Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25   NIEDZIELA ZWYKŁA    24 IX 2023 parafia-czempin.pl

 1. Zapraszamy na do wspólnego udziału w Odpuście Parafialnym w najbliższy piątek  29 września podczas Mszy św. o godz. 10.00. i 18.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie o. Leszek Woźnica COr ze Świętej Góry w Gostyniu. Prosimy też o pełnienie wszystkich funkcji w czasie procesji po Mszach św., zachęcamy, aby jak najwięcej dziewczynek sypało kwiatki, można też przebrać się i wystąpić w stroju św. Michała Archanioła lub Anioła.
 2. W piątek o godz. 17.20. odmówimy Różaniec z modlitwami wstawienniczymi ku czci św. Michała Archanioła.
 3. Nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego będziemy odprawiać na rozpoczęcie sobotniej Mszy św. o godz. 18.00., na pamiątkę dnia wniesienia relikwii w naszej parafii.
 4. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na październik: „Módlmy się za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.
 5. Od niedzieli 1 X zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do Niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00., dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 6. Pragniemy rozpocząć duszpasterstwo młodzieży i dzieci. Zapraszamy na następujące spotkania w tym tygodniu:  młodzież w piątek o godz. 19.00. dzieci w  sobotę o 10.00. Wszystkie spotkania odbędą się w salce parafialnej.
 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian 
  w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 2. W dalszej kolejności Obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia bloki przy ul. Spółdzielców 1a, 1b , 1c; 3a, 3b,3c; 5; 7; 9 - 27; dalej bloki ul. Spółdzielców 11 c, 11 b, 11a. Dalej ul. Przelot od nr 1 do końca, ul. Zacisze, dalej ul. Jeździecka od nr 1 do 16, dalej ul. 10–lecia RKS-u od nr 23 do 1; następnie blok ul. 10-lecia RKS-u nr 4; następnie ul. Przedszkolna 1 mieszkania od 1 do 18; dalej Przedszkolna 2, 4, 6, 8.
 3. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, 
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie 
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż,
  że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego
  i Zmartwychwstałego.
 4. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 5. W środę o godz. 14.00. pożegnamy śp. Marię Heigelmann z ul. Długiej. Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym, następnie przejazd samochodami na cmentarz. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amem.