ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                  17 NIEDZIELA ZWYKŁA  24 VII 2022 parafia-czempin.pl

 1. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, niech będą wypełnione Bożym Błogosławieństwem i opieką Anioła Stróża, a ciężko pracującym bez urlopów, życzymy Mocy Ducha Świętego.
 2. W dzisiejszą Niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszach św. zbieramy ofiary przeznaczone na pomoc Misjonarzom w ramach „Akcja św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu”. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 3. Dzisiejsza Niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, niech orędownictwo dziadków Pana Jezusa czyli św. Anny i św. Joachima, których wspomnienie obchodzimy we wtorek 26 VII będzie okazją do wypraszania wielu Łask dla naszy Kochanych Seniorów.
 4. W piątek w 29 dzień miesiąca o godz. 17.20. odmówimy Różaniec z modlitwami wstawienniczymi ku czci św. Michała Archanioła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Żywy Różaniec zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę św. w środę o godz. 18.00., sprawowana będzie Imieninowa Intencja od Żywego Różanca za ks. Prałata Czesława Bartoszewskiego.
 6. W środę podczas Nowenny przypada zmiana Tajemnic Żywego Różańca, intencja na sierpień : „ módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania działalności w służbie społeczności w których żyją.
 7. W gablocie umieszczony jest plakat z informacjami o Dniu Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, który odbędzie się 7 VIII br. przy Dworku w Grabonogu.
 8. W gablocie umieszczony jest Komunikat o treści : W związku z licznymi sygnałami od mieszkańców Czempinia dotyczącymi spożywania alkoholu w rejonie ścieżki edukacyjnej pomiędzy ulicami Kolejowa-Kuczmerowicza-Chłapowskiego-Kościelna oraz zamieszczeniem powyższego zagrożenia na Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa, informuję, że działaniem priorytetowym dzielnicowego rejonu 9 – sierż. Łukasza Rubryckiego jest wyeliminowanie lub w znacznym stopniu ograniczenie przedmiotowego zjawiska.
 9. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi,
  aby starszym i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa
  .
 10. Biuro Parafialne czynne po rannej i po wieczornej Mszy św. od poniedziałku do czwartku.
 11. Organizujemy autokarowe Pielgrzymki do Lichenia w poniedziałek 22 VIII, wyjazd o godz. 6.30. z przed Kościoła, koszt 50zł, oraz do Częstochowy we wtorek 6 IX, wyjazd z przed Kościoła o godz. 6.00., koszt 80zł, do Częstochowy zapisujemy na drugi autobus. Przy zapisach podajemy PESEL i wpłata kosztów.
 12. Do Zakopanego i na trasy górskie nie ma już wolnych miejsc, od 16 do 21 VIII, koszt 730 zł, wyjazd o godz. 7.00. parking na ul. Kuczmerowicza.
 13. Rodzina z naszej Parafii zwróciła się z prośbą o potrzebną pomoc dla Mirosławy Włodarczak, pomoc można przekazać przez portal siepomaga.pl oraz przez sms nr 75365 o treści 0207126
 14. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej od środy 25 maja nawiedza domy i rodziny w Piechaninie. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności : Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 15. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, a
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, 
  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 16. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 17. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku oraz magnesy po 5 zł.
 18. Pożegnaliśmy śp. Mariolę Fajfer z Chaław oraz śp. Ryszarda Mikołajczaka z Przylepek, dawnego Parafianina z Pl. Zielony Rynek. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.