UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POKÓJ
1 I 2023 r.

1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza domy
    i rodzinna ul. Poznańskie Przedmieście. niech to będzie błogosławiony czas dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas” niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic : ul. Mickiewicza od końca do nr 1 dalej -> ul. Żeromskiego od nr 1 dalej -> ul. Konopnickiej dalej -> ul. Poznańskie Przedmieście od cmentarza w stronę pl. Zielonego Rynku., następne ulice to ul. Kreta, ul. Podgórna i ul. Łąkowa.
  3. W sobotę 31 XII o godz. 9.34. odszedł do Pana śp. Papież Senior Benedykt XVI, dziękując za Jego posługę w Kościele, powierzajmy Go Bożemu Miłosierdziu.
  4. W dzisiejszą Uroczystość prośbę o Pokój powierzajmy Matce Bożej Królowej Pokoju, niech jak Matka poruszy do przemiany zatwardziałe serca oprawców.
  5. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli, Msze św. w kościele o godz. 8.00., 10.00., 11.30., 18.00., w Borowie o godz. 8.45., w Gorzyczkach o godz. 9.30., z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  6. Kolejny raz ofiary składane za kredę i kadzidło przekazane będą na sierocińce
    w Betlejem i w Jerozolimie, które prowadzą siostry Elżbietanki, w imieniu Sióstr
    i Studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Po Mszach św. 6 stycznia po Mszach św. zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny, Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  8. W imieniu organizatorów zapraszamy 6 I do naszego kościoła na Koncert Kolęd, który odbędzie się o godz. 16.00.
  9. Dzieci na śpiewanie kolęd zapraszamy w Niedzielę i w Święta na godz. 11.15.
  10. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach Rocznych odmówimy w sobotę
    o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  11. W tym roku nie będziemy chodzili po domach w ramach Odwiedzin Duszpasterskich, ale będziemy Osiedlami zapraszać do Kościoła do wspólnej modlitwy za nasze rodziny.
  12. Parafian z Osiedla Nr 1 w Czempiniu zapraszamy na Mszę św. w Niedzielę 8 I o godz. 10.00., a Parafian z Osiedla nr 2 w Czempiniu na Mszę św. także 8 I na  godz. 11.30.   Msze św. sprawowane będą w intencji naszych rodzin. Serdecznie zapraszamy
    do wspólnej modlitwy.
  13. W dalszej kolejności Msze św. będziemy odprawiać w intencji Parafian z Os. nr 3 15 I  o godz. 10.00., os. Nr 4 15 I o godz. 11.30., os. Nr 5 22 I o godz. 11.30., os. Nr 6 22 I o godz. 11.30., os. Nr 7 29 I o godz. 10.00., Parafian w wiosek 29 I o godz. 11.30. Staropolskim „Bóg zapłać” składam podziękowanie wszystkim Parafianom za modlitwę i udział w pogrzebie mojego taty śp. Stefana, dziękuję też za wszystkie wypowiedziane i napisane słowa kondolencji. Niech Dobry Bóg wynagrodzi okazaną życzliwość.
  1. Jak co roku Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w  świątecznej zbiórce "Paczuszka Dla Maluszka". Na choinkach wiszą papierowe bombki z opisem całej akcji- można je zabrać ze sobą i w zamian przynieść paczuszkę.  Zgromadzone przez nas dary trafią do Hospicjum Domowego w Poznaniu. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne, takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. W tym roku chcemy również naszych wyjątkowych, w ogromnej większości leżących podopiecznych, otulić kocykiem. Zatem prosimy o zakup ,w miarę możliwości, ciepłych kocy i kocyków. Przygotowane paczki prosimy zostawiać przy żłóbku. Akcja trwa do 2 lutego. Już teraz z całego serca dziękujemy za hojność.
  2. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30, we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
  3. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  4. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.