w zakrystii ministrantów po Mszach św. z podaniem nr PESEL.
 7. Spowiedź w Pierwszy Piątek od godz. 16.00. do 18.00. z udzieleniem Komunii św. od 16.00. do 17.00.
 8. Odwiedziny chorych i starszych  w piątek od godz. 9.00.
 9. W pierwsza sobotę miesiąca o godz. 7.00. odmówimy Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, następnie medytacja i Msza św., natomiast po Mszy św. odmówimy modlitwy z Pierwszego Dnia Nowenny przed koronacją Obrazu matki Bożej uzdrowienia Chorych w Smolicach.
 10. W sobotę o godz. 17.20. odmówimy Różaniec za zmarłych polecanych w zaduszkach Rocznych, Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 11. W dzisiejszą Niedzielę  z racji modlitwy kolędowej do wspólnej  modlitwy zapraszamy Parafian z os. Nr 7; 29 I o godz. 10.00., oraz Parafian w wiosek 29 I o godz. 11.30.
 12. Jak co roku Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w  świątecznej zbiórce "Paczuszka Dla Maluszka". Na choinkach wiszą papierowe bombki z opisem całej akcji- można je zabrać ze sobą i w zamian przynieść paczuszkę.  Zgromadzone przez nas dary trafią do Hospicjum Domowego w Poznaniu. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne, takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. W tym roku chcemy również naszych wyjątkowych, w ogromnej większości leżących podopiecznych, otulić kocykiem. Zatem prosimy o zakup ,w miarę możliwości, ciepłych kocy i kocyków. Przygotowane paczki prosimy zostawiać przy żłóbku. Akcja trwa do 2 lutego. Już teraz z całego serca dziękujemy za hojność.
 13. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30, we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 14. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 15. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 16. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 17. Obok Przewodników wyłożone są kalendarze od Sióstr z bł. Edmundem Bojanowskim, ofiara 10zł.