27   NIEDZIELA ZWYKŁA    8 X 2023 parafia-czempin.pl

1. Dzisiaj po Mszach św. odbędzie się kiermasz ciast dla Wiktorka, którego wspieraliśmy w ubiegłym roku.
  2. Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 25.11 – 02.12– zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Jakubem.
  3. Spotkanie dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej odbędzie się 23 października 2023 o godzinie 19:00 w salce parafialnej.
  4. Nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego odprawiamy na rozpoczęcie sobotniej Mszy św. o godz. 18.00., na pamiątkę dnia wniesienia relikwii w naszej parafii.
  5. Przy Figurze Matki Bożej Różańcowej na stoliku wyłożone są książki o bł. Edmundzie Bojanowskim, na każdej książce jest cena, są także kalendarze po 7 zł.
  6. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do Niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00., dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  7. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o g. 16.30 do domu parafialnego.
  8. W piątek 13 X o godz. 18.50. odmówimy Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, a o g. 19.30 Msza św. Fatimska, po Mszy św.  procesja z Figurą MB Fatimskiej ze świecami.
  9. W sobotę 14 X przypada dzień Edukacji Narodowej, z tej racji wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wielu łask Bożych, opieki Maryi i Waszej patronki – bł. Natalii Tułasiewicz.
  10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań w październiku przeniesiona jest w czwartek na godz. 7.00.
  11. Zapraszamy na spotaknia młodzieży i dzieci. Zapraszamy na następujące spotkania w tym tygodniu:
    1. Młodzież (od kl. 7) w piątek o godz. 19.00.
    2. dzieci ( od lat 5) w  sobotę o 10.00.
    3. ministranci w sobotę o 11.00.
      Wszystkie spotkania odbędą się w salce parafialnej.
  1. Za Tydzień w Kościele będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski, po Mszach św. będą zbierane ofiary na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
  2. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem
    i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  3. W dalszej kolejności Obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia bloki przy ul. Spółdzielców 1a, 1b , 1c; 3a, 3b,3c; 5; 7; 9 - 27; dalej bloki ul. Spółdzielców 11 c, 11 b, 11a. Dalej ul. Przelot od nr 1 do końca, ul. Zacisze, dalej ul. Jeździecka od nr 1 do 16, dalej ul. 10–lecia RKS-u od nr 23 do 1; następnie blok ul. 10-lecia RKS-u nr 4; następnie ul. Przedszkolna 1 mieszkania od 1 do 18; dalej Przedszkolna 2, 4, 6, 8.
    po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż,
    że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego
    i Zmartwychwstałego.
  5. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
  6. Z powodu braku miejsc na cmentarzu nie rezerwujemy już kolejnych kwater, ale na bieżąco będziemy ustalać miejsca pochówku.
  7. W poniedziałek o godz. 11.00 pożegnamy śp. Janusza Lichosika z ul. Kuczmerowicza. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amem.