Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26   NIEDZIELA ZWYKŁA    1 X 2023 parafia-czempin.pl

 1. Staropolskim „Bóg zapłać” składamy podziękowanie za udział w Odpuście Parafialnym ku czci św. Michała Archanioła, dziękujemy za posprzątanie kościoła, dziękujemy tym, którzy zadbali o czystość duszy, za pełnione funkcje w czasie procesji, panom organistom i kościelnym, Służbie Liturgicznej, a szczególnie o. Leszkowi Woźnicy COr. za wspólną modlitwę. Swoim życiem i decyzjami bądźmy po stronie Pana Boga, a św. Michał Archanioł niech nas wspomaga.
 2. W sobotę i w niedzielę 7-8 X po Mszach św. odbędzie się kiermasz ciast dla Wiktorka, którego wspieraliśmy w ubiegłym roku.
 3. Nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego odprawiamy na rozpoczęcie sobotniej Mszy św. o godz. 18.00., na pamiątkę dnia wniesienia relikwii w naszej parafii.
 4. Przy Figurze Matki Bożej Różańcowej na stoliku wyłożone są książki o bł. Edmundzie Bojanowskim, na każdej książce jest cena, są także kalendarze po 7zł.
 5. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do Niedzieli
  o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00., dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 6. W sobotę 7 X przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie przyjęcie nowych osób do Żywego Różańca.
 7. Rodziców dzieci z kl. 3 Komunijnej zapraszamy na spotkanie do kościoła w piątek 6 X o godz. 18.40.
 8. Poświęcenie Różańcy dla kl. 3 odbędzie się w Niedzielę 8 X podczas Mszy św. o godz. 11.30.
 9. Odwiedziny chorych i starszych w Pierwszy Piątek Miesiąca od g. 8.45.
 10. Okazja do Spowiedzi św. w Pierwszy Piątek od godz. 16.00 do 18.00,
  z udzieleniem Komunii św. do 17.00., w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 11. W Pierwszą Sobotę Miesiąca o godz. 7.00. odmówimy Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. Następnie medytacja i Msza św.
 12. Różanie za zmarłych polecanych w Zaduszkach Rocznych odmówimy w sobotę o godz. 17.20.
 13. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań w październiku przeniesiona jest w czwartek na godz. 7.00.
 14. Intencje na przyszły rok 2024 będzie można rezerwować jutro
  w poniedziałek od godz. 7.00. w Domu Parafialnym.
 15. Nocna Procesja Różańcowa za Polskę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli odbędzie się w piątek 6 X, o godz. 19.00. Nabożeństwo Różańcowe w kościele farnym, wyjście o godz. 20.00. do Bonikowa i tam o godz. 22.00. Msza św. W gablocie znajduje się okolicznościowy plakat.
 16. Pragniemy rozpocząć duszpasterstwo młodzieży i dzieci. Zapraszamy na następujące spotkania w tym tygodniu:

       młodzież w piątek o godz. 19.00. 

dzieci w  sobotę o 10.00. 

ministranci w sobotę o 11.00.

Wszystkie spotkania odbędą się w salce parafialnej.

 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem
  i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 2. W dalszej kolejności Obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia bloki przy ul. Spółdzielców 1a, 1b , 1c; 3a, 3b,3c; 5; 7; 9 - 27; dalej bloki ul. Spółdzielców 11 c, 11 b, 11a. Dalej ul. Przelot od nr 1 do końca, ul. Zacisze, dalej ul. Jeździecka od nr 1 do 16, dalej ul. 10–lecia RKS-u od nr 23 do 1; następnie blok ul. 10-lecia RKS-u nr 4; następnie ul. Przedszkolna 1 mieszkania od 1 do 18; dalej Przedszkolna 2, 4, 6, 8.
 3. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, 
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie 
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż,
  że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego
  i Zmartwychwstałego.
 4. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 5. Rodzina śp. Marii Heigelmann z całego serca dziękuje za każdą pomoc, liczny udział, za każdą modlitwę i zamówione Msze św. oraz złożone ofiary na Msze św. gregoriańskie, niech Dobry Bóg 100 krotnie wynagrodzi.
 6. We wtorek w Kościanie pożegnamy śp. Ryszarda Wojciechowskiego z ul. 10-Lecia RKS-u. Msza św. pogrzebowa o godz.10.00. w Farze, następnie o godz. 11.00. pogrzeb cmentarzu komunalnym. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amem.