OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 NIEDZIELA ZWYKŁA 19 I 2020

www.parafia-czempin.pl

1. Naszym Kochanym Babciom i Dziadkom życzymy, aby św. Anna i św. Joachim wypraszali u Pana Boga potrzebne łaski dla rodziny i dar zdrowia. Szczęść Boże na dalsze lata. Intencję Mszy św. za naszych żywych i zmarłych dziadków ofiarujemy w przyszłą Niedzielę 26 I br. o godz. 11.30.
  2. Pod chórem wyłożony jest Plan Rekolekcji i Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej, bardzo prosimy o zabranie, jeżeli zabraknie to będzie także w przyszłą Niedzielę, natomiast rodziny, które w tym roku nie mają kolędy prosimy o zabranie książeczek kolędowych, które zawierają materiały duszpasterskie dotyczące Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej, pozostałym rodzinom rozdajemy podczas odwiedzin kolędowych.
  3. Od 18 I do 25 I br. obchodzony jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu towarzyszą słowa z Dz 28,2 „ Życzliwymi bądźcie”. Pamiętajmy też o tej ważnej intencji jedności.
  4. 26 stycznia przypada XX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Obchodzony tradycyjnie po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, nawiązuje do tematu orędzia Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kierowanego do wyznawców islamu na zakończenie muzułmańskiego miesiąca postu, ramadanu.
  5. Msze św. w czasie kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 8.00.,Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia w środę o godz. 7.45., Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 7.45.
  6. W styczniu Biuro Parafialne czynne tylko rano w poniedziałek i w czwartek od 9.00. do 10.00.
  7. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.10., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  8. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę, którą przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła.
  9. W przyszłą Niedzielę po Mszach św. przed kościołem zbierać będziemy ofiary na Radio Emaus, które w kościańskim rejonie można słuchać na falach 106,2 MHz.
  10. W sobotę i w Niedzielę po Mszach św. w Domu Parafialnym można nabywać ozdoby na czas Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
  11. Terminy i godziny Nauk Przedmałżeńskich umieszczone są na stronie parafialnej, odbędą się w dniach 28,29 II, 1, 6,7,8 III br. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  12. Młodzież w wieku od 13 do 30 lat zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „Face2Face” w Kórniku – 9 lutego w godzinach od 17:00 do 19:00. Zgłoszenia z wpłatą 10 zł u ks. Filipa do 24 stycznia.
  13. Zachęcamy do włączenia się do akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Organizuje ją Fundacja Małych Stópek, która wspiera dzieci i samotne matki w trudnej sytuacji życiowej. Można zabrać z choinek przy żłóbku specjalnie bombki i przygotować paczkę zawierającą artykuły chemii kosmetycznej dla dzieci, np. oliwki, szampony, kremy, pudry czy pieluchy. Dary możemy składać obok żłóbka do 2 lutego. Przekażemy je później do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci prowadzonym przez Siostry Serafitki w Poznaniu.
  14. Podczas ferii zimowych, w dniach od 29 stycznia do 2 lutego w Rościnnie k/Skoków odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw i osób dorosłych, które organizuje Ruch Światło-Życie. Zachęcamy do udziału, ks. Filip udzieli wszelkich informacji.
  15. Plan Kolędy umieszczony jest w gablocie i na stronie parafialnej, woda święcona znajduje się w kruchcie kościoła i pod figurą św. Franciszka.
  16. Proboszcz Błażej Barczak podaje plan kolędy :

Poniedziałek 20 I br. od godz.13.30. Gorzyczki od nr 36 do 29

Wtorek 21 I br. od  godz. 13.30. Gorzyczki nr 28.27, domy w parku i nr 24

Środa 22 I br. od godz. 14.30. Gorzyczki od nr 2 do Szkoły

Czwartek 23 I br. od godz. 13.30. Nowy Gołębin od nr 20 państwo Wawrzyniak do nr 11 państwo Mylka

Sobota 25 I br. od godz. 9.00. Nowy Gołębin od nr 1 państwo Borowicz do nr 29 państwo Wlazły

Poniedziałek 27 I br. od godz. 9.00. Gorzyce od nr 33 i 17 do nr 23 i 24

Wtorek 28 I br. od godz. 9.00. Gorzyce 36,37 od państwa Bauta, 37a od państwa Świątek

Środa 29 I br. od godz. 9.00. Gorzyce nr9,8 do nr 1 lewa i prawa strona

1. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się, Misyjne Drogi można nabyć u ministrantów.
  2. Pożegnaliśmy Joannę Łatka z Gorzyczek. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.