ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                  26 NIEDZIELA ZWYKŁA  25 IX 2022 parafia-czempin.pl

 1. Zapraszamy na do wspólnego udziału w Odpuście Parafialnym w najbliższy Czartek 29 września podczas Mszy św. o godz. 10.00. i 18.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. Paweł Kujawa Proboszcz Parafii pw. MB Częstochowskiej w Krośnie. Msza św. odpustowa o godz. 10.00. połączona będzie z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia chorych. Postarajmy się pomóc starszym w dotarciu do kościoła. Prosimy też o pełnienie wszystkich funkcji w czasie procesji po Mszach św., zachęcamy, aby jak najwięcej dziewczynek sypało kwiatki, można też przebrać się i wystąpić w stroju św. Michała Archanioła lub Anioła.
 2. W dzisiejszą Niedzielę przed Ołtarzem wyłożone są Relikwie św. Ojca Pio, zachęcamy do osobistego wypraszania ŁASK.
 3. Parafian z Iłówca Wielkiego bardzo serdecznie przepraszamy za pomyłkę i nie odprawienie Dziękczynnej Mszy św. za dar Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, tym razem zapraszamy do wspólnej Mszy św. w dniu Odpustu Parafialnego w czwartek o godz. 10.00.
 4. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 5. Od soboty 1 X zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do Niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00., dzieci zapraszamy od poniedziałku do piatku o godz. 17.00.
 6. Na Nabożeństwo Pierwszej Soboty zapraszamy w sobotę o godz. 7.20. odmówimy Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu sercu NMP, medytacja po Mszy św.
 7. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30., we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 8. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę na godz. 10.00.
 9. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej od Niedzieli 11 IX br. Nawiedza domy i rodziny w Czempiniu na ul. Śremskiej. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  : Czempiń ul. Polna od strony Pl. Zielony Rynek, następnie ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 10. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św.
  i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy
  i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 11. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii,
  o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie
  i nawrócenie Rosji.
 12. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi,
  aby starszym i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
 13. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.