ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

           2 NIEDZIELA ZWYKŁA 16 I 2022 parafia-czempin.pl

 

 1. W tym roku w domach nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie, ale zapraszamy odwrotnie, aby wybrać sobie dowolny dzień i przyjść ze swoja rodziną na Mszę św. do kościoła w terminie do 2 lutego, do Matki Boskiej Gromnicznej, kiedy tradycyjnie śpiewamy w kościołach kolędy. Podczas każdej Mszy św. przez cały tydzień będziemy modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii, prosząc o opiekę Matkę Boża i św. Józefa nad naszymi rodzinami.
 2. W piątek i w sobotę przypada Dzień Babci i Dziadka, z tej okazji życzymy wiele Łask od Pana Boga, potrzebnego zdrowia, orędownictwa św. Anny i św. Joachima, oraz pociechy z pobożnego życia swojej rodziny. W przyszłą Niedzielę o godz. 11.30..00. ofiarujemy intencje mszy św.
 3. Od wtorku 18 I do 25 I trwać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem :” Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon” Mt 2,2. W swoich osobistych modlitwach pamiętajmy także o tej bardzo ważnej intencji jedności. Centralne Nabożeństwo Ekumeniczne odbedzie się 18 I br. o godz. 18.00. w Kościele Ewangelicko-Augsburckim ul. Obozowa 5 Kazanie wygosi ks. Bp Jan