Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 Niedziela Zwykła  28 I 2024 parafia-czempin.pl

 1. W swoich osobistych modlitwach przez orędownictwo Matki Bożej Królowej Polski i wszystkich Świętych Patronów Polski powierzajmy naszą Ojczyznę dziękując Panu Bogu za dar wolności prosząc o zachowanie suwerenności i niepodległości. Niech umocnieniem w wytrwałej Modlitwie Różańcowej będą słowa z Pieśni „Ze wzgórz Częstochowy… że gdy klęska, pożoga, nieszczęście i noc zawisły nad Krajem, z Obrazem szła Moc.”
 2. Instytut Pamięci Narodowej zwrócił się do naszej parafii z prośbą o pomoc w odnalezieniu grobu żołnierza AK śp. Franciszka Kuklewskiego, który zginął pod Słoninem 19 VI 1946, prawdopodobnie grób może się znajdować w okolicach śmietnika. Zwracamy się z prośbą o wszelkie informacje lub sugestie, być może ktoś miał swoje groby w pobliżu grobu żołnierza.
 3. W piątek 2 II przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, Msze św. o godz. 8.00., 16.00. i 18.00. podczas każdej Mszy św. poświecenie i ofiarowanie ze świecami.
 4. Po Mszach św. 2 II zbierać będziemy ofiary na klasztory klauzurowe, które utrzymują się z ofiar, w naszej Archidiecezji to klasztor Sióstr Klarysek w Pniewach i klasztor Sióstr karmelitanek na wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu.
 5. Święto Ofiarowania Pańskiego to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i modlitwa o powołania do życia zakonnego, z naszej Parafii w klasztorach służą Panu Bogu i ludziom siostra Anna Kosmacz Służebniczka Maryi Niepokalanej, siostra Łucja Agnieszka Daszkiewicz Uczennica Krzyża oraz ks. Paweł Barszczewski OP- Dominikanin, pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.  
 6. Dzieci z kl. III Komunijnej zapraszamy na poświęcenie świec i ofiarowanie ze świecami 4 lutego na Mszę św. o godz. 11.30.
 7. Rodziców dzieci Komunijnych zapraszamy na spotkanie do kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. ok.18.45.
 8. Wspomnienie Dzieci Fatimskich przypada 20 lutego, dlatego w pobliżu tej daty po feriach, a przed Rekolekcjami Szkolnymi w Niedzielę 3 III podczas Mszy św. o godz. 11.30. wprowadzimy Relikwie Dzieci Fatimskich. Podobnie jak w ubiegłym roku darem dzieci komunijnych był obraz bł. Edmunda Bojanowskiego, tak w tym roku darem będzie Relikwiarz Dzieci Fatimskich. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. W Pierwszy Piątek Miesiąca Spowiedź od 16.00. do 18.00., z udzieleniem Komunii św. do 17.00.
 10. Odwiedziny chorych i starszych w piątek od godz. 9.00.
 11. W Pierwszą Sobotę Miesiąca o godz. 7.00. odmówimy Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, następnie medytacja i Msza św.
 12. W poniedziałek w 29 dzień miesiąca o godz. 17.20. odmówimy Różaniec z modlitwami wstawienniczymi za przyczyną ś
 13. Michała Archanioła.
 14. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na luty : „ Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego zycia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim”.
 15. W gablocie umieszczone są plakaty z informacjami o badaniach, które odbędą się 1 II w Przychodni SILVA  oraz komunikat Posterunku Policji dotyczący zgłoszenia spożywania alkoholu w rejonie sklepu ABC w Czempiniu.
 16. W naszej Parafii nie będzie w tym roku Kolędy czyli Odwiedzin Duszpasterskich, ale podobnie jak w ubiegłym Roku zapraszamy do wspólnej modlitwy na Msze św. w intencji naszych rodzin i Parafii : Osiedle nr 1 w Niedzielę 14 I o godz. 10.00, osiedle nr 2 w Niedzielę 14 I o godz. 11.30., Osiedle nr 3 w Niedzielę 21 I o godz. 10.00., Osiedle nr 4 w Niedziele 21 I o godz. 11.30., Osiedle nr 5 w Niedzielę 28 I o godz. 10.00., Osiedle nr 6 w Niedzielę 28 I o godz. 11.30., osiedle nr 7 w Niedzielę 4 II o godz. 10.00., Parafian z wiosek w Niedzielę 4 II o godz. 10.00.
