ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

           3 NIEDZIELA ZWYKŁA 23 I 2022 parafia-czempin.pl

 1. Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Poznańskiej ks. Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki z dniem 1 lutego 2022 roku mianuje ks. Wikariusza Marcina Łabęckiego Wikariuszem w parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie, jednocześnie mianuje ks. Jakuba Drosika ,dotychczasowego wikariusza w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach na Wikariusza w parafii pw. św. Michała Archanioła w Czempiniu. Msza św. w intencji ks. Marcina na pożegnanie sprawowana będzie w Niedzielę 30 I br. o godz. 11.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W tym roku w domach nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie, ale zapraszamy odwrotnie, aby wybrać sobie dowolny dzień i przyjść ze swoja rodziną na Mszę św. do kościoła w terminie do 2 lutego, do Matki Boskiej Gromnicznej, kiedy tradycyjnie śpiewamy w kościołach kolędy. Podczas każdej Mszy św. przez cały tydzień będziemy modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii, prosząc o opiekę Matkę Boża i św. Józefa nad naszymi rodzinami.
 3. Parafian z Nowego Borówka zapraszamy na Mszę św. dziękczynno-błagalną na zakończenie czasu Nawiedzenia domów i rodzin przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej w najbliższą środę na godz. 18.00. W najbliższych dniach po uzgodnieniu Obraz rozpocznie Nawiedzenie domów i rodzin Parafian ze Słonina.
 4. Od wtorku 18 I do 25 I trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem :” Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon” Mt 2,2. W swoich osobistych modlitwach pamiętajmy także o tej bardzo ważnej intencji jedności.
 5. Dzień Islamu przypada w środę 26 I.
 6. Dzisiejsza Niedziela przeżywana jest jako Niedziela Słowa Bożego.
 7. Dzieci zapraszamy na śpiewanie kolęd w Niedzielę o godz. 11.15., prosimy zabierać najróżniejsze instrumenty grające.
 8. W dzisiejszą Niedzielę po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na Radio Emaus.
 9. W sobotę o godz. 17.25. odmówimy Różaniec z modlitwami wstawienniczymi za przyczyna św. Michała Archanioła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Proboszcz Błażej Barczak zaprasza do Starego Gołębina na Msze św. kolędowe : 24 I br. poniedziałek godz. 18.00. mieszkańców Gorzyc od domów nr 23 i 24 do domów 33 i 17 oraz domu nr 36 i bloku nr 37a., wtorek 25 I Gorzyczki od szkoły do domu nr 2, domy nr 24,25, domy w parku, 26 I środa Gorzyczki bloki nr 27, 28 oraz domy od nr 29 do 36, czwartek 27 I Nowy Gołębin – te Msze św. odbędą się w Gorzyczkach.
 11. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej zakończył Nawiedzać Parafian na Nowym Borówku i w najbliższych dniach rozpocznie nawiedzać Parafian w Słoninie. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Z Nowego Borówka Obraz Matki Bożej w dalszej kolejności nawiedzać będzie, Piotrkowice, Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 12. W czasie epidemii Biuro czynne od poniedziałku do soboty po rannej i wieczornej Mszy św. ok. godz. 8.40. i 18.40. prosimy zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, także w zakrystii ministrantów można zgłaszać sprawy.
 13. Trwa świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek.

Przy Żłóbku znajdują się choinki z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i rodzinom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki z artykułami higienicznymi, takimi jak : kremy, szampony, oliwki, pieluszki dziecięce/od rozmiaru 3 w górę/ , mokre chusteczki. A gdyby była taka możliwość, jak, że są to dzieci leżące, często jedynie wodzące wzrokiem – z zabawek – projektory gwiazd – byłby tymi wymarzonymi.

Dary pozostawione pod choinką, zostaną przekazane do podopiecznych „ Hospicjum Domowego” ul Bednarska 4 Poznań    https://www.hospicjum-domowe.poznan.pl/

Zbiórka trwa do 2 Lutego = do Święta Matki Boskiej Gromnicznej.

 1. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 2. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na obowiązkowe noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
 3. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach, a także magnesy po 5 zł., natomiast na stoliku przy chrzcielnicy można nabyć po 35 zł książki o św. Józefie : Konsekracja św. Józefa oraz „ Trzeci- jak św. Józef ratuje Kościół”. Zachęcamy podejść, aby zapoznać się z treścią.
 4. W imieniu Pani Józefy Bernackiej z Borowa, której całkowicie spaliło się mieszkanie i tam tragicznie zmarł mąż sp. Zenon, zwracamy się z gorącym Apelem o pomoc w wyremontowaniu mieszkania, począwszy od ścian, instalacji..itd. , potrzebni są fachowcy, także ludzie dobrej woli oraz środki materialne, dlatego podajemy nr konta, ale także można osobiście zwrócić się do rodziny. Nr konta : 10868210300000303030000010.
 5. W piątek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Henryka Jędrzejczaka z ul. Poznańskie Przedmieście. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.