Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 Niedziela Zwykła  22 I 2023 r. parafia-czempin.pl

 

 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza domy
  i rodzinna ul. Łąkowej. Niech to będzie błogosławiony czas
  dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas” niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem
  i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic : ul. Łąkowa od nr 1 do końca nr 16., dalej ul. Śliwkowa od nr 25
  do nr 1, dalej ul. Wiśniowa od nr 23 do nr 1, dalej ul. Czereśniowa od nr 1 do nr 39, dalej ul. Gruszkowa od nr 34 do nr 1.
 3. Kochanym babciom i dziadkom z okazji ich Święta składamy życzenia potrzebnego zdrowia, pociechy ze swojej rodziny i dobrej opieki oraz orędownictwa św. Anny i św. Joachima. Niech Dobry Bóg błogosławi i da dobre długie życie.
 4. Wspólnota Młodzieży Radośni w Duchu oraz Zespół Farny
  z kościańskiej fary zapraszają na sztukę pt.: „Dostojny Teofilu”, która odbędzie się w sobotę 28.01 po wieczornej Mszy św. przedstawienie potrwa ok. 50 min., serdecznie zapraszamy.
 5. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w swoich osobistych modlitwach tej bardzo ważnej intencji.  W czwartek będziemy obchodzić Dzień Islamu.
 6. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30,
  we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 7. Dodatkowe Biuro parafialne w celu załatwiania spraw cmentarnych w tym tygodniu czynne będzie w piątek od godz. 16.30. do 17.30. W inne dni Biura prosimy nie załatwiać spraw cmentarza, aby nie zajmować czasu, można ewentualnie zostawić nr telefonu dla kontaktu.
 8. W dzisiejszą Niedzielę po Mszach św. zbieramy   ofiarna Radio Emaus.
 9. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 16.30 do domu Parafialnego.
 10. Różaniec za zmarłych polecanych z Zaduszkach rocznych odmówimy w sobotę o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji
  o godz. 18.00.
 11. W przyszłą Niedzielę w 29 dzień miesiąca o godz. 7.20. odmówimy Różaniec z modlitwami wstawienniczymi ku czci św. Michała Archanioła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 12. W tym roku nie będziemy chodzili po domach w ramach Odwiedzin Duszpasterskich, ale będziemy Osiedlami zapraszać
  do Kościoła do wspólnej modlitwy za nasze rodziny.
 13. Parafian z Osiedla Nr 5 w Czempiniu zapraszamy na Mszę św. w dzisiejszą Niedzielę 22 I o godz. 11.30., a Parafian z Osiedla nr 6 w Czempiniu na Mszę św. także dzisiaj 22 I na  godz. 11.30.   Msze św. sprawowane będą w intencji naszych rodzin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 14. W dalszej kolejności Msze św. będziemy odprawiać w intencji os. Nr 7 29 I o godz. 10.00., oraz Parafian z wiosek 29 I o godz. 11.30.
 15. Jak co roku Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału
  w  świątecznej zbiórce "Paczuszka Dla Maluszka". Na choinkach wiszą papierowe bombki z opisem całej akcji- można je zabrać ze sobą i w zamian przynieść paczuszkę.  Zgromadzone przez nas dary trafią do Hospicjum Domowego w Poznaniu. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne, takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. W tym roku chcemy również naszych wyjątkowych, w ogromnej większości leżących podopiecznych, otulić kocykiem. Zatem prosimy o zakup ,w miarę możliwości, ciepłych kocy i kocyków. Przygotowane paczki prosimy zostawiać przy żłóbku. Akcja trwa do 2 lutego. Już teraz z całego serca dziękujemy za hojność.

 

 

 

 1. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy,
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń,
  a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż,
  że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 2. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę
  o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 3. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 4. Obok Przewodników wyłożone są kalendarze od Sióstr z bł. Edmundem Bojanowskim, ofiara 10zł.
 5. ks. proboszcz Błażej Barczak podaje plan Kolędy :
  1. Gorzyce nr 36, 37 (od państwa Bauta), 37a ( od państwa Świątek)- we wtorek 24.01. od godz. 15.30.
  2. Gorzyce od nr 33 i 17 do nr 23 i 24 lewa i prawa strona- w środę 25.01. od godz. 13.00
 6. Pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Mikołajczyka z Borowa oraz
  śp. Anielę Raszewską z ul. Borówko Stare. Niech odpoczywają
  w Pokoju wiecznym. Amen.