10   NIEDZIELA ZWYKŁA    10 VI 2023 parafia-czempin.pl

1. Wszystkim za okazane świadectwo wiary podczas procesji Bożego Ciała niech Bóg obdarzy potrzebnymi łaskami. Osobne podziękowanie za serce włożone w przygotowania pięknych ołtarzy,
    za okazaną życzliwość i cierpliwość, dziękujemy Policji, Straży, Służbie Medycznej i Liturgicznej za solidne wypełnienie swoich funkcji, za wytrwałą pomoc przy nagłośnieniu procesji, za wyśpiewaną cześć Panu Jezusowi,  dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzinom składamy podziękowania staropolskim „Bóg zapłać”.
  2. W czwartek o godz. 17. 30. odśpiewamy Nieszpory, i po Nieszporach poświęcenie ziół oraz kwiatów. Msza św. o godz. 18.00., po niej procesja do czterech Ołtarzy na Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Procesja odbędzie się wokół kościoła.
  3. Plan Asysty na Boże Ciało taki jak umieszczony jest w gablocie i na stronie parafialnej, w miarę możliwości prosimy o pełnienie funkcji i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi, aby starszym i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po rannej i po wieczornej Mszy św. procesja wokół kościoła. Jest to także dzień modlitw o świętość kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  6. We wtorek w 13 dzień miesiąca o godz. 18.50. odmówimy Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, Msza św. Fatimska o godz.19.30. i Procesja wokół kościoła z Figurą MB Fatimskiej.
  7. Od poniedziałku do środy dzieci i młodzież przeżywać będą swoje Szkolne Rekolekcje, obejmijmy ten czas swoja modlitwą.
  8. Rekolekcje Parafialne planujemy odprawić od 13 do 15 września, poprowadzi je o. Leszek Woźnica Cor. Ze Świętej Góry w Gostyniu, będzie to także okazja do przygotowania się do przyjęcia relikwii bł. Edmunda Bojanowskiego. Wprowadzenie relikwii dokona Tegoroczny Złoty Jubilat ks. Bp Romuald Kujawski w dniu 16 IX o godz. 18.00. Zaplanujmy sobie czas na te wydarzenia.
  9. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy na zakończenie wieczornej Mszy św., na która prosimy zabrać świece.
  10. W dzisiejszą Niedzielę po Mszach św. zbieramy ofiary na KUL, WT w poznaniu i na Szkoły Katolickie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  11. W gablocie i na stronie parafialnej umieszczony jest plakat z informacjami o rekolekcjach dla młodzieży w wieku 13-18 lat, które odbędą się od 26 do 29 czerwca w Domu Rekolekcyjnym u sióstr Uczennic Krzyża w Czmońcu. W imieniu siostry Łucji, która pochodzi z naszej Parafii bardzo serdecznie zachęcamy młodych ludzi do wyjazdu, zapisy u s. Łucji, numer telefonu jest na plakacie.
  12. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian
    na ul. Wiatrakowej i ul. Rolnej. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  13. W dalszej kolejności obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia z ul. Rolnej – na ul. Towarową 9 – na ul. Kościańskie Przedmieście nr 2a i 2 – na ul. Zachodnią w kierunku ul. Kwiatowej. Następnie ul. Kwiatowa do ul. Kościańskie Przedmieście. Następnie blok Kościańskie Przedmieście nr 17 – dalej ul. Kościańskie Przedmieście naprzemiennie do torów kolejowych. Dalej ul. Towarowa – od przejazdu do końca. Następnie ul. Krańcowa i dalej bloki ul. Spółdzielców 1a, 1b , 1c; 3a, 3b,3c; 5; 7; 9 - 27; dalej bloki ul. Spółdzielców 11 c, 11 b, 11a. Dalej ul. Przelot od nr 1 do końca, ul. Zacisze, dalej ul. Jeździecka od nr 1 do 16, dalej ul. 10–lecia RKS-u od nr 23 do 1; następnie blok ul. 10-lecia RKS-u nr 4; następnie ul. Przedszkolna 1 mieszkania od 1 do 18; dalej Przedszkolna 2, 4, 6, 8.
  14. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  15. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
  17. Pożegnaliśmy śp. Annę Adamczak z Borowa . Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.