Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 4 Niedziela Wielkiego Postu  19 III 2023 r. parafia-czempin.pl 

 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej po Nawiedza domy i rodziny
  na ul. Gruszkowej od nr 34 do nr 1 , niech to będzie błogosławiony czas dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas” niech
  te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem
  i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic :, po ul. Czereśniowej dalej nawiedza domy i rodziny
  na Gruszkowej od nr 34 do nr 1. I dalej ul. Północna.
 3. W sobotę 18 marca przypadała w naszej parafii doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu, wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w osobistej modlitwie niech Dobry Bóg wynagrodzi potrzebnymi Łaskami i wysłucha zanoszonych próśb i niech przyjmie nasze dziękczynienie.
 4. Starszy Cechu zaprasza Rzemieślników zrzeszonych i niezrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych w Śremie wraz z rodzinami na uroczystą Mszę św. w intencji Śremskiego rzemiosła w dniu 25 marca o godz. 8.30. w kościele farnym w Śremie.
 5. W poniedziałek 20 marca w Liturgii nasze modlitwy zanosimy do Pana Boga przez orędownictwo św. Józefa, zachęcamy do dodatkowego przyjścia do kościoła na osobista modlitwę za wstawiennictwem tak wielkiego patrona.
 6. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia, Msze św. o godz. 8.00. i 10.00., po Mszach św. zbierać będziemy ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 7. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach Rocznych odmówimy w sobotę o godz. 17.20., msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 8. W sobotę o godz. 16.00. sprawowana będzie Msza św. z okazji 25 rocznicy grupy Nova Vita oraz 20 rocznicy kolegi Jana, zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno błagalnej
 9. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 8.30., dla dzieci
  o godz. 17.00., oraz o godz. 18.30.
 10. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz. 15.00., rozważania poprowadzi ks. Diakon Sasza z Kościańskiej Fary. Bezpośrednio
  po Nabożeństwie Gorzkich Żali ok. godz. 15.45. Msza św., nie będzie już Mszy św. o godz. 18.00.
 11. Bóg zapłać wszystkim, którzy od dłuższego czasu składają ofiarę
  na daninę diecezjalną, koperty są wyłożone na stolikach pod chórem. Składamy podziękowanie 4, 5,6 i 8 Róży z Czempinia, 3 Róży z Borowa i Róży pw. MB Szkaplerznej z Borowa, Róży Ojców z Nowego Gołębina oraz indywidualnym darczyńcom za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 12. Odbiór alb komunijnych we wtorek od 16.00. do 17.00. w Domu Parafialnym.
 13. W gablocie umieszczony jest plakat o zapisach na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się 31 III ze Śremu do Gogolewa.
 14. W zakrystii po 12 zł można nabywać Wielkanocne Paschaliki Caritas.
 15. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30,
  we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 16. Ponieważ wiele osób pyta o możliwość odprawienia intencji Mszy św. w konkretnym terminie co nie zawsze jest możliwe z powodu rezerwacji przez inne osoby, dlatego chcemy zachęcić
  do przekazywania intencji księdzu Prałatowi Czesławowi Bartoszewskiemu, w naszej parafii wydrukujemy całą treść intencji jako intencje parafialną z adnotacją, że tę intencje w tym dniu odprawia ks. Czesław Bartoszewski w Poznaniu w Domu Księży Emerytów w Poznaniu, a rodzina zamawiająca intencje przychodzi
  na Mszę św. do naszego kościoła.
 17. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy,
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie,
  że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 18. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę
  o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza
  na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 19. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 20. Obok Przewodników wyłożone są kalendarze od Sióstr
  z bł. Edmundem Bojanowskim za dobrowolna ofiarę.
 21. Pożegnamy w poniedziałek o godz. 13.00. sp. Stanisławe Kostrzewską z ul. Poznańskie Przedmieście Niech odpoczywa
  w pokoju wiecznym. Amen.