18 NIEDZIELA ZWYKŁA  31 VII 2022 parafia-czempin.pl

1. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, niech będą wypełnione Bożym Błogosławieństwem i opieką Anioła Stróża, a ciężko pracującym bez urlopów, życzymy Mocy Ducha Świętego.
  2. Msza św. w intencji Parafian z Piechanina na zakończenie Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej sprawowana będzie w przyszłą Niedzielę 7 VIII o godz. 10.00. zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej.
  3. Od dzisiejszej Niedzieli rozpoczyna się Nawiedzenie domów i rodzin w Starym Tarnowie, niech to będzie błogosławiony czas dla rodzin.
  4. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach Rocznych odmawiamy w sobote o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  5. Spowiedź w Pierwszy Piątek Miesiąca od godz. 16.00. do 18.00., w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. Chorych i starszych na swojej trasie ks. Jakub odwiedzi w piątek od godz. 8.30., natomiast ks. Proboszcz odwiedzi po 8 VIII po wcześniejszym poinformowaniu.
  7. Na Nabożeństwo Pierwszej Soboty zapraszamy w sobotę, o godz. 7.20. odmówimy Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, Medytacja po Mszy św.
  8. W tym roku Dożynki Gminne i Parafialne odbędą się podczas wspólnej Mszy św. 15 sierpnia o godz. 10.00.
  9. W gablocie umieszczony jest plakat z informacjami o Dniu Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, który odbędzie się 7 VIII br. przy Dworku w Grabonogu.
  10. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi,
    aby starszym i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
  11. Biuro Parafialne czynne po rannej i po wieczornej Mszy św. od poniedziałku do czwartku.
  12. Autokarowa Pielgrzymka na Odpust do Górki Duchownej na Dzień Chorego odbędzie się we wtorek 23 VIII, wyjazd przy kościele o godz. 8.30., koszt 15 zł, przy zapisach podajemy imię, nazwisko i PESEL oraz zapłata.
  13. Organizujemy autokarowe Pielgrzymki do Lichenia w poniedziałek 22 VIII, wyjazd o godz. 6.30. z przed Kościoła, koszt 50zł, oraz do Częstochowy we wtorek 6 IX, wyjazd z przed Kościoła o godz. 6.00., koszt 80zł, do Częstochowy zapisujemy na drugi autobus. Przy zapisach podajemy PESEL i wpłata kosztów.
  14. Są wolne miejsca do Zakopanego : 3 miejsca (kobiety) w pokoju 4 osobowym, jeżeli są chętne osoby to najlepiej dobrać się już tak, aby pasowało w pokojach.
  15. Do Zakopanego i na trasy górskie, o wolnych miejscach podajemy w punkcie nr 12 , termin od 16 do 21 VIII, koszt 730 zł, wyjazd o godz. 7.00. parking na ul. Kuczmerowicza.
  16. Rodzina z naszej Parafii zwróciła się z prośbą o potrzebną pomoc dla Mirosławy Włodarczak, pomoc można przekazać przez portal siepomaga.pl oraz przez sms nr 75365 o treści 0207126
  17. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej od Niedzieli 31 lipca Nawiedza domy i rodziny w Starym Tarnowie. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  :  Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  18. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, a
    aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
    po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,
    pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  19. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
  20. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku oraz magnesy po 5 zł.
  21. W poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp.Irenę Larisz z ul. Jeździeckiej. Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym. Amen.