|
Proboszcz

                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                  22 NIEDZIELA ZWYKŁA  28 VIII 2022 parafia-czempin.pl

 1. Życzymy udanych i bezpiecznych ostatnich dni wakacji, niech będą wypełnione Bożym Błogosławieństwem i opieką Anioła Stróża, a ciężko pracującym bez urlopów, życzymy Mocy Ducha Świętego.
 2. W najbliższą środę na godzinę 18.00. zapraszamy do wspólnej modlitwy o uproszenie Darów Ducha Świętego na Nowy Rok Szkolny.
 3. Błogosławieństwo dzieci z klasy I oraz poświęcenie tornistrów odbędzie się w przyszłą Niedzielę 4 IX podczas Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w najbliższą sobotę o 10.00.
 5. W czwartek w swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich ofiarach II Wojny Światowej.
 6. W dzisiejszą Niedzielę nasza Parafia pielgrzymuje na Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia do Starych Oborzysk. Msza św. w intencji naszej Parafii sprawowana jest o godz. 10.30.
 7. W sobotę swoje imieniny obchodzi ks. Bp Grzegorz Balcerek, pamiętajmy o Solenizancie w swoich modlitwach.
 8. Jutro w poniedziałek w 29 dzień miesiąca o godz. 17.20. odmówimy Różaniec z modlitwami wstawienniczymi za przyczyną św. Michała Archanioła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Spowiedź w Pierwszy Piątek Miesiąca od godz. 16.00. do 18.00., w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. Chorych i starszych z Sakramentami odwiedzimy w piątek od godz. 8.30.
 11. W Pierwsza Sobotę Miesiąca o godz. 7.20. odmówimy Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, Medytacja po Mszy św.
 12. W środę podczas Nowenny Zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na wrzesień : Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.
 13. Poszukujemy sprawców popisania i zniszczenia naszego kościoła, wielu Parafian wyrażało swój ból z powodu tego bardzo złego czynu, ponieważ trwa śledztwo w tej sprawie, zwracam się z prośbą, aby w Biurze Parafialnym lub w inny konkretny sposób zgłosić swoje podejrzenia, przyczyni się to ukarania sprawców.
 14. Organizujemy wyjazd na Archidiecezjalne Spotkanie Wspólnot Żywego Różańca. Spotkanie odbędzie się w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu, wyjazd sobota 10 IX o godz. 9.15., powrót ok. godz. 15.00. Zapisy w Biurze lub po Mszach w zakrystii ministranckiej.
 15. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 16. W gablocie umieszczony jest terminarz z Rekolekcjami dla Żywego Różańca oraz plan Odpustu w Górce Duchownej i w Starch Oborzyskach.
 17. Są jeszcze wolne miejsca w drugim autokarze na pielgrzymkę Częstochowy we wtorek 6 IX, wyjazd z przed Kościoła o godz. 6.00., koszt 80zł, podajemy PESEL i wpłata kosztów.
 18. Organizujemy autokarowa pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 1 – 11 X 2022, koszt 850zł + 160 EURO, przy zapisach wymagana wpłata 500zł, wszelkie informacje u ks. Jakub Drosika.
 19. Staropolskim Bóg zapłać dziękujemy za złożone wieńce Dozynkowe oraz za wszystkie ofiary złożone na Mszę św. Dożynkową, niech Matka Boża Wniebowzięta obdarzy potrzebnymi Łaskami
 20. Parafia Farma z Kościana organizuje Pielgrzymkę Dziękczynno- Błagalną za Polskę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli przez Kraków-Łagiewniki-Kalwarię Zebrzydowską do Strachocina-Miejsca Piastowego-Dukli-Kalwarii Pacławskiej i Przemysla. W gablocie umieszczony jest cały program od 2 do 4 IX, koszt 450zł oraz kontakt, zachęcamy do pielgrzymki.
 21. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej od piątku 19 VIII Nawiedza domy i rodziny w Iłówcu Wielkim. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  : Czempiń od ul. Śremskiej. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 22. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, a
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, 
  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 23. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 24. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi,
  aby starszym i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
 25. Biuro Parafialne czynne po rannej i po wieczornej Mszy św. od

poniedziałku do czwartku.

 1. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.