Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20   NIEDZIELA ZWYKŁA    20 VIII 2023 parafia-czempin.pl

 1. W sobotę w Liturgii Uroczystość NMP Częstochowskiej Msze św. o godz. 8.00. 10.00. z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Wyjazd autokarowej pielgrzymki do Częstochowy jutro w poniedziałek z Rynku o godz. 5.30. Niech Bóg obdarzy Łaskami za przyczyną MB Częstochowskiej. Zwolniło się jedno miejsce, można jechać, ale już nie zdążymy zgłosić ubezpieczenia.
 3. Dziękujemy rolnikom za okazane świadectwo wiary podczas parafialnych Dożynek, życzymy Mocy Ducha Świętego w dalszej posłudze dla naszego dobrego i zdrowego pożywienia. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy za ofiary złożone na Mszę św. Dożynkową.  
 4. Na Odpust do Górki Duchownej udajemy się z Pielgrzymka autokarową na Dzień Chorego w najbliższy wtorek 22 VIII, wyjazd z przed kościoła o godz. 9.00., powrót ok. 15.30., koszt 20 zł, przy zapisach PESEL i wpłata. Jest 6 wolnych miejsc.
 5. W gablocie umieszczony jest plakat z programem uroczystości odpustowej
  w Górce Duchownej.
 6. Zachęcamy do uczestnictwa 9 IX br. w koronacji obrazu MB Uzdrowienia chorych w Smolicach. Jest zapewniony darmowy dojazd pociągiem do Kobylina i dalej autokarem. Pociąg odjeżdża z stacji kolejowej o g. 7.37 i kolejny, ale warunkowy, że pierwszy będzie kompletny pociąg o 7.47. Powrót do Czempinia pociągiem zaplanowany na g. 16.30.
 7. W gablocie umieszczony jest plakat o Uroczystości Odpustowej w Starych Oborzyskach, tradycyjnie Msza św. dla Pielgrzymów z Czempinia i okolic jest o godz. 10.30. na tę Mszę św. udajemy się z pieszą pielgrzymką, wyjście z przed kościoła w niedziele 3 IX o godz. 8.30. Zachęcamy do pielgrzymowania.
 8. W gablocie umieszczony jest plakat o Kopaszowskiej Pieszej Drodze Krzyżowej w dniu 10 IX.
 9. W gablocie umieszczony jest plakat z informacją o badaniach, które odbędą się 7 IX w Przychodni „SILVA”.
 10. Zachęcamy do zaplanowania i do uczestnictwa w Rekolekcjach Parafialnych w dniach 13,14,15 IX z naukami podczas Mszy św. o godz. 10.00. i 18.00. Rekolekcje poprowadzi o. Leszek Woźnica Cor. Ze Świętej Góry w Gostyniu., rekolekcje będą przygotowaniem do przyjęcia relikwii bł. Edmunda Bojanowskiego, relikwie wprowadzi do naszego Kościoła w dniu 16 IX o godz. 18.00. tegoroczny Złoty Jubilat ks. Bp Romuald Kujawski
 11. W czasie trwania remont drzwi głównych naszego kościoła, prosimy
  o korzystanie z drzwi bocznych oraz od zakrystii. Już dziś składamy podziękowanie wszystkim zaangażowanym w podjęcie i wsparcie tej inicjatywy, dziękujemy pewnemu anonimowemu małżeństwu, oraz wszystkim, którzy złożyli ofiarę. Ponieważ pewne małżeństwo zechciało mocno wesprzeć związane z tym wydatki, jeżeli ktoś także zechce wspomóc to będziemy wdzięczni, ponieważ dobrze będzie wyremontować drzwi wejściowe na chór i na wieżę, Dlatego zebrane pieniądze będą przeznaczone na remont tych drzwi.   Dziękujemy Staropolskim „ Bóg zapłać”.
 12. Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorje we wrześnie w dniach 18 – 28 września. Cena 850 zł + 180 €. Dodatkowo 20 € na wejścia. Informacje pod numerem telefonu: +48 602-535-889 Informacje w gablocie i na stronie parafialnej 
 13. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach  życzymy,
  aby były udane i bezpieczne, a wszystkim ciężko pracującym bez urlopów życzymy mocy Ducha Świętego.
 14. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian
  w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 15. W dalszej kolejności obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia bloki przy ul. Spółdzielców 1a, 1b , 1c; 3a, 3b,3c; 5; 7; 9 - 27; dalej bloki ul. Spółdzielców 11 c, 11 b, 11a. Dalej ul. Przelot od nr 1 do końca, ul. Zacisze, dalej ul. Jeździecka od nr 1 do 16, dalej ul. 10–lecia RKS-u od nr 23 do 1; następnie blok ul. 10-lecia RKS-u nr 4; następnie ul. Przedszkolna 1 mieszkania od 1 do 18; dalej Przedszkolna 2, 4, 6, 8.
 16. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy,
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń.
  Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 17. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 18. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.