Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19   NIEDZIELA ZWYKŁA    13 VIII 2023 parafia-czempin.pl

 

   

 1. W dzisiejszą Niedzielę 13 VIII o godz. 18.50. odmówimy Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, o godz. 19.30. Msza św. Fatimska i po Mszy św. procesja z Figurą MB Fatimskiej ze świecami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Dzisiaj po Mszach św. będziemy zbierać przed kościołem ofiary na KUL, WT w Poznaniu i Szkoły Katolickie.
 3. We wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.30., 10.00., 11.30., 18.00.; Borowo 8.45.; Gorzyczki w poniedziałek o 16.30. Podczas każdej Mszy odbędzie się poświecenie ziół i kwiatów.
 4. Parafialne Dożynki odbędą się 15 VIII o godz. 10.00., natomiast Gminne Dożynki odbędą się także 15 VIII w Starym Gołębinie w łączności
  z Odpustem o godz. 12.00.
 5. W odpowiedzi na apel ks. abpa Stanisława Gądeckiego we wtorek 15 VIII po Mszach św. będzie zbiórka ofiar na pomoc poszkodowanym
  w powodzi na Słowenii, pamiętajmy także o poszkodowanych w naszych modlitwach.
 6. Na Odpust do Górki Duchownej udajemy się z Pielgrzymka autokarową na Dzień Chorego we wtorek 22 VIII, wyjazd z przed kościoła
  o godz. 9.00., powrót ok. 15.30., koszt 20 zł, przy zapisach PESEL i wpłata.
 7. W gablocie umieszczony jest plakat z programem uroczystości odpustowej w Górce Duchownej.
 8. Zachęcamy do uczestnictwa w koronacji obrazu MB w Smolicach. Jest zapewniony darmowy dojazd pociągiem do Kobylina i dalej autokarem. Pociąg odjeżdża z stacji kolejowej o g. 7.37 i kolejny pociąg o 7.47. Powrót do Czempinia pociągiem zaplanowany na g. 16.30.
 9. W środę w 16 dzień miesiąca przy Krzyżu na ul. Kuczmerowicza o godz. 20.00.
  za przyczyna św. Andrzeja Boboli odmówiony będzie Różaniec za Ojczyznę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. W czasie trwania remont drzwi głównych naszego kościoła, prosimy o korzystanie z drzwi bocznych oraz od zakrystii. Już dziś składamy podziękowanie wszystkim zaangażowanym w podjęcie i wsparcie tej inicjatywy, dziękujemy pewnemu anonimowemu małżeństwu, oraz wszystkim, którzy złożyli ofiarę. Ponieważ pewne małżeństwo zechciało mocno wesprzeć związane z tym wydatki, jeżeli ktoś także zechce wspomóc to będziemy wdzięczni, ponieważ dobrze będzie wyremontować drzwi wejściowe na chór i na wieżę, Dlatego zebrane pieniądze będą przeznaczone na remont tych drzwi.   Dziękujemy Staropolskim „ Bóg zapłać”.
 11. Organizujemy autokarowe pielgrzymki – nie ma już wolnych miejsc - do Częstochowy w poniedziałek 21 sierpnia, wyjazd o godz. 5.30. sprzed kościoła, koszt 80 zł, przy zapisie wpłata i Pesel, już nie ma wolnych miejsc do Zakopanego, ale osoby, które się zapisały a jeszcze nie zapłaciły  i nie podały nr peselu prosimy o uzupełnienie braku. Do Zakopanego i na szlaki górskie, 17 do 22 września, koszt 870 zł/autokar, nocleg, wyżywienie, przewodnik, ubezpieczenie/, wyjazd o godz. 8.00.; parking przy krzyżu na ul. Kuczmerowicza,
  przy zapisach wpłata i pesel.
 12. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach  życzymy,
  aby były udane i bezpieczne, a wszystkim ciężko pracującym bez urlopów życzymy mocy Ducha Świętego.
 13. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian
  w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 14. W dalszej kolejności obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia bloki przy ul. Spółdzielców 1a, 1b , 1c; 3a, 3b,3c; 5; 7; 9 - 27; dalej bloki ul. Spółdzielców 11 c, 11 b, 11a. Dalej ul. Przelot od nr 1 do końca, ul. Zacisze, dalej ul. Jeździecka od nr 1 do 16, dalej ul. 10–lecia RKS-u od nr 23 do 1; następnie blok ul. 10-lecia RKS-u nr 4; następnie ul. Przedszkolna 1 mieszkania od 1 do 18; dalej Przedszkolna 2, 4, 6, 8.
 15. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św.
  i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego
  i Zmartwychwstałego.
 16. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 17.  Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 18. Pożegnaliśmy śp. Florentynę Góralczyk z ul. Kuczmerowicza . Niech odpoczywa w Pokoju wiecznym. Amen.