Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28   NIEDZIELA ZWYKŁA    15 X 2023 parafia-czempin.pl

 

 1. Dzisiaj po Mszach św. Zbieramy na Dzieło Nowego Tysiąclecia – Żywy Pomnik św. Jana Pawła II. W tym tygodniu zapraszamy do zachęcamy
  do wypraszania łask za przyczyną św. Jana Pawła II.
 2. Z racji sytuacji jaka panuje w Ziemi Świętej pielgrzymka została odwołana. Proponujemy w tym czasie wyjazd do Fatimy i Santiago de Compostela. Gdyby Ktoś jeszcze był chętny, a nie był wcześniej zapisany – proszę skontaktować się z ks. Jakubem.
 3. Spotkanie dla pielgrzymów udających się do Fatimy odbędzie się 23 października 2023 o godzinie 19:00 w salce parafialnej.
 4. Nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego odprawiamy na rozpoczęcie sobotniej Mszy św. o godz. 18.00., na pamiątkę dnia wniesienia relikwii
  w naszej parafii.
 5. Przy Figurze M. B. Różańcowej na stoliku wyłożone są książki o bł. Edmundzie Bojanowskim, na każdej książce jest cena, są także kalendarze po 7 zł.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do Niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00., dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 7. W środę w 16 dzień miesiąca przy Krzyżu na ul. Kuczmerowicza o godz. 20.00.
  za przyczyna św. Andrzeja Boboli odmówiony będzie Różaniec za Ojczyznę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W środę przypada wspomnienie św. Łukasza ewangelisty – pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o pracownikach całej Służby Zdrowia za ich ciężką
  i ofiarną pracę dla nas.
 9. Za tydzień w Kościele rozpoczynamy tydzień misyjny, z tej racji przed kościołem będzie zbiórka na Papieskie Dzieła Misyjne.
 10. W sobotę w liturgii przypada wspomnienie bł. Jakuba Strzemię biskupa – patrona Jakuba Drosika. Mszę św. w jego intencji ofiarujemy w niedzielę
  22 X o godz. 11.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. Wymienianki jednorazowe i roczne na przyszły rok będzie można składać po Mszach św. w przyszłą sobotę i niedzielę w domu parafialnym.
 12. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań w październiku przeniesiona jest w czwartek na godz. 7.00. 
 1. Zapraszamy na spotkania młodzieży i dzieci. Zapraszamy na następujące spotkania w tym tygodniu:
  • młodzież (od kl. 7) w piątek o godz. 19.00.
  • dzieci (od lat 5) w  sobotę o 10.00.
  • ministranci w sobotę o 11.00.
   Wszystkie spotkania odbędą się w salce parafialnej.
 2. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„ niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia. W dalszej kolejności Obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia bloki przy ul. Spółdzielców 1a, 1b , 1c; 3a, 3b,3c; 5; 7; 9 - 27; dalej bloki ul. Spółdzielców 11 c, 11 b, 11a. Dalej ul. Przelot od nr 1 do końca, ul. Zacisze, dalej ul. Jeździecka od nr 1 do 16, dalej ul. 10–lecia RKS-u od nr 23 do 1; następnie blok ul. 10-lecia RKS-u nr 4; następnie ul. Przedszkolna 1 mieszkania od 1 do 18; dalej Przedszkolna 2, 4, 6, 8.
 3. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanegoi Zmartwychwstałego.
 4. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.