Malgorzata Heigelmann

Dzieło Biblijne im. Jan Pawła II, którego  celem jest pogłębianie rozumienia Objawienia Pańskiego w świetle Pisma Świętego zgodnie z nauką Kościoła oraz kształtowanie duchowości i kultury biblijnej w duszpasterstwie, szczególnie kaznodziejstwie i katechezie, a także w indywidualnej formacji wiernych zaprasza osoby zainteresowane pogłębieniem wiedzy i duchowości biblijnej do udziału w Kursach Formacji Biblijnej.

Celem każdego kursu jest:

• nabycie umiejętności interpretowania tekstu biblijnego i jego aktualizacji,
• kształtowanie duchowości biblijnej,
• pomoc w nabywaniu podstawowych umiejętności wykorzystania Pisma Świętego w duszpasterstwie i w życiu duchowym chrześcijanina.

zapraszamy także na FB : https://www.facebook.com/DBArchidiecezjiPoznanskiej/

Krzysztof

Gloria in altissimis Deo et in terra pax hominibus bonae voluntatis !

Nasze codzienne życie w ostatnim okresie uległo wielkiej zmianie, pojawiło się zwątpienie, troska i lęk o najbliższych. Każdego dnia stawialiśmy czoła nowym wyzwaniom i cieszyliśmy się dobrze i spokojnie przeżytym dniem. Pytanie o przyszłość było chyba najczęściej zadawanym pytaniem podczas rozmów.

W ten szczególny czas, kiedy oczekujemy Narodzin Chrystusa niech nasze serca cieszą się wdzięcznością i miłością. Niech towarzyszy nam nadzieja, optymizm i wiara w ludzi a Boża Dziecina błogosławi i obdarza swymi łaskami.

Niech nadchodzący Nowy 2021 rok obfituje w same dobre wiadomości, abyśmy w zdrowiu i radości mogli wielbić Pana!

NON OMNIS MORIAR

Drogi Księże Kanoniku Ryszardzie !

Odszedłeś do Pana w dniu Patronki Dobrej Śmierci, św. Barbary.

My, parafianie czempińscy pragniemy podziękować Ci za wszelkie DOBRO, którego doświadczyliśmy podczas 23 lat Twej posługi kapłańskiej w naszej parafii. Dziękujemy za wszystkie odprawione Msze św., za służbę w konfesjonale, za płomienne kazania, za długie rozmowy przy stole kolędowym i za te krótkie wymiany słów, pełne serdeczności z sąsiadami, w sklepie czy na spacerze, za życzliwość i uśmiech, za poczucie humoru i optymizm i za tę rękę podniesioną w geście pozdrowienia, gdy mknąłeś swoim autem przez ulice naszego miasta.

Księże Ryszardzie!

Na czempińskiej ziemi znalazłeś swój dom, ta właśnie ziemia stała się Tobie droga i to tutaj postanowiłeś pozostać do końca swych dni.

Chcemy Cię zapewnić, że jesteś w naszych sercach, myślach i modlitwach, bo przecież pamięć o DOBRYCH LUDZIACH nie przemija…

Święty Michale Archaniele prowadź duszę ś.p. Księdza Ryszarda do wiecznej światłości!

Dziękujemy, że byłeś wśród nas ! SPOCZYWAJ W POKOJU!

Transmisja Mszy pogrzebowej z kościoła za pośrednictwem strony parafialnej.

Administrator

Z przykrością informujemy, że dziś w godzinach rannych zmarł ś.p. ks. Ryszard Turski.

Polecajmy Zmarłego w swoich modlitwach.

Pogrzeb w środę 9 XII br. o godz. 12.00.

Msza św. Pogrzebowa w kościele Parafialnym, następnie przejazd na cmentarz i dalszy ciąg liturgii pogrzebu

Imieniny Księdza Proboszcza Andrzeja

Drogi Księże Andrzeju!

Jezus Chrystus, Najwyższy Kapłan postawił Ciebie na naszej drodze, abyś przykładem swojego życia prowadził do Niego WSZYSTKICH tych, których spotykasz w codziennym życiu, będących blisko Boga, ale też tych, którzy wątpią w Boże Miłosierdzie i tych, którzy odeszli od Boga. Dla Ciebie każdy człowiek jest DZIECKIEM BOŻYM, radosny i zadowolony z życia, smutny i pogubiony, szukający i wątpiący.

Ty ogarniasz nas, parafian nieustanną modlitwą, za co z całego serca Ci dziękujemy.

Wyrazem wdzięczności Bogu Miłosiernemu niech będą nasze życzenia imieninowe:

Panie, daj prosimy Naszemu księdzu Andrzejowi zdrowie, siłę i wytrwałość w służbie Tobie i ludziom. Spraw, aby dobro, którym nas otacza powracało do Niego w chwilach trudnych i niepewnych. Błogosław Mu w pracy duszpasterskiej, aby każdy dzień był przepełniony radością dostrzegania Ciebie Panie w drugim człowieku.

Matko Najświętsza, która wszystko rozumiesz, wstawiaj się za Księdzem Andrzejem u swego Syna, strzeż Go, idącego niestrudzenie ufnym krokiem do Twego jasnogórskiego tronu.

Święty Michale Archaniele, wspomożycielu we wszelkich przeciwnościach opiekuj się Księdzem Proboszczem Andrzejem!

W poniedziałek, 30 listopada o godz. 18.00 w naszej świątyni odprawiona zostanie Msza św. w intencji Drogiego Solenizanta. Czas jest trudny i kto nie może przybyć osobiście zachęcamy by połączył się za pośrednictwem transmisji online .

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Drogi Księże Marcinie!

Z okazji Imienin pragniemy złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia. Niech Chrystus, Najwyższy Kapłan będzie dla Ciebie drogowskazem, abyś w tych trudnych czasach zawsze czuł Jego wsparcie, a Matka Najświętsza, Wychowawczyni powołań kapłańskich ma Cię w swej opiece.

Życzymy zdrowia i wszelkiego dobra, niech Pan Bóg błogosławi!

W intencji ks. Marcina zostanie odprawiona Msza św. w niedzielę, 15 listopada o godz.11.30.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Drodzy Parafianie!

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego w dniach 31.10 - 02.11 cmentarze będą zamknięte!

Zachęcamy wszystkich do odwiedzin grobów bliskich po tym terminie, zachowując zasady sanitarne - bezpieczny dystans oraz maseczkę ochronną.

Warto zaznaczyć, że uroczystości pogrzebowe mogą się odbywać zgodnie z planem.

Bardzo prosimy o bezwzględne stosowanie się do tych zaleceń!

Uroczyste Błogosławieństwo

Niech Bóg rozpromieni swoje oblicze nad wami i obdarzy was swoją łaską.

Ciekawe strony