ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA 1 V 2022 parafia-czempin.pl

 

 1. W dzisiejszą Niedzielę rozpoczyna się XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, odbywa się Szóste Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Warto szczególnie w tym tygodniu dobrze zorganizować sobie czas, aby osobiście w ciszy doświadczyć Mocy i Mądrości Słowa Bożego, a następnie wytrwale praktykować rozważanie Słowa Bożego.
 2. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy z całymi rodzinami, by przez orędownictwo Matki Bożej wypraszać Łaski dla naszych rodzin, a także polecać się opiece św. Józefowi.
 3. Intencja Żywego Różańca na miesiąc Maj : „Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie w służbie”
 4. We wtorek 3 Maja w Uroczystość NMP Królowej Polski Msze św. w kościele o godz. 8.00., 10.00., 11.30., 18.00., w Borowie o godz. 8.45., w Gorzyczkach Msza św. odpustowa o godz. 9.30.

Pamiętajmy o wywieszeniu flag kościelnych i państwowych.

Msza św. o godz. 10.00. sprawowana będzie w intencji naszej Ojczyzny, intencja zamówiona jest przez Burmistrza i Radnych Rady miejskiej w Czempiniu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 1. Archidiecezjalne Dziękczynienie za Nawiedzenie Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie się na Jasnej Górze w dniu 3 Maja podczas Mszy św. o godz. 11.00., której przewodniczyć będzie ks. Abp Stanisław Gądecki. Przeżyjmy cały ten dzień na osobistej modlitwie i dziękczynieniu.
 2. W środę we wspomnienie św. Floriana podczas Mszy św. o godz. 18.00. modlić się będziemy za żywych i zmarłych Strażaków, pamiętajmy w swoich modlitwach o strażakach i ich rodzinach, bo wszyscy korzystamy z ich ofiarnej misji.
 3. W Pierwszy Piątek Miesiąca Spowiedź od 16.00. do 18.00., w tyczasie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Chorych i starszych zgłoszonych do odwiedzin na stałe odwiedzimy w Pierwszy Piątek Miesiąca od godz. 8.00., konkretne godziny podamy rodzinom.
 5. Zachęcamy do udziału w Pierwszej Sobocie Miesiąca, o godz. 7.20. odmówimy Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, medytacja po Mszy św.
 6. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.20. , Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 7. Przyszła Niedziela obchodzona będzie jako Niedziela Dobrego Pasterza, po Mszach św. do puszek zbierac będziemy ofiary na ASD w Poznaniu.
 8. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne w poniedziałek, w środę i w czwartek po rannej i wieczornej Mszy św.
 9. W Kościanie przy Farze jest zawieszony harmonogram godzinowy
  wieczystej adoracji. Są jeszcze wolne godziny. Zachęcamy do zaangażowania się w to Boże Dzieło. Prosimy o zwrot deklaracji odnośnie adoracji do naszej zakrystii lub przez stronę internetową parafii Fara Kościan w zakładce „Adoracja wieczysta”. Pozostało jeszcze 45 godzin do wyboru.
 10. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza od 3 IV br. Parafian w Piotrkowicach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 11. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy,
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, 
  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 12. W czasie trwania epidemii zwracajmy uwagę na przestrzeganie aktualnych obostrzeń, aby wzajemnie dbać o swoje zdrowie
  i bezpieczeństwo.
 13. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 14. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku oraz magnesy po 5 zł., natomiast w zakrystii po 4 zł można nabyć rozważania na miesiąc maj.
 15. Pożegnaliśmy śp. Monikę Lemańską, dawna Parafiankę z Gorzyczek, śp. Wiesława Rymaniaka z ul. Mickiewicza oraz śp. Stefanię Jessa z ul. Ratuszowej. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.