ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                  23 NIEDZIELA ZWYKŁA  4 IX 2022 parafia-czempin.pl

 1. Na Nowy Rok Szkolny i katechetyczny życzymy Darów Ducha Świętego, niech Anioł Stróż prowadzi serca i umysły, a pierwszoklasistom życzymy dobrych stopni i wielu przyjaciół.
 2. Rozpoczynamy Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci i młodzież, wychowawców.
 3. Od jutra czyli od poniedziałku 5 IX Biuro Parafialne czynne będzie w poniedziałki od 12.30. do 13.30., we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 4. Poszukujemy sprawców popisania i zniszczenia naszego kościoła, wielu Parafian wyrażało swój ból z powodu tego bardzo złego czynu, ponieważ trwa śledztwo w tej sprawie, zwracam się z prośbą, aby w Biurze Parafialnym lub w inny konkretny sposób zgłosić swoje podejrzenia, przyczyni się to ukarania sprawców. Dziękujemy już za okazaną pomoc.
 5. Organizujemy wyjazd na Archidiecezjalne Spotkanie Wspólnot Żywego Różańca. Spotkanie odbędzie się w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu, wyjazd sobota 10 IX o godz. 9.15., powrót ok. godz. 15.00. Zapisy w Biurze lub po Mszach w zakrystii ministranckiej.
 6. W gablocie umieszczony jest terminarz z Rekolekcjami dla Żywego Różańca.
 7. Zostało 7 wolnych miejsc w drugim autokarze na pielgrzymkę Częstochowy we wtorek 6 IX, wyjazd z przed Kościoła o godz. 6.00., koszt 80zł, podajemy PESEL i wpłata kosztów. Bardzo prosimy wsiadać zgodnie z zapisem do autokaru nr 1 lub nr 2, w zakrystii ministrantów można zobaczyć, jeśli ktoś zapomniał.
 8. Organizujemy autokarowa pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 1 – 11 X 2022, koszt 850zł + 160 EURO, przy zapisach wymagana wpłata 500zł, wszelkie informacje u ks. Jakub Drosika. Plan wywieszony jest w gablocie i na stronie parafialnej.
 9. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek w Domu Parafialnym o godz. 16.30.
 10. Wspólnota Galilea zaprasza na spotkanie biblijne we wtorek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. do Domu Parafialnego.
 11. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej od piątku 19 VIII Nawiedza domy i rodziny w Iłówcu Wielkim. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  : Czempiń od ul. Śremskiej. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 12. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, a
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, 
  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 13. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 14. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi,
  aby starszym i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
 15. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 16. W poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Teodora Dziubała z Parafii Farnej z Kościana. Niech odpoczywa w pokoju wieczny. Amen.