Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21   NIEDZIELA ZWYKŁA    27 VIII 2023 parafia-czempin.pl

 1. Z dniem 31 sierpnia br. w naszej parafii funkcje organisty kończy Pan Mateusz, któremu razem z małżonką Kingą dziękujemy za pomoc 
  w naszej Parafii ,a także za prowadzenie chórku dziecięcego i życzymy Bożego Błogosławieństwa w kolejnym etapie ich życia zawodowego
  i rodzinnego. Dziękujemy staropolskim „ Bóg zapłać” i Szczęść Boże.
 2. Dziękujemy za piękne odnowienie drzwi wejściowych naszego kościoła, dziękujemy Zakładowi Stolarskiemu z ulicy Wiatrakowej 
  z Czempinia oraz osobom , które pracowały rzetelnie przy odnowieniu drzwi, dziękujemy pewnej rodzinie z Czempinia za uregulowanie wszystkich wydatków z tym związanych, niech orędownictwo św. Józefa będzie pomocą w życiu rodzinnym i zawodowym. Składamy także podziękowanie za składane ofiary na remont drzwi wejściowych na wieże.
 3. W Pierwszy Piątek Miesiąca odwiedziny chorych i starszych od g. 8.45.
 4. Okazja do Spowiedzi w Pierwszy Piątek od godz. 16.00. do 18.00, z udzieleniem Komunii św. do 17.00., w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00. odmówimy Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, następnie medytacja
  i msza św., po Mszy Św. odmówimy modlitwy przygotowujące do Koronacji Obrazu Matki Bożej uzdrowienia Chorych w Smolicach.
 6. Zachęcamy do uczestnictwa 9 IX br. w koronacji obrazu MB Uzdrowienia chorych w Smolicach. Jest zapewniony darmowy dojazd pociągiem do Kobylina i dalej autokarem. Pociąg odjeżdża z stacji kolejowej o g. 7.37 i kolejny, ale warunkowy, że pierwszy będzie kompletny pociąg o 7.47. Powrót do Czempinia pociągiem zaplanowany na g. 16.30. 
 7. W gablocie umieszczony jest plakat o Uroczystości Odpustowej w Starych Oborzyskach, tradycyjnie Msza św. dla Pielgrzymów
  z Czempinia i okolic jest o godz. 10.30. na tę Mszę św. udajemy się z pieszą pielgrzymką, wyjście z przed kościoła w niedziele 3 IX
  o godz. 8.30. Zachęcamy do pielgrzymowania.
 8. W gablocie umieszczony jest plakat o Kopaszowskiej Pieszej Drodze Krzyżowej w dniu 10 IX.
 9. W gablocie umieszczony jest plakat z informacją o badaniach, które odbędą się 7 IX w Przychodni „SILVA”.
 10. Zachęcamy do zaplanowania i do uczestnictwa w Rekolekcjach Parafialnych w dniach 13,14,15 IX z naukami podczas Mszy św. o godz. 10.00. i 18.00. Rekolekcje poprowadzi o. Leszek Woźnica Cor. Ze Świętej Góry w Gostyniu., rekolekcje będą przygotowaniem do przyjęcia relikwii bł. Edmunda Bojanowskiego, relikwie wprowadzi do naszego Kościoła w dniu 16 IX o godz. 18.00. tegoroczny Złoty Jubilat
  Bp Romuald Kujawski 
 11. W sobotę o godz. 17.20 odmówimy Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach Rocznych, Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 12. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja n wrzesień : „Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją
  na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nie byli uważani
  za pozbawionych wartości”.
 13. We wtorek w 29 dzień miesiąca o godz. 17.20. odmówimy Różaniec
  z modlitwami wstawienniczymi ku czci św. Michała Archanioła.
 14. W piątek 1 IX w swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich ofiarach II Wojny Światowej.
 15. Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorje we wrześnie w dniach 18 – 28 września. Cena 850 zł + 180 €. Dodatkowo 20 € na wejścia. Informacje pod numerem telefonu: +48 602-535-889 Informacje w gablocie i na stronie parafialnej 
 16. W niedzielę 3 IX zapraszamy podczas każdej Niedzielnej Mszy św., aby modlitwą rozpocząć Nowy Rok szkolny i katechetyczny.
 17. Błogosławieństwo dzieci z klasy Pierwszej i poświęcenie tornistrów odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.30. w Niedzielę 10 IX.
 18. W gablocie i na stronie parafialnej  znajduje się informacja o katechezach przedmałżeńskich, które rozpoczną się w Śmiglu 3 IX.
 19. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 20. W dalszej kolejności Obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia bloki przy ul. Spółdzielców 1a, 1b , 1c; 3a, 3b,3c; 5; 7; 9 - 27; dalej bloki ul. Spółdzielców 11 c, 11 b, 11a. Dalej ul. Przelot od nr 1 do końca, ul. Zacisze, dalej ul. Jeździecka od nr 1 do 16, dalej ul. 10–lecia RKS-u od nr 23 do 1; następnie blok ul. 10-lecia RKS-u nr 4; następnie ul. Przedszkolna 1 mieszkania od 1 do 18; dalej Przedszkolna 2, 4, 6, 8.
 21. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św.
  i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego
  i Zmartwychwstałego.
 22. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 23. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku
 24. W poniedziałek o godz. 10.00. pożegnamy sp. Jana Jurgę z Lubiatowa, także w poniedziałek o godz. 13.00. pożegnamy śp. Marka Szabłowskiego ze Starego Tarnowa, w środę o godz. 12. 00 pożegnamy śp. Magdalenę Piasecką z ul. Ks. Jerzego Popiełuszki. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.