ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 V 2022 parafia-czempin.pl

 

 1. ARCYBISKUP METROPOLITA POZNAŃSKI Umiłowani Diecezjanie!

         Z radością powiadamiam was, że w sobotę 21 maja br. o godz. 1000 w Katedrze Poznańskiej udzielę pięciu Diakonom święceń kapłańskich. Oto ich nazwiska i parafie pochodzenia:

Dk. Łukasz Kozłowski           z par. pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Poznaniu

Dk. Sławomir Kubiak         z par. pw. Miłosierdzia Bożego w Poznaniu

Dk. Adam Kwiatkowski            z par. pw. Bożego Ciała w Poznaniu

Dk. Paweł Napierała      z par. pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu

Dk. Michał Szymandera z par. pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu

Zapraszając na uroczystość polecam ich modlitwom wszystkich Diecezjan, zwłaszcza proszę o nią chorych i cierpiących. Jednocześnie dziękuję za nieustanne wspieranie dzieła powołań i ofiarność na rzecz naszego Seminarium.

Z serca Wam  b ł o g o s ł a w i ę    † Stanisław Gądecki  Arcybiskup Metropolita Poznański

 1. Uroczystość Pierwszej Komunii św. w sobotę o godz. 11.00. i 13.00. oraz w Niedzielę o godz. 10.00. i 12.00. Życzymy pięknego duchowego przeżycia spotkania z Panem Jezusem, z którym możemy być tak blisko przez zjednoczenie w Komunii św., życzymy także udanych spotkań w gromie rodziny.
 2. Zapraszamy na Biały Tydzień na Msze św. o godz. 18.00., dzieci siadają w ławkach jako klasa.
 3. Dziękczynny wyjazd na Świętą Górę do Gostynia w czwartek , wyjazd o godz. 15.45. z parkingu na ul. Kuczmerowicza, powrót ok. 19.45.
 4. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy z całymi rodzinami, by przez orędownictwo Matki Bożej wypraszać Łaski dla naszych rodzin, a także polecać się opiece św. Józefowi.
 5. W przyszłą Niedzielę gościć będziemy Studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego, będą dzielić się doświadczeniem Misyjnym, będzie też okazja złożyć ofiarę na tę działalność.
 6. Beatyfikacja sługi Bożej Pauliny Jaricot założycielki Żywego Różańca odbędzie się 22 maja w Lyonie, dlatego zachęcamy Członków Żywego do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych, jako duchowe przygotowanie do przeżycia Beatyfikacji.
 7. W poniedziałek w Liturgii Święto św. Andrzeja Boboli M, Patrona Polski, spotkanie modlitewne w intencji Ojczyzny i Pokoju przy Krzyżu na ul. Kuczmerowicza o godz. 20.00. Zapraszamy do modlitwy.
 8. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.25., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 9. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne tylko po rannej Mszy św. od poniedziałku do czwartku.
 10. Organizujemy wspólny wyjazd z Kościanem na XXVI Spotkanie Młodych Lednica 2000, które odbędzie się 4 VI br., wyjazd z Czempinia - Rynek o godz. 8.45; powrót ok. 3.00. w nocy, koszt 60 zł; zapisy u ks. Jakuba do 22 maja/ imię, nazwisko, Pesel, numer kontaktowy.
 11. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza od 3 IV br. Parafian w Piotrkowicach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 12. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy,
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, 
  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 13. W czasie trwania epidemii zwracajmy uwagę na przestrzeganie aktualnych obostrzeń, aby wzajemnie dbać o swoje zdrowie
  i bezpieczeństwo.
 14. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 15. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku oraz magnesy po 5 zł.
 16. W poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Kazimierę Jankowską z Nowego Gołębina, w środę o godz. 11.00. pożegnamy śp. Annę Tokarską z ul. Kiełczewskiego. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.