NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24 IV 2022 parafia-czempin.pl

1. W Dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego w naszym kościele o godz. 15.00. sprawowana będzie dodatkowa Msza św. w intencji Parafian , zapraszamy do wspólnej modlitwy o tej szczególnej godzinie.
  2. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, a po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na Caritas Archidiecezjalną. Przy tej okazji składamy członkom parafialnego Oddziału Caritas za pomoc i posługe wobec ubogich materiale, ale także wobec ubogich duchowo. Bóg zapłać.
  3. Składamy podziękowanie dla OSP z Borowa za pomoc w przeprowadzeniu obrzędu błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów. Wszystkim życzymy bezpiecznej podróży i szczęśliwych powrotów do swoich rodzin.
  4. W piątek w 29 dzień miesiąca o godz. 17.25. odmówimy Różaniec z modlitwami wstawienniczymi ku czci św. Michała Archanioła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W piątek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
  6. W sobotę o godz. 16.00. sprawowana będzie msza św. z okazji 24 rocznicy powstania Grupy Nowa Vita, zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy.
  7. Od przyszłej Niedzieli 1 maja odprawiać będziemy Nabożeństwa Majowe o godz. 17.30.
  8. W przyszłą Niedzielę rozpocznie się XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, odbędzie się Szóste narodowe Czytanie Pisma Świętego.
  9. We wtorek w liturgii Święto św. Marka Ew,, we wtorek uroczystość św. Wojciecha Bpa i M. Głównego patrona Polski.
  10. W Kościanie przy Farze jest zawieszony harmonogram godzinowy
    wieczystej adoracji. Są jeszcze wolne godziny. Zachęcamy do zaangażowania się w to Boże Dzieło. Prosimy o zwrot deklaracji odnośnie adoracji do naszej zakrystii lub przez stronę internetową parafii Fara Kościan w zakładce „Adoracja wieczysta”. Pozostało jeszcze 45 godzin do wyboru.
  11. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza od 3 IV br. Parafian w Piotrkowicach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  12. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy,
    aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
    po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,
    pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  13. W czasie trwania epidemii zwracajmy uwagę na przestrzeganie aktualnych obostrzeń, aby wzajemnie dbać o swoje zdrowie
    i bezpieczeństwo.
  14. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
  15. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku oraz magnesy po 5 zł.
  16. Pożegnaliśmy śp. Helenę Szczepaniak z Iłówca Wielkiego, w poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Kazimierza Tylińskiego z Piechanina. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.