Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29   NIEDZIELA ZWYKŁA    22 X 2023 parafia-czempin.pl

 

 1. Dzisiaj za przyczyną bł. Jakuba Strzemię biskupa składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe ks. Jakubowi. Dalszego Bożego błogosławieństwa w posłudze w naszej parafii, opieki Matki Bożej i św. Józefa, radości w posłudze kapłańskiej oraz zdrowia.
 2. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Bóg zapłać za każdą ofiarę. W tym tygodniu szczególnie pamiętajmy o wszystkich misjonarzach pracujących w wielu miejscach świata i prośmy o otwartość ludzi na Dobrą Nowinę.
 3. Wymienianki jednorazowe i roczne na przyszły rok będzie można składać po Mszach św. w sobotę i niedzielę  w domu parafialnym.
 4. Spotkanie dla pielgrzymów udających się do Fatimy odbędzie się 23 października 2023 o godzinie 19:00 w salce parafialnej.
 5. Nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego odprawiamy na rozpoczęcie sobotniej Mszy św. o godz. 18.00., na pamiątkę dnia wniesienia relikwii
  w naszej parafii.
 6. Przy Figurze M. B. Różańcowej na stoliku wyłożone są książki o bł. Edmundzie Bojanowskim, na każdej książce jest cena, są także kalendarze po 7 zł.
 7. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do Niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00.,
  dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 8. W sobotę o 17.20 odmówimy różaniec w intencji zmarłych polecanych w zaduszkach rocznych, Msza św. w ich intencji  o godz.  00.
 9. w niedzielę o 17.20. odmówimy różaniec z modlitwami wstawienniczymi za przyczyną św. Michała Archanioła.
 10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań w październiku przeniesiona jest w czwartek na godz. 7.00.
 11. Zapraszamy na spotkania młodzieży i dzieci. Zapraszamy na następujące spotkania w tym tygodniu:
  • młodzież (od kl. 7) w piątek o godz. 19.00.
  • dzieci (od lat 5) w  sobotę o 10.00.

             Wszystkie spotkania odbędą się w salce parafialnej.

 1. W niedzielę za tydzień (29.10) o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich ministrantów na zbiórkę.
 2. W imieniu Wiktorka oraz rodziny i osób zaangażowanych w pomoc dla niego składamy podziękowanie za okazane serce i hojność podczas kiermaszu ciast, zbiórka wyniosła 11400zł, niech Bóg wynagrodzi darczyńcom.Bóg zapłać. 
 3. wObraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii.
  Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach,
  niech będą pocieszeniem
  i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 4. W dalszej kolejności Obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia bloki przy ul. Spółdzielców 1a, 1b , 1c; 3a, 3b,3c; 5; 7; 9 - 27; dalej bloki ul. Spółdzielców 11 c, 11 b, 11a. Dalej ul. Przelot od nr 1 do końca, ul. Zacisze, dalej ul. Jeździecka od nr 1 do 16, dalej ul. 10–lecia RKS-u od nr 23 do 1; następnie blok ul. 10-lecia RKS-u nr 4; następnie ul. Przedszkolna 1 mieszkania od 1 do 18; dalej Przedszkolna 2, 4, 6, 8.
 5. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli
  tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 6. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji
  i Białorusi.
 7. Pożegnaliśmy śp. Aurelię Zaczyk z Piechanina, a w piątek o g. 10.00. pożegnamy dawnego parafianina z ul. Towarowej śp. Adama Bresińskiego.
  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.