ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                  20 NIEDZIELA ZWYKŁA  14 VIII 2022 parafia-czempin.pl

 1. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, niech będą wypełnione Bożym Błogosławieństwem i opieką Anioła Stróża, a ciężko pracującym bez urlopów, życzymy Mocy Ducha Świętego.
 2. W poniedziałek 15 VIII Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. tak jak w Niedzielę. Intencja Mszy św. za Ojczyznę o godz. 10.00. została zamówiona przez Burmistrza i Radnych rady Miejskiej w Czempiniu. podczas Mszy św. o godz. 10.00. odbędą się również Dożynki Gminne i Parafialne, a także modlić się będziemy za sp. ks. Proboszcza Prałata Czesława Wojciechowskiego w 13 r. śm. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławienia ziół i kwiatów.
 3. W uroczystość Wniebowzięcia NMP po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na Caritas Archidiecezjalną. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 4. Młodzieżowa Rada Miejska i Centrum Kultury w Czempiniu Zapraszają na Festyn o Profilaktyce Alkoholowej i Narkotykowej, Festyn odbędzie się 21 VIII o godz. 15.00. w Czempiniu na os. nr 4 na Górce. Zachęcamy do uczestnictwa.
 5. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi,
  aby starszym i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
 6. Biuro Parafialne czynne po rannej i po wieczornej Mszy św. od poniedziałku do czwartku.
 7. Autokarowa Pielgrzymka na Odpust do Górki Duchownej na Dzień Chorego odbędzie się we wtorek 23 VIII, wyjazd przy kościele o godz. 8.30., koszt 15 zł, przy zapisach podajemy imię, nazwisko i PESEL oraz zapłata.
 8. Organizujemy autokarowe Pielgrzymki do Lichenia/zostało 5 wolnych miejssc/ w poniedziałek 22 VIII, wyjazd o godz. 6.30. z przed Kościoła, koszt 50zł, oraz do Częstochowy we wtorek 6 IX, wyjazd z przed Kościoła o godz. 6.00., koszt 80zł, do Częstochowy zapisujemy na drugi autobus. Przy zapisach podajemy PESEL i wpłata kosztów.
 9. Wyjazd do Zakopanego i na trasy górskie we wtorek 16 VIII o godz. 7.00. parking na ul. Kuczmerowicza. Prosimy, aby w pierwszej kolejności do autokaru wsiadały małżeństwa.
 10. W dzisiejszą Niedzielę po Mszach św. zbieramy ofiary na KUL, Szkoły Katolickie i WT w Poznaniu, Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 11. Na Różaniec w intencji Ojczyzny zapraszamy we wtorek 16 VIII o godz. 20.00. przy Krzyżu na ul. Kuczmerowicza.
 12. Parafia Farma z Kościana organizuje Pielgrzymkę Dziękczynno- Błagalną za Polskę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli przez Kraków-Łagiewniki-Kalwarię Zebrzydowską do Strachocina-Miejsca Piastowego-Dukli-Kalwarii Pacławskiej i Przemysla. W gablocie umieszczony jest cały program od 2 do 4 IX, koszt 450zł oraz kontakt, zachęcamy do pielgrzymki.
 13. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej od soboty 6 VIII Nawiedza domy i rodziny w Nowym Tarnowie. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  :  Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 14. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, a
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, 
  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 15. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 16. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku oraz magnesy po 5 zł.
 17. Pożegnaliśmy śp. Wandę Lisiecką z ul. Zachodniej, śp. Zofię Janas z Gorzyczek, śp. Stanisława Rybarczyka z pl. Zielony Rynek oraz śp. Grzegorza Maracha z Nowego Borówka, w środę o godz. 12.00. w Poznaniu na Miłostowie pożegnamy sp. Urbana Koćmierowskiego z ul. Borówko Stare. Niech odpoczywają w Pokoju Wiecznym. Amen.