Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela Wielkiego Postu  18 II 2024 parafia-czempin.pl

 1. W swoich osobistych modlitwach przez orędownictwo Matki Bożej Królowej Polski i wszystkich Świętych Patronów Polski powierzajmy naszą Ojczyznę dziękując Panu Bogu za dar wolności prosząc o zachowanie suwerenności i niepodległości. Niech umocnieniem w wytrwałej Modlitwie Różańcowej będą słowa z Pieśni „Ze wzgórz Częstochowy… że gdy klęska, pożoga, nieszczęście i noc  zawisły nad Krajem, z Obrazem szła Moc.”
 2. Przyszła Niedziela obchodzona będzie jako Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami, po Mszach św. odbędzie się zbiórka na dzieło pomocy „ Ad Gentes”.
 3. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową o godz. 18.30. poprowadzą Ojcowie Rodzin i z Żywego Różańca, zapraszamy do wspólnej Modlitwy.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki po rannej Mszy św. o godz. 8.30., dla dzieci o godz. 17.0. i wieczorna o godz. 18.30. Niech te nabożeństwa pasyjne przypominają nam starą pieśń, jak bardzo aktualną w dzisiejszych czasach: Nie zdejmę krzyża z mojej ściany, za żadne skarby świata, bo na nim Jezus ukochany, grzeszników z niebem brata…”.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Zali w Niedzielę o godz. 15.00./ po nich Msza św. ok. godz. 15.45., nie będzie już wieczornej o godz. 18.00. Rozważania podczas Gorzkich Żali poprowadzi ks. Wikariusz i kapelan szpitala kościańskiej Fary ks. Patryk Nachaczewski.
 6. Staropolskim „ Bóg zapłać” składamy podziękowanie za 12080 zł zebrane podczas Mszy św. kolędowych i wpłacone także na konto parafii.
 7. Bóg zapłać za składane ofiary na Daninę Diecezjalne oraz dziękujemy 8 Róży i indywidualnym ofiarodawcom za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. W gablocie umieszczone jest Podziękowanie za udział w akcji „paczuszka dla maluszka’, jeszcze raz dziękujemy za bardzo dużą ilość zebranych darów. Bóg zapłać.
 9. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zachęca do podzielenia się kawą, herbatą i słodyczami z Ubogimi z Jadłodajni Sióstr. Dary można składać przy ołtarzu Serca Pana Jezusa do 17 III. Dziękujemy za otwarte serca.
 10. Nauki Przedmałżeńskie rozpoczną się w Śmiglu we Farze od 18 lutego do 10 marca przez 4 kolejne Niedziele o godz. 16.00.
 • Wspomnienie Dzieci Fatimskich przypada 20 lutego, dlatego w pobliżu tej daty po feriach, a przed Rekolekcjami Szkolnymi w Niedzielę 3 III podczas Mszy św. o godz. 11.30. wprowadzimy Relikwie Dzieci Fatimskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Litanię do Bł. Edmunda Bojanowskiego odprawiamy o godz. 18.00. na rozpoczęcie sobotniej Mszy św. na pamiątkę wprowadzenia Relikwii.
 2. Po Feriach Zapraszamy na spotkania młodzież i dzieci:
 • młodzież (od kl. 7) w piątek o godz. 19.00.
 • dzieci (od lat 5) w  sobotę o 10.00.
 • ministranci młodsi w sobotę o 11.00.
 • Wszystkie spotkania odbędą się w salce parafialnej.
 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia. OBRAZ PRZEKAZUJEMY NASTEPNEJ RODZINIE OK. GODZ.18.00. NATOMIAST DZIEŃ WCZEŚNIEJ NALEŻY USTALIĆ I UPRZEDZIĆ RODZINĘ, ŻE PRZYJDZIE OBRAZ MATKI BOŻEJ.
 2. W dalszej kolejności Obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia : ul. Wodna, ul. Przytorze, ul. Kolejowa po obu stronach naprzemiennie, ze skrętem na ul. Wspólna i dalej ul. Kolejowa w kierunku przejazdu kolejowego., Następnie u. Nowa, dalej ul. Strumykowa w stronę ul. Kuczmerowicza, następnie ul. Marciniaka od nr2 naprzemiennie do nr 32, dalej ul. Powstańców Wielkopolskich do nr 2, dalej ul. Ogrodowa od nr2 do końca, dalej ul. Kuczmerowicza od nr 37 do nr 17, następnie  bloki nr 15, 13,11,9,7,5B,5A,1B,1A, i dalej ul. Kuczmerowicza od nr 2 do nr38, następnie Osiedle Przylesie : ul. Sokolnicza od nr 1A do nr 14/PZŁ/, następnie ul. K. Kiełczewskiego od nr1 do końca naprzemiennie i dalej ul. Komorowicza od końca do nr 1 naprzemiennie, następnie ul. Wybickiego od końca do nr 1 naprzemiennie , dalej ul. Dezyderego Chłapowskiego nr2H, 2F,2E, 2B, następnie ul. Słoneczna i dalej ul. Borówko Stare od nr 9 do 15, następnie ul. Kasztanowa bloki nr 2,4,6, i dalej nr 3A, 3B,1A, następnie ul. Borówko Stare nr 4 i Przedszkole i ul. Parkowa, i następnie ul. Borówko Stare nr17,18,20, następnie pl. Zielony Rynek od nr 17 do 1, i dalej ul. Kościelna od nr 7 do nr1A, i dalej ul. Kościelna od nr 17 do nr 2, następnie ul. Rynek od nr 1 do nr 15, i dalej ul. ks. Jerzego Popiełuszki od nr 1 do Urzędu Gminy, i dalej ul. Długa od nr 35 naprzemiennie i ul. Krótka, i dalej w ul. Długą i skręt w ul. Ratuszową i powrót na ul. Długą do nr 2, następnie ul. Rynek od nr 17 do nr 33 i zakończenie na Probostwie.
 3. Po zakończeniu Nawiedzenia na Probostwie serdecznie zachęcamy do indywidualnego zgłaszania się  przez osoby , które chcą jeszcze przyjąć Obraz do swojego domu.
 4. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 5. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc 
  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.