ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                  25 NIEDZIELA ZWYKŁA  18 IX 2022 parafia-czempin.pl

 1. Już dziś zapraszamy na do wspólnego udziału w Odpuście Parafialnym w dniu 29 września podczas Mszy św. o godz. 10.00. i 18.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. Paweł Kujawa Proboszcz Parafii pw. MB Częstochowskiej w Krośnie. Msza św. odpustowa o godz. 10.00. połączona będzie z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia chorych. Postarajmy się pomóc starszym w dotarciu do kościoła. Prosimy też o pełnienie wszytkich funkcji w czasie procesji po Mszach św., zachęcamy, aby jak najwięcej dziewczynek sypało kwiatki, można też przebrać się iwystapić w stroju św. Michała Archanioła lub Anioła.
 2. W swoich modlitwach pamiętajmy o dzisiejszym Solenizancie ks. Arcybiskupie Stanisławie Gądeckim, wspierajmy ks. Arcybiskupa w różnych zadaniach, które wypełnia dla dobra naszej Archidiecezji, dla Polski, dla całego Kościoła Powszechnego.
 3. Przez orędownictwo św. Stanisława Kostki powierzajmy dzieci i młodzież, prosząc dla nich o silną wiarę i oddanie Panu Bogu.
 4. W dzisiejszą Niedzielę o godz. 14.30. od Krzyża Misyjnego przy kościele wyruszy piesza pielgrzymka do Krzyża w Iłówcu Wielkim. Tradycyjnie Pielgrzymka odbywa się w bliskości Święta Podwyższenia Krzyża, które przypada 14 IX.
 5. W dzisiejszą Niedzielę po Mszach św. zbieramy ofiary na KUL, WT i Szkoły Katolickie.
 6. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 7. Wspólnota Galilea zaprasza na spotkanie Biblijne do Domu Parafialnego we wtorek o godz. 18.30.
 8. Od ubiegłej Niedzieli rozpoczęło się Nawiedzenie domów i rodzin w Czempiniu od ul Śremskiej, od strony Iłówca Wielkiego.
  W dalszej kolejności Nawiedzenie przejdzie ul. Polną od strony Pl. Zielony Rynek.
 9. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30., we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 10. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę na godz. 10.00.
 11. Organizujemy autokarowa pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 1 – 11 X 2022, koszt 850zł + 160 EURO, przy zapisach wymagana wpłata 500zł, wszelkie informacje u ks. Jakuba Drosika. Plan wywieszony jest w gablocie i na stronie parafialnej.
 12. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej od Niedzieli 11 IX br. Nawiedza domy i rodziny w Czempiniu na ul. Śremskiej. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  : Czempiń ul. Plna od strony Pl. Zielony Rynek, nastepnie ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 13. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św.
  i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy
  i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 14. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii,
  o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie
  i nawrócenie Rosji.
 15. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi,
  aby starszym i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
 16. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.