25   NIEDZIELA ZWYKŁA    24 IX 2023 parafia-czempin.pl

1. Zapraszamy na do wspólnego udziału w Odpuście Parafialnym w najbliższy piątek  29 września podczas Mszy św. o godz. 10.00. i 18.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie o. Leszek Woźnica COr ze Świętej Góry w Gostyniu. Prosimy też o pełnienie wszystkich funkcji w czasie procesji po Mszach św., zachęcamy, aby jak najwięcej dziewczynek sypało kwiatki, można też przebrać się i wystąpić w stroju św. Michała Archanioła lub Anioła.
  2. W piątek o godz. 17.20. odmówimy Różaniec z modlitwami wstawienniczymi ku czci św. Michała Archanioła.
  3. Nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego będziemy odprawiać na rozpoczęcie sobotniej Mszy św. o godz. 18.00., na pamiątkę dnia wniesienia relikwii w naszej parafii.
  4. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na październik: „Módlmy się za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.
  5. Od niedzieli 1 X zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do Niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00., dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  6. Pragniemy rozpocząć duszpasterstwo młodzieży i dzieci. Zapraszamy na następujące spotkania w tym tygodniu:  młodzież w piątek o godz. 19.00. dzieci w  sobotę o 10.00. Wszystkie spotkania odbędą się w salce parafialnej.
  1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian
    w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  2. W dalszej kolejności Obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia bloki przy ul. Spółdzielców 1a, 1b , 1c; 3a, 3b,3c; 5; 7; 9 - 27; dalej bloki ul. Spółdzielców 11 c, 11 b, 11a. Dalej ul. Przelot od nr 1 do końca, ul. Zacisze, dalej ul. Jeździecka od nr 1 do 16, dalej ul. 10–lecia RKS-u od nr 23 do 1; następnie blok ul. 10-lecia RKS-u nr 4; następnie ul. Przedszkolna 1 mieszkania od 1 do 18; dalej Przedszkolna 2, 4, 6, 8.
    po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż,
    że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego
    i Zmartwychwstałego.
  4. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
  5. W środę o godz. 14.00. pożegnamy śp. Marię Heigelmann z ul. Długiej. Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym, następnie przejazd samochodami na cmentarz. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amem.