I NIEDZIELA ADWENTU 29.11.2020. parafia-czempin.pl

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu – czas przygotowania na Boże Narodzenie i na ostateczne Przyjście Boga na końcu czasów. Rozpoczynamy także Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.
  2. Od poniedziałku do piątku Msza św. Roratnia o godz. 18.00., na którą zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci zachęcamy, by przychodziły z lampionami, a dorosłych z małymi świecami, które można trzymać w dłoniach. W soboty o godz. 6.15. Godzinki, o godz. 6.30. Msza św.
  3. W kruchcie kościoła można nabywać Świece Caritas w cenie 7 i 15,5 zł., opłatki za dobrowolną ofiarę, natomiast w zakrystii są lampiony po 15 zł.
  4. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok wspierają dzieło powołań przez modlitwę i ofiary. Przypominamy, że jako podziękowanie za Nawiedzenie Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w każdy czwartek o godz. 17.00. jest Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Bardzo zachęcamy do modlitwy.
  5. W przyszłą niedzielę w całej Polsce po Mszach św. zbierane będą ofiary na Fundusz Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  6. Odwiedziny chorych i starszych odbywają się po umówieniu na konkretny dzień i godzinę.
  7. Spowiedź w Pierwszy Piątek Miesiąca od godz. 16.00. do 18.00., w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP odmówimy zaraz po Mszy św. Roratniej ok. 7.15., a następnie medytacja i Msza św. o godz. 8.00.
  9. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych w sobotę o godz. 17.25., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  10. W kruchcie kościoła od wtorku będzie można zobaczyć podział wymienianek za zmarłych na pierwszą sobotę i na czwartą sobotę miesiąca.
  11. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
  12. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano ok. godz. 8.40. oraz po Mszy św. wieczorem ok. godz. 18.40., prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy, ale najlepiej w zakrystii ministrantów, którą księża wychodzą na probostwo .
  13. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom i innym osobom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
  14. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
  15. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach, a w zakrystii za dobrowolną ofiarę kalendarze od Ojców Oblatów.
  16. We wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Mariana Wawrzyniaka z ul. Borówko Stare, w środę o godz. 13.00. pożegnamy śp. Barbarę Kasztelan z Głuchowa, dawną Parafiankę z ul. Kuczmerowicza. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

P.S. Ze względu na skromność ks. Proboszcza jako administratorzy strony umieszczamy dodatkowy punkt w ogłoszeniach:

17.  W poniedziałek, 30 listopada imieniny obchodzi ks. Proboszcz Andrzej, z tej okazji o godz. 18.00 w naszej świątyni odprawiona zostanie Msza św. w intencji Drogiego Solenizanta. Czas jest trudny i kto nie może przybyć osobiście zachęcamy by połączył się za pośrednictwem transmisji online.