 17. Jak co roku Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w  świątecznej zbiórce "Paczuszka Dla Maluszka.
 18. Na choinkach wiszą papierowe bombki z opisem całej akcji- można je zabrać ze sobą i w zamian przynieść paczuszkę.  Zgromadzone przez nas dary trafią do Hospicjum Domowego w Poznaniu. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne, takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła, mokre chusteczki. W tym roku pragniemy naszych wyjątkowych podopiecznych dodatkowo obdarować kosmetykami do pielęgnacji atopowego zapalenia skóry. Zapotrzebowanie na tego rodzaju kosmetyki jest bardzo, bardzo duże.  Zatem prosimy o zakup ,w miarę możliwości, takich preparatów. Przygotowane paczki prosimy zostawiać przy żłóbku. Akcja trwa do 2 lutego. Już teraz z całego serca dziękujemy za hojność. "
 19. Litanię do Bł. Edmunda Bojanowskiego odprawiamy na rozpoczęcie sobotniej Mszy św. o godz. 18.00., na pamiątkę dnia wniesienia relikwii w naszej parafii.
 20. Zapraszamy na spotkania młodzież i dzieci:
 • młodzież (od kl. 7) w piątek o godz. 19.00.
 • dzieci (od lat 5) w  sobotę o 10.00.
 • ministranci młodsi w sobotę o 11.00.
 • Wszystkie spotkania odbędą się w salce parafialnej.
 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia. OBRAZ PRZEKAZUJEMY NASTEPNEJ RODZINIE OK. GODZ.18.00. NATOMIAST DZIEŃ WCZEŚNIEJ NALEŻY USTALIĆ I UPRZEDZIĆ RODZINĘ, ŻE PRZYJDZIE OBRAZ MATKI BOŻEJ.
 2. W dalszej kolejności Obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia : ul. Wodna, ul. Przytorze, ul. Kolejowa po obu stronach naprzemiennie, ze skrętem na ul. Wspólna i dalej ul. Kolejowa w kierunku przejazdu kolejowego., Następnie u. Nowa, dalej ul. Strumykowa w stronę ul. Kuczmerowicza, następnie ul. Marciniaka od nr2 naprzemiennie do nr 32, dalej ul. Powstańców Wielkopolskich do nr 2, dalej ul. Ogrodowa od nr2 do końca, dalej ul. Kuczmerowicza od nr 37 do nr 17, następnie  bloki nr 15, 13,11,9,7,5B,5A,1B,1A, i dalej ul. Kuczmerowicza od nr 2 do nr38, następnie Osiedle Przylesie : ul. Sokolnicza od nr 1A do nr 14/PZŁ/, następnie ul. K. Kiełczewskiego od nr1 do końca naprzemiennie i dalej ul. Komorowicza od końca do nr 1 naprzemiennie, następnie ul. Wybickiego od końca do nr 1 naprzemiennie , dalej ul. Dezyderego Chłapowskiego nr2H, 2F,2E, 2B, następnie ul. Słoneczna i dalej ul. Borówko Stare od nr 9 do 15, następnie ul. Kasztanowa bloki nr 2,4,6, i dalej nr 3A, 3B,1A, następnie ul. Borówko Stare nr 4 i Przedszkole i ul. Parkowa, i następnie ul. Borówko Stare nr17,18,20, następnie pl. Zielony Rynek od nr 17 do 1, i dalej ul. Kościelna od nr 7 do nr1A, i dalej ul. Kościelna od nr 17 do nr 2, następnie ul. Rynek od nr 1 do nr 15, i dalej ul. ks. Jerzego Popiełuszki od nr 1 do Urzędu Gminy, i dalej ul. Długa od nr 35 naprzemiennie i ul. Krótka, i dalej w ul. Długą i skręt w ul. Ratuszową i powrót na ul. Długą do nr 2, następnie ul. Rynek od nr 17 do nr 33 i zakończenie na Probostwie.
 3. Po zakończeniu Nawiedzenia na Probostwie serdecznie zachęcamy do indywidualnego zgłaszania się  przez osoby , które chcą jeszcze przyjąć Obraz do swojego domu.
 4. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 5. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc 
  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 6. Pożegnaliśmy śp. Franciszkę Łukaszyk z ul. Spółdzielców, śp. Mariannę Gronek z Gorzyc, śp. Henryka Wieczorka z Borowa, w Starym Gołębinie pożegnaliśmy śp. Helenę Walczak z ul. Przelot, w środę o godz. 12.00. pożegnamy śp. Justynę Gilowską dawną Parafiankę z Nowego Borówka.  Niech odpoczywają w Pokoju wiecznym. Amen.