11   NIEDZIELA ZWYKŁA    18 VI 2023 parafia-czempin.pl

1. Wszystkim , którzy  w tym roku włączyli się w przygotowanie i odprawienie Oktawy Bożego Ciała składamy podziękowania staropolskim „Bóg zapłać”. Dziękujemy od najmłodszych dziewczynek
    i ministrantów do najstarszych przy feretronach i świecach, każdej duszy idącej w procesji by oddać Bogu Chwałę, niech Pan Bóg wynagrodzi potrzebnymi Łaskami. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na Mszę Świętą.
  2. Wszystkim ojcom z okazji Dnia Ojca życzymy Bożego Błogosławieństwa i pomocy św. Józefa
    w prowadzeniu swoich rodzin, Msze św. w intencji żywych i zmarłych ojców ofiarujemy w Niedzielę
    25 VI br. o godz. 8.00.
  3. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmówimy w sobotę o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz.18.00.
  4. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie szkolnych rekolekcji składamy serdeczne podziękowanie  i Bóg zapłać, życzymy także udanych i bezpiecznych wakacji, życzymy także opieki Anioła Stróża.
  5. Ministrantów na zbiórkę kończącą tegoroczną formację zapraszam w poniedziałek 26.06.
  6. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy na zakończenie wieczornej Mszy św.
  7. Jak co roku w lipcu wyruszy Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną górę – szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie w gablocie.
  8. Dyrekcja, Komitet Organizacyjny, Rada Rodziców Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie zapraszają w dniu 22 września 2023 r. na uroczyste obchody 75-lecia ZSR w Grzybnie wraz z nadaniem imienia gen. Józefa Rufina Wybickiego i sztandaru, szkołom wchodzącym w skład ZSR w Grzybnie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej szkoły – www.zsr-grzybno.pl
  9. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian na ul. Wiatrakowej i ul. Rolnej. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić
    w Kronice Nawiedzenia.
  10. W dalszej kolejności obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia z ul. Rolnej – na ul. Towarową 9 – na ul. Kościańskie Przedmieście nr 2a i 2 – na ul. Zachodnią w kierunku ul. Kwiatowej. Następnie ul. Kwiatowa do ul. Kościańskie Przedmieście. Następnie blok Kościańskie Przedmieście  nr 17 – dalej ul. Kościańskie Przedmieście naprzemiennie do torów kolejowych. Dalej ul. Towarowa – od przejazdu do końca. Następnie ul. Krańcowa i dalej bloki ul. Spółdzielców 1a, 1b , 1c; 3a, 3b,3c; 5; 7; 9 - 27; dalej bloki ul. Spółdzielców 11 c, 11 b, 11a. Dalej ul. Przelot od nr 1 do końca, ul. Zacisze, dalej ul. Jeździecka od nr 1 do 16, dalej ul. 10–lecia RKS-u od nr 23 do 1; następnie blok ul. 10-lecia RKS-u nr 4; następnie ul. Przedszkolna 1 mieszkania od 1 do 18; dalej Przedszkolna 2, 4, 6, 8.
  11. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze
    do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować
    się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  12. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainiei nawrócenie Rosji i Białorusi.