Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 Niedziela Zwykła  19 II 2023 r. parafia-czempin.pl

 

 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza domy
  i rodzinna ul. Wiśniowej niech to będzie błogosławiony czas
  dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas” niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic : dalej ul. Wiśniowa od nr 23 do nr 1, dalej
  ul. Czereśniowa od nr 1 do nr 39, dalej ul. Gruszkowa od nr 34 do nr. 1.
 3. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post - czas przygotowania na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, Msze św. w Środę Popielcową o godz. 8.00., 10.00. 16.00., 18.00., w Borowie o godz. 17.00., podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 8.30., dla dzieci o godz. 17.00., oraz o godz. 18.30. Wieczorną Drogę Krzyżową poprowadzi Ruch Trzeźwościowy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W sobotę o g. 17.20 odmówimy różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych, Msza św. w ich intencji
  o  g.18.00.
 6. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz. 15.00., rozważania poprowadzi ks. Diakon Sasza z Kościańskiej Fary. Bezpośrednio po Nabożeństwie Gorzkich Żali ok. godz. 15.45. Msza św., nie będzie już Mszy św. o godz. 18.00.
 7. W piątek przypada I rocznica od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę – pamiętajmy w tym dniu w swoich modlitwach, w intencji sprawiedliwego pokoju na Ukrainie, w niedzielę  26 II., będziemy zbierać po Mszach św. ofiary na pomoc poszkodowanym w wojnie.
 8. Organizujemy autokarowy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Spotkania w naszej Archidiecezji odbywają się przed Koronacją cudownego Obrazu, która odlezie się we wrześniu. Wyjazd w sobotę 4 III
  o godz. 8.00., powrót ok. godz. 15.00. Zapisy w Biurze, lub po Mszach św. w zakrystii ministrantów z podaniem
  nr PESEL i telefonu, koszt 30 zł.
 9. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30, we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00.
  do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 10. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione
  na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można
  też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa
  za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 11. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 12. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 13. Obok Przewodników wyłożone są kalendarze od Sióstr z bł. Edmundem Bojanowskim za dobrowolna ofiarę.
 14. Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego rozpoczęcie 10-11-12 oraz 17-18-19 marca 2023 w Domu Parafialnym, ul. Wyszyńskiego 12, w Kościanie. Szczegóły na stronie internetowej w zakładka sakramenty / małżeństwo.
 15. Szkoła lektora dla osób dorosłych. W Farze w Kościanie odbędzie się kurs lektorski dla osób dorosłych przygotowujący do czytania podczas Mszy św. Obejmie on formację biblijną, fonetyczną, liturgiczną i wewnętrzną. Kurs zakończy się błogosławieństwem udzielonym przez księdza biskupa w poznańskiej Katedrze oraz otrzymaniem dokumentu upoważniającego do pełnienia funkcji lektora podczas liturgii. Pierwsze spotkanie odbędzie 25.02 g. 10.00 w Domu Parafialnym. Szczegóły u ks. Marka.
 16. Pożegnaliśmy śp. Irenę Zastrożną z ul. Jeździeckiej oraz pożegnaliśmy w Swarzędzu mamę ks. Wikariusza Jakuba Drosika śp. Irenę.

           Dziękuję wszystkim za modlitwę, przyjęte Komunie święte i Eucharystię zamówione w intencji duszy Mamy,
           za złożone kondolencje za wszelkie wsparcie i pomoc.

           Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.