ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

32 NIEDZIELA ZWYKŁA  6 XI 2022 parafia-czempin.pl

 1. Od 29 X Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza domy
  i rodziny na ul. Słowackiego. niech to będzie błogosławiony czas
  dla całej naszej Parafii.
 2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic : Z ul. Słowackiego od końcowych numerów
  do nr 1 dalej -> Chopina od ul Słowackiego do ul. Śremskiej dalej -> ul. Mickiewicza od końca do nr 1 dalej -> ul. Żeromskiego od nr 1 dalej -> ul. Konopnickiej dalej -> ul. Poznańskie Przedmieście od cmentarza w stronę pl. Zielonego Rynku.
 3. W gablocie parafialnej został zawieszony plakat dotyczący katechez i poradni przedmałżeńskiej. Informacje można znaleźć także na stronie: dr.archpoznan.pl
 4. W gablocie jest plakat o komputerowym badaniu wzroku.
 5. W dzisiejszą Niedzielę gościmy Misjonarzy Ojców Oblatów, którzy głosząc Słowo Boże o Misjach, rozprowadzają kalendarze, a nabywając pamiątki w namiocie misyjnym wspieramy ich działalność.
 6. Różaniec za Zmarłych polecanych w Wymieniankach Jednorazowych odmawiamy od 1 do 8 XI o godz. 17.20., serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, a także zachęcamy
  do zyskiwania \Odpustu za zmarłych, który można zyskać przez od 1 do 8 XI przez przyjęcie w tym dniu komunii św., nawiedzenie cmentarza, i odmówienia tam modlitwy Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu i Wierzę w Boga.
 7. Staropolskim „ Bóg zapłać” dziękujemy za zebrane na cmentarzu 15860 zł i 1 dolar.
 8. W piątek przypada wspominani  św. Marcina oraz jest to dzień dziękczynienia za Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Msza w int. naszej Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.00 – została ona zamówiona przez Pana Burmistrza i Radę Miejską w Czempiniu.
 9. W piątek została udzielona dyspensa od wstrzemięźliwości
  od pokarmów mięsnych.                     
 10. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać dzień solidarności
  z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich – przed kościołem po Mszy będzie zbiórka na ten cel.                    
 11. Wraz z Fundacją Redemptoris Missio zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Opatrunek na Ratunek, dary do
  13 listopada prosimy składać przed Ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
  W surowych warunkach życia nietrudno o rany, oparzenia i urazy. Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych
  lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów. Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety tam, często brakuje nawet podstawowych opatrunków. Wspólne możemy to zmienić. Co jest potrzebne? Opatrunki: gazy jałowe i niejałowe o rozmiarach 0,5 m2 i 1 m2, kompresy jałowe (wszystkie rozmiary), kompresy niejałowe, plastry na rolkach, opaski dziane i elastyczne, rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary), Maść cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum, Środki odkażające: płyny do odkażania ran (np. Octanisept, Octedin itp.), Drobny sprzęt i urządzenia medyczne: termometry bezrtęciowe, ciśnieniomierze, puls oksymetry.
 1. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30., we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty
  od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 2. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej od 29 X br. Nawiedza domy i rodziny w Czempiniu na ul. Słowackiego. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem
  i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić
  w Kronice Nawiedzenia.
 3. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania
  w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św.
  i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 4. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc i o pokój
  na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 5. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi, aby starszym i chorym osobom zanosić
  do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać
  i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
 6. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 7. Pożegnaliśmy śp. Bolesławę Wieczorek z Borowa. We wtorek o g. 13.00. pożegnamy śp. Małgorzatę Bresińską
  z ul. Sokolniczej. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.