ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 8 V 2022 parafia-czempin.pl

 1. Dzisiejsza Niedziela obchodzona jest jako Niedziela Dobrego Pasterza, po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na ASD w Poznaniu. Bóg zapłać za każdą ofiarę, a także za wszystkie modlitwy i ofiary, które są przez cały rok wspieraniem Dzieła Powołań, a szczególnie za czwartkową Adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy z całymi rodzinami, by przez orędownictwo Matki Bożej wypraszać Łaski dla naszych rodzin, a także polecać się opiece św. Józefowi.
 3. Uroczystość Pierwszej Komunii św. w sobotę o godz. 11.00. i 13.00. oraz w Niedzielę o godz. 10.00. i 12.00. Życzymy pięknego duchowego przezycia spotkania z Panem Jezusem, z którym możemy być tak blisko przez zjednoczenie w Komunii św., życzymy także udanych spotkań w gromie rodziny.
 4. Msze św. w Niedziele o godz. 8.00., 10.00., 12.00., 13.30. i 18.00.
 5. W piątek na godz. 16.00. do 16.30. zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. dzieci komunijne i rodziny, którzy mają Uroczystość w sobotę i w Niedziele o godz. 10.00., natomiast w sobotę na godz. 16.00. do 16.30. zapraszamy do skorzystania ze Spowiedzi św. na Uroczystość, która odbędzie się w Niedzielę o godz. 12.00.
 6. Spotkania Liturgiczne, czyli próby przed Pierwszą Komunia Św. odbędą się :

Uroczystość z soboty godz. 13.00. próba w poniedziałek o godz. 16.30.

Uroczystość z Niedzieli godz. 12.00. – próba w poniedziałek o godz. 18.30.

Uroczystość z Niedzieli o godz. 12.00. 2 próba we wtorek o godz. 16.30.

Uroczystość z soboty o godz. 13.00. 2 próba we wtorek o godz. 18.30.

Uroczystość z soboty o godz. 11.00. – próba w środę o godz. 15.30.

Uroczystość z Niedzieli o godz. 10.00. – próba w środę o godz. 16.30.

Uroczystość  z soboty o godz. 11.00. 2 próba w czwartek o godz. 15.30.

Uroczystość z Niedzieli o godz. 10.00. 2 próba w czwartek o godz. 16.30.

 1. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w środę na godz. 16.45. Archidiecezjalny Zjazd Rejonowy Akcji Katolickiej odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. w Środzie Wlkp., w Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa.
 2. W piątek przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, dlatego o godz. 18.50. odmówimy Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, o godz. 19.30. Msza św., której przewodniczyć będzie ks. Krystian Sammler, Referent Wydziału Duszpasterstwa : Ogólnego i Specjalistycznego Kurii Metropolitalnej w Poznaniu ,po Mszy św. procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, prosimy zabrać świece. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne tylko po rannej Mszy św. od poniedziałku do czwartku.
 4. Parafia w Modrzu organizuje Pielgrzymkę do Meduggorje od 1 do 11 VII br., koszt 750 zł+300 EUR. Spotkanie organizacyjne w sobotę 14 V o godz. 18.00. w kościele w Modrzu. Plan oraz kontakt umieszczony jest w gablocie oraz w zakrystii.
 5. W Kościanie przy Farze jest zawieszony harmonogram godzinowy
  wieczystej adoracji. Są jeszcze wolne godziny. Zachęcamy do zaangażowania się w to Boże Dzieło. Prosimy o zwrot deklaracji odnośnie adoracji do naszej zakrystii lub przez stronę internetową parafii Fara Kościan w zakładce „Adoracja wieczysta”. Pozostało jeszcze 45 godzin do wyboru.
 6. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza od 3 IV br. Parafian w Piotrkowicach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 7. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy,
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, 
  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 8. W czasie trwania epidemii zwracajmy uwagę na przestrzeganie aktualnych obostrzeń, aby wzajemnie dbać o swoje zdrowie
  i bezpieczeństwo.
 9. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 10. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku oraz magnesy po 5 zł.