OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 NIEDZIELA ZWYKŁA

17.6.2018 parafia-czempin.pl

1. Ksiądz Oscar Nejman z dniem 25 VIII br. będzie wikariuszem w Parafii pw. Świętej Rodziny w Poznaniu na os. Mikołaja Kopernika, dlatego pożegnanie nastąpi 19 VIII br. podczas Mszy św. o godz. 11.30.
  2. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy po wieczornej Mszy św., natomiast w środy i w piątki 15 min. przed Mszą św. w łączności z nabożeństwami.
  3. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach Rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.15., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  4. Młodzież z klasy VII Szkoły Podstawowej oraz klasy II Gimnazjum zapraszamy na Mszę św. za Zakończenie Roku Szkolnego w środę o godz. 17.00.
  5. Młodzież z kl. III Gimnazjum zapraszamy na Mszę św. na Zakończenie Gimnazjum w czwartek o godz. 16.00.
  6. Uczniów klasy I – VI Szkoły Podstawowej zapraszamy na Mszę św. na Zakończenie Roku Szkolnego w czwartek o godz. 17.00.
  7. Udajemy się na obchody 1050 rocznicy Biskupstwa w Poznaniu Do wtorku prosimy dokonać zapisu, koszt 20 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 9.00., powrót około godz. 20.00. W programie o godz. 11.00. Różaniec w kaplicy Matki Bożej Różańcowej przy ul. Szewskiej w kościele Ojców Jezuitów, o godz. 13.30. z Rynku wyruszy procesja do Katedry, niesiony będzie obraz Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, o godz. 14.00. posiłek, o godz. 15.00. Czuwanie Młodych, o godz. 17.00. Jubileuszowa Eucharystia.
  8. Radę Ekonomiczną zapraszamy na spotkanie w na Probostwo w czwartek o godz. 20.00.
  9. Żywy Różaniec zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w piątek po wieczornej Mszy św.
  10. W imieniu Księdza Proboszcza z Głuchowa i Organizatorów zapraszamy na Koncert Charytatywny „Rozpalmy Serca”, który rozpocznie się w przyszłą niedzielę 24 VI br. o godz. 15.00. w ogrodzie parafialnym. W gablocie umieszczony jest okolicznościowy plakat.
  11. W gablocie umieszczony jest plakat o Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyrusza 6 VII z Poznania oraz 5 VII z Kościana, zachęcamy do wędrowania, umieszczone są też plakaty o odpustach w Wieleniu Zaobrzańskim i Borku Wielkopolskim.
  12. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę, którą przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła.
  13. Prawdopodobnie w sierpniu rozpoczną się prace remontowe dachu, orientacyjny koszt wynosi 900000 zł., na chwilę obecną posiadamy 450000zł., dzięki ofiarom od Parafian i dotacji. Zwracamy się z prośbą o przemyślenie pomocy w postaci darowizny od indywidualnych sponsorów. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została podpisana umowa z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, całą sprawę zawierzamy Sercu Pana Jezusa i ludziom dobrej woli.
  14. Z okazji Dnia Ojca wszystkim ojcom życzymy opieki św. Józefa, który jest wzorem zatroskania o rodzinę, aby wspierał ojców w wypełnianiu ich powołania. Mszę św. za naszych żywych i zmarłych ojców ofiarujemy w przyszłą niedzielę 24 VI o godz. 8.00.
  15. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów
  16. We wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Zofię Szczeszek z ul. Strumykowej, po uzgodnieniu terminu na starym cmentarzu w Kościanie pożegnamy śp. Cecylię Konieczną ze Słonina, wieloletnią Parafiankę z Lęgajny koło Barczewa. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.