15 NIEDZIELA ZWYKŁA  10 VII 2022 parafia-czempin.pl

1. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, niech będą wypełnione Bożym Błogosławieństwem i opieką Anioła Stróża, a ciężko pracującym bez urlopów, życzymy Mocy Ducha Świętego.
  2. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi,
    aby starszym i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
  3. Biuro Parafialne czynne po rannej i po wieczornej Mszy św. od poniedziałku do czwartku.
  4. W środę 13 lipca zapraszamy na godz. 18.50. do odmówienia Różańca Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu NMP, na Mszę św. Fafimską o godz. 19.30. oraz na procesję z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, prosimy zabrać świece.
  5. Organizujemy autokarowe Pielgrzymki do Lichenia w poniedziałek 22 VIII, wyjazd o godz. 6.30., koszt 50zł, oraz do Częstochowy we wtorek 6 IX, wyjazd o godz. 5.00., koszt 80zł, a także wyjazd do Zakopanego i na trasy górskie od 16 do 21 VIII, koszt 730 zł, przy zapisach podajemy PESEL i wpłata kosztów.  UWAGA !!! LISTA DO ZAKOPANEGO JEST JUŻ W KOMPLECIE
  6. Rodzina z naszej Parafii zwróciła się z prośbą o potrzebną pomoc dla Mirosławy Włodarczak, pomoc można przekazać przez portal siepomaga.pl oraz przez sms nr 75365 o treści 0207126
  7. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej od środy 25 maja nawiedza domy i rodziny w Piechaninie. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności : Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  8. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, a
    aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
    po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,
    pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  9. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
  10. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku oraz magnesy po 5 zł.
  11. W Parafii w Sępólnie pożegnana została śp. Anna Augustyniak z ul. Kuczmerowicza. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.