ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24 IV 2022 parafia-czempin.pl

 

 1. W Dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego w naszym kościele o godz. 15.00. sprawowana będzie dodatkowa Msza św. w intencji Parafian , zapraszamy do wspólnej modlitwy o tej szczególnej godzinie.
 2. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, a po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na Caritas Archidiecezjalną. Przy tej okazji składamy członkom parafialnego Oddziału Caritas za pomoc i posługe wobec ubogich materiale, ale także wobec ubogich duchowo. Bóg zapłać.
 3. Składamy podziękowanie dla OSP z Borowa za pomoc w przeprowadzeniu obrzędu błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów. Wszystkim życzymy bezpiecznej podróży i szczęśliwych powrotów do swoich rodzin.
 4. W piątek w 29 dzień miesiąca o godz. 17.25. odmówimy Różaniec z modlitwami wstawienniczymi ku czci św. Michała Archanioła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W piątek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 6. W sobotę o godz. 16.00. sprawowana będzie msza św. z okazji 24 rocznicy powstania Grupy Nowa Vita, zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy.
 7. Od przyszłej Niedzieli 1 maja odprawiać będziemy Nabożeństwa Majowe o godz. 17.30.
 8. W przyszłą Niedzielę rozpocznie się XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, odbędzie się Szóste narodowe Czytanie Pisma Świętego.
 9. We wtorek w liturgii Święto św. Marka Ew,, we wtorek uroczystość św. Wojciecha Bpa i M. Głównego patrona Polski.
 10. W Kościanie przy Farze jest zawieszony harmonogram godzinowy
  wieczystej adoracji. Są jeszcze wolne godziny. Zachęcamy do zaangażowania się w to Boże Dzieło. Prosimy o zwrot deklaracji odnośnie adoracji do naszej zakrystii lub przez stronę internetową parafii Fara Kościan w zakładce „Adoracja wieczysta”. Pozostało jeszcze 45 godzin do wyboru.
 11. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza od 3 IV br. Parafian w Piotrkowicach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 12. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy,
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, 
  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 13. W czasie trwania epidemii zwracajmy uwagę na przestrzeganie aktualnych obostrzeń, aby wzajemnie dbać o swoje zdrowie
  i bezpieczeństwo.
 14. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 15. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku oraz magnesy po 5 zł.
 16. Pożegnaliśmy śp. Helenę Szczepaniak z Iłówca Wielkiego, w poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Kazimierza Tylińskiego z Piechanina. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.