ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                  16 NIEDZIELA ZWYKŁA  17 VII 2022 parafia-czempin.pl

 1. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, niech będą wypełnione Bożym Błogosławieństwem i opieką Anioła Stróża, a ciężko pracującym bez urlopów, życzymy Mocy Ducha Świętego.
 2. W poniedziałek w liturgii wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, w swoich modlitwach pamiętajmy o ks. Biskupie Szymonie Stułkowskicm.
 3. W środę w liturgii przypada wspomnienie bł. Czesława, z tej okazji intencję imieninową za Solenizanta ks. Prałata Czesława Bartoszewskiego od Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej sprawować będziemy o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Pamiętajmy także w modlitwie o zmarłym Proboszczu śp. ks. Prałacie Czesławie Wojciechowskim.
 4. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 5. W przyszłą Niedzielę 24 VII z racji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszach św. zbierać będziemy ofiary przeznaczone na pomoc Misjonarzom w ramach „Akcja św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu”.
 6. Przyszła Niedziela obchodzona będzie jako Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
 7. W gablocie umieszczony jest plakat z informacjami o Dniu Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, który odbędzie się 7 VIII br. przy Dworku w Grabonogu.
 8. W gablocie umieszczony jest Komunikat o treści : W związku z licznymi sygnałami od mieszkańców Czempinia dotyczącymi spożywania alkoholu w rejonie ścieżki edukacyjnej pomiędzy ulicami Kolejowa-Kuczmerowicza-Chłapowskiego-Kościelna oraz zamieszczeniem powyższego zagrożenia na Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa, informuję, że działaniem priorytetowym dzielnicowego rejonu 9 – sierż. Łukasza Rubryckiego jest wyeliminowanie lub w znacznym stopniu ograniczenie przedmiotowego zjawiska.
 9. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi,
  aby starszym i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
 10. Biuro Parafialne czynne po rannej i po wieczornej Mszy św. od poniedziałku do czwartku.
 11. Organizujemy autokarowe Pielgrzymki do Lichenia w poniedziałek 22 VIII, wyjazd o godz. 6.30. z przed Kościoła, koszt 50zł, oraz do Częstochowy we wtorek 6 IX, wyjazd z przed Kościoła o godz. 6.00., koszt 80zł, do Częstochowy zapisujemy na drugi autobus. Przy zapisach podajemy PESEL i wpłata kosztów.
 12. Do Zakopanego i na trasy górskie nie ma już wolnych miejsc, od 16 do 21 VIII, koszt 730 zł, wyjazd o godz. 7.00. parking na ul. Kuczmerowicza.
 13. Rodzina z naszej Parafii zwróciła się z prośbą o potrzebną pomoc dla Mirosławy Włodarczak, pomoc można przekazać przez portal siepomaga.pl oraz przez sms nr 75365 o treści 0207126
 14. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej od środy 25 maja nawiedza domy i rodziny w Piechaninie. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności : Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 15. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, a
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, 
  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 16. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 17. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku oraz magnesy po 5 zł.
 18. Pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Woźnego z ul. Chopina. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.