30 NIEDZIELA ZWYKŁA  23 X 2022 parafia-czempin.pl

1. Od Niedzieli 2 X Obraz Matki Bożej Częstochowskiej po ulicy Śremskiej Nawiedza domy i rodzinna ul. Polnej, niech to będzie błogosławiony czas dla dla całej naszej Parafii. Intencję Mszy św. odprawimy w późniejszym terminie dla kilku ulic, o terminie poinformujemy.
  2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic : Z ul. Polnej na ul. Prusa dalej -> ul. Słowackiego od końcowych numerów do nr 1 dalej -> Ul Chopina od ul Słowackiego do ul.  Śremskiej dalej -> ul. Mickiewicza od końca do nr 1 dalej -> ul. Żeromskiego od nr 1 dalej -> ul. Konopnickiej dalej -> ul. Poznańskie Przedmieście od cmentarza w stronę pl. Zielonego Rynku.
  3. Dzisiejsza Niedziela obchodzona jest jako Światowa Niedziela Misyjna, po Mszach zbieramy ofiary na Papieskie Dzieło Misyjne. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  4. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem i w Borowie odbywa się kiermasz ciast, zebrane ofiary przekazane zostaną na leczenie w USA Wiktorka Ratajczaka, który walczy z nowotworem wątroby.Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  5. Wraz z Fundacją Redemptoris Missio zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Opatrunek na Ratunek, dary do 13 listopada prosimy składać przed Ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W surowych warunkach życia nietrudno o rany, oparzenia i urazy. Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów. Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety tam, często brakuje nawet podstawowych opatrunków. Wspólne możemy to zmienić. Co jest potrzebne? Opatrunki: gazy jałowe i niejałowe o rozmiarach 0,5 m2 i 1 m2, kompresy jałowe (wszystkie rozmiary), kompresy niejałowe, plastry na rolkach, opaski dziane i elastyczne, rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary), Maść cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum, Środki odkażające: płyny do odkażania ran (np. Octanisept, Octedin itp.), Drobny sprzęt i urządzenia medyczne: termometry bezrtęciowe, ciśnieniomierze, puls oksymetry.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do Niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00., dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  2. W przyszłą Niedziele 30 X od godz. 9.00. do 14.00. w Tlenowni odbędzie Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Zachęcamy do tej samarytańskiej posługi.
  3. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30., we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
  4. Wymienianki roczne i jednorazowe na przyszły rok można składać po Mszach św. w Domu Parafialnym.
  5. W piątek w liturgii Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, patronów kosciółka Pogrzebowego.
  6. W sobotę w 29 dzień miesiąca Różaniec połączymy z modlitwami wstawienniczymi ku czci św. Michała Archanioła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Msza św. na Cmentarzu Parafialnym w Czempiniu w dniu
    1 XI sprawowana będzie o godz. 14.00.
  8. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej od Niedzieli 2 X br.  Nawiedza domy i rodziny w Czempiniu na ul. Polnej. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Plan podajemy w punkcie nr 2. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  9. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św.
    i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy
    i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  10. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
  11. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi, aby starszym i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
  13. Okolicznościowe magnesy o naszym kościele można nabywać w zakrystii kapłańskiej.
  14. Pożegnaliśmy śp. Karola Nowackiego z ul. Kościańskie Przedmieście, w poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Kazimierza Szymanowskiego z Jasienia, we wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Anielę Ludwiczak z ul. Kolejowej. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.