Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24   NIEDZIELA ZWYKŁA    17 IX 2023 parafia-czempin.pl

 1. Panu Bogu dziękujemy za czas Rekolekcji Parafialnych, dziękujemy ks. Biskupowi Romualdowi Kujawskiemu za Uroczystość Wprowadzenia do naszego kościoła Relikwii Bł. Edmunda Bojanowskiego, niech księdza Biskupa św. Michał Archanioł otacza opieką w posłudze, a także bł. Edmund niech wyprasza łaski z okazji 50 rocznicy święceń kapłańskich.
 2. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy do ojca Leszka Woźnicy za tak ciekawe i pobożne poprowadzenie rekolekcji z bł. Edmundem i rozpalenie w nas chęci naśladowania bł. Edmunda w byciu świadomym i świętym chrześcijaninem. Siostrze Generalnej i Siostrom Służebniczkom Maryi Niepokalanej z klasztoru i sanktuarium w Luboniu Żabikowie dziękujemy za przekazanie relikwii do naszego kościoła, niech waszą radością będą nowe powołania do zakonu, a przy tej okazji dziękujemy za gorliwą posługę w naszej parafii, co wyrażane jest w żywej pamięci parafian.
 3. Nabożeństwo do bł. Edmunda będziemy odprawiać na rozpoczęcie sobotniej Mszy św. o godz. 18.00., na pamiątkę dnia wniesienia relikwii w naszej parafii.
 4. Panom Pawłowi i Zbigniewowi staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy za wykonanie godnego miejsca dla Relikwii i Obrazu bł. Edmunda bojanowskiego.
 5. 29 września będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła. Sumistą o g. 10.00 i o g. 18.00. będzie o. Leszek Woźnica. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy
 6. W dzisiejszą Niedzielę po Mszach św. zbieramy ofiary na KUL, WT i Szkoły katolickie. Bóg zapłać za wsparcie.
 7. W poniedziałek wspominamy św. Stanisława Kostkę – patrona naszego ks. Arcybiskupa, o którym pamiętajmy w modlitwie oraz o młodzieży, której patronuje ten święty i serdecznie zapraszamy na spotkania młodzieży.
 8. Pragniemy rozpocząć duszpasterstwo młodzieży i dzieci. Zapraszamy na następujące spotkania w tym tygodniu:

 młodzież w piątek o godz. 19.00. 

dzieci w  sobotę o 10.00. 

 ministrantów w sobotę o 11.00. 

Wszystkie spotkania odbędą się w salce parafialnej.

 1. W tym tygodniu Biuro Parafialne nie będzie czynne w poniedziałek i we wtorek. Ważne sprawy prosimy zgłaszać po mszach w zakrystii.
 2. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmówimy w sobotę o 17.20., Msza św. w ich intencji o 18.00.
 3. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian 
  w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 4. W dalszej kolejności Obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia bloki przy ul. Spółdzielców 1a, 1b , 1c; 3a, 3b,3c; 5; 7; 9 - 27; dalej bloki ul. Spółdzielców 11 c, 11 b, 11a. Dalej ul. Przelot od nr 1 do końca, ul. Zacisze, dalej ul. Jeździecka od nr 1 do 16, dalej ul. 10–lecia RKS-u od nr 23 do 1; następnie blok ul. 10-lecia RKS-u nr 4; następnie ul. Przedszkolna 1 mieszkania od 1 do 18; dalej Przedszkolna 2, 4, 6, 8.
 5. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, 
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie 
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św.
  i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż,
  że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego
  i Zmartwychwstałego.
 6. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 7. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku
 8. Pożegnaliśmy śp. Jerzego Kaptura z ul. Nowej, we wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Bolesława Danielewicza z ul. Kiełczewskiego. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.