OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 NIEDZIELA ADWENTU

9.12.2018 parafia-czempin.pl

1. Dziś modlimy się za Kościół na Wschodzie, po każdej Mszy św. można wspomóc to dzieło. Bóg zapłać za złożone
  2. Spowiedź adwentowa z pomocą księży z dekanatu odbędzie się we wtorek 11 XII br. w godz. od 8.30. do 9.30., od 10.00. do 11.00. oraz od 19.15. do 20.45.
  3. Spowiedź w Gorzyczkach także we wtorek 11 XII od godz. 15.00. do 15.30., w Borowie od 15.30. do 16.00.
  4. Msza św. Roratnia od poniedziałku do piątku o godz. 18.00., na którą zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci zachęcamy, by przychodziły z lampionami, a dorosłych z małymi świecami, które można trzymać w dłoniach. W soboty o godz. 6.15. Godzinki, o godz. 6.30. Msza św.
  5. Choinki przy żłóbku chcemy przystroić ozdobami własnoręcznie wykonanymi przez dzieci. Cenne arcydzieła prosimy o przynoszenie do zakrystii.
  6. W sobotę i w niedzielę po Mszach św. w Domu Parafialnym są do nabycia opłatki za dobrowolna ofiarę oraz świece Caritas po 6 i 13 zł, w tygodniu można nabywać w zakrystii.
  7. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 18.45. do Domu Parafialnego.
  8. Żywy Różaniec zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 18.45. do Domu Parafialnego.
  9. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy 2 Różę pw. MB Częstochowskiej.
  10. Spotkania w grupach przed Bierzmowaniem:
    1. Grupa św. Katarzyny ze Sieny w środę o godz. 19:00.
  11. Wszyscy kandydaci do Bierzmowania mają swój adwentowy dzień skupienia w niedzielę za tydzień 16 grudnia w godzinach od 13:00 do 17:00. Rozpoczęcie na sali gimnastycznej w szkole podstawowej na Kolejowej, druga część w kościele. W ramach spotkania przewidujemy czas na obiad, a w kościele na spowiedź z pomocą zaproszonych kapłanów i Mszę Św. Prosimy o zabranie ze sobą 5 zł.
  12. Chorych i starszych w Czempiniu i poza Czempiniem odwiedzimy w sobotę 22 XII od godz. 8.30., dodatkowe osoby można zgłaszać w zakrystii lub w Biurze.
  13. Do  16 XII przy Ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa wystawiony jest kosz, do którego można składać dar Serca, który przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom naszej Parafii.  Można składać żywność długoterminową, słodycze, środki chemiczne, Bóg zapłać tym, którzy już przynieśli dary.
  14. Msza św. w intencji dzieci objętych opieką Stowarzyszenia „ Jasiek” sprawowana będzie w sobotę 15 XII o godz. 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  15. Składkę w przyszłą niedzielę przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła.
  16. Młodzież od 14. roku życia zapraszamy na wyjazd w góry do Gliczarowa k/Zakopanego, połączony z rekolekcjami „Narty z Jezusem”, organizowany przez Księży Sercanów. Wyjazd odbędzie w ferie zimowe, w terminie od 12 do 19 stycznia 2019 r. Zgłoszenia do 21 grudnia. Wszelkie informacje u ks. Filipa.
  17. Przewodnik Katolicki, Miłujcie się, Gość Niedzielny, Arka, Misyjne Drogi są do nabycia u ministrantów, w zakrystii po 50 zł są do nabycia albumy z Peregrynacji Obrazu św. Józefa, oraz po 2 zł kalendarze Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu.
  18. Pożegnaliśmy śp. Stefana Nadolnego z Gorzyczek. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.