OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE parafia-czempin.pl

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 III 2021

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki :

- po rannej Mszy św. o godz.8.30,

- z udziałem dzieci o godz.17.00.

- dla starszych i dla młodzieży o godz.18.30.

Rozważania na ranną i wieczorną Drogę Krzyżową przygotowała Ranna Grupa Modlitewna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz.15.00., bezpośrednio po nich Msza św. około godz.15.45. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00. Rozważania podczas Gorzkich Żali prowadzi ks. kleryk Marcin Porożyński z Parafii Farnej w Kościanie.
  2. W związku z Wielkim Postem zachęcamy do podjęcia postu o chlebie i wodzie lub woreczku ryżu w intencji nawrócenia naszej Parafii. Przy Ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa znajduje się plansza, na której możemy zapisywać się na poszczególne dni postu poprzez zabranie karteczki z wybraną datą i zaznaczenie się w dowolny sposób przy wybranym dniu.
  3. W imieniu dzieci ze Szkolnego Koła Caritas zachęcamy do włączenia się w zbiórkę długoterminowej żywności, którą prosimy przynosić przed Figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Dzisiejsza Niedziela to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar na potrzeby kościoła misyjnego „ Ad Gentes”, na plakacie w gablocie są także informacje o innych formach pomocy misjonarzom.
  5. Spowiedź i w Pierwszy Piątek Miesiąca od 16.00. do 18.00., w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a także w czasie rannej i wieczornej Drogi Krzyżowej.
  6. Na Nabożeństwo Pierwszej Soboty zapraszamy w sobotę o godz. 7.20. Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu sercu Maryi, Medytacja po Mszy św.
  7. Odwiedziny chorych i starszych odbywają się cały miesiąc w dowolnym terminie po uzgodnieniu, do czego zachęcamy.
  8. Poświęcenie świec i książeczek dla dzieci z klasy 3 Komunijnej odbywać się będzie podczas Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. W najbliższy piątek 5 III zapraszamy Kl.3b Podajemy terminy dla pozostałych klas :

Kl.3a 12 III

Brodnica 19 III

1. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.25., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  2. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawróceni1e ludzkich serc.
  3. Biuro Parafialne w czasie epidemii w Wielkim Poście czynne od poniedziałku do czwartku oraz w sobotę/ z wyjątkiem piątku/ po Mszy św. rano i wieczorem, prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy, ale najlepiej w zakrystii ministrantów, którą księża wychodzą na probostwo .
  4. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom i innym osobom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
  5. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
  6. W zakrystii można nabywać rozważania o św. Ricie po 12 zł oraz modlitewnik na 40 dni Wielkiego postu po 4 zł.
  7. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
  8. W poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Pawła Kozicę z ul. Spółdzielców, piątek o godz. 11.00. na cmentarzu w Poznaniu na Spławiu pożegnamy śp. Renatę Leśniarek z Gorzyc Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.