OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 NIEDZIELA ZWYKŁA

12.8.2018 parafia-czempin.pl

1. W środę 15 VIII br. przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 8.00., 10.00., 11.30. i 18.00., w Borowie 8.45., w Gorzyczkach we wtorek  14 VIII o godz. 16.30., podczas każdej Mszy św. święcenie ziół i kwiatów, po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Podczas Mszy św. o godz. 10.00. składać będziemy wieńce Dożynkowe, natomiast Msza św. o godz. 18.00. sprawowana będzie w intencji Ojczyzny po zakończonej Mszy św. na Pl. Zielony Rynek odbędzie się okolicznościowy koncert. Do uczczenia naszej Ojczyzny w imieniu Burmistrza i Radnych Rady Miejskiej w Czempiniu zapraszamy. Pamiętajmy także wywieszeniu flag.

Druga intencja sprawowana będzie za śp. ks. Prałata Czesława Wojciechowskiego w 9 r. śm. – intencja od rodziny.

1. Można zapisywać się na autokarową pielgrzymki na Dzień Chorego do Górki Duchownej 28 VIII br. wyjazd o godz. 9.00. powrót ok. 16.00. koszt 10 zł.
  2. Plan odpustu w Starych Oborzyskach umieszczony jest w gablocie.
  3. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary na KUL i WT w Poznaniu. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
  4. W poniedziałek zapraszamy na wieczorne modlitwy ku czci Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 20.00. Różaniec, o godz. 20.45. Msza św. i procesja ze świecami i Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Wieczornym modlitwom przewodniczyć będzie ojciec ze Zgromadzenia Księży Filipinów z Gostynia – ks. Dawid Majda COr
  5. W tym tygodniu na wieczorny Różaniec o godz. 17.30. zapraszamy 13 Różę Mężczyzn pw. św. Józefa Rzemieślnika. Zachęcamy do zapisania się do tej Róży, są jeszcze wolne miejsca.
  6. W przyszłą Niedzielę intencję Mszy św. o godz. 11.30. ofiarujemy za księdza Oscara, będzie to nasze podziękowanie za dwa lata posługi w naszej Parafii.
  7. W przyszłą niedzielę składkę przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła. W swoich modlitwach powierzajmy rozpoczęty remont, prosząc o bezpieczną pracę i dobra pogodę.
  8. Prasa katolicka jest do nabycia po Mszy u ministrantów.
  9. Pożegnaliśmy śp. Helenę Konieczną z ul. Kolejowej, w poniedziałek o godz. 10.00. pożegnamy śp. Jerzego Sadek z ul. Kościańskie Przedmieście. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.