Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA  9 X 2022 parafia-czempin.pl

 1. Od wieczora ubiegłej Niedzieli 2 X Obraz Matki Bożej Częstochowskiej po ulicy Śremskiej Nawiedza domy i rodzinna ul. Polnej, niech to będzie błogosławiony czas dla dla całej naszej Parafii. Intencję Mszy św. odprawimy w późniejszym terminie dla kilku ulic, o terminie poinformujemy.
 2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic :
 3. Z ul. Polnej na ul. Prusa dalej -> ul. Słowackiego od końcowych numerów do nr 1 dalej -> Ul Chopina od ul Słowackiego do ul.  Śremskiej dalej -> ul. Mickiewicza od końca do nr 1 dalej -> ul. Żeromskiego od nr 1 dalej -> ul. Konopnickiej dalej -> ul. Poznańskie Przedmieście od cmentarza w stronę pl. Zielonego Rynku.
 4. Dyrekcji, Nauczycielom, Wychowawcom i wszystkim Pracownikom Szkoły z okazji Dnia KEN składamy życzenia Światła Ducha Świętego w prowadzeniu i wychowywaniu młodych ludzi na mądrych, odpowiedzialnych, silnych wiarą patriotów i satysfakcji z wypełniania swego powołania.
 5. W dzisiejszą Niedzielę po Mszach św. zbieramy ofiary na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia – Żywy Pomnik św. Jana Pawła II. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do Niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00., dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 7. Różaniec za Ojczyznę w 16 dzień miesiąca odmówiony będzie w Niedzielę o godz. 20.00. przy Krzyżu na ul. Kuczmerowicza, zapraszamy do modlitwy.
 8. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30., we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 9. W czwartek w 13 dzień miesiąca zapraszamy na modlitwy ku czci Matki Bożej Fatimskiej, o godz. 18.50. odmówimy Różaniec wynagradzający Niepokalanemu sercu NMP, o godz. 19.30. Msza św. i procesja z Figurą MB Fatimskiej ze świecami.
 10. Wymienianki roczne i jednorazowe na przyszły rok przyjmować będziemy od przyszłej Niedzieli 16 X po Mszach św. w domu Parafialnym.
 11. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę na godz. 10.00.
 12. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej od Niedzieli 2 X br. Nawiedza domy i rodziny w Czempiniu na ul. Polnej. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Plan podajemy w punkcie nr 3. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 13. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św.
  i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy
  i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 14. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii,
  o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie
  i nawrócenie Rosji.
 15. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi,
  aby starszym i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
 16. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 17. Pożegnaliśmy śp. Stefanię Frąckowiak z ul. Północnej, w piątek o godz.13.00. pożegnamy śp. Jacka Donata z Borowa. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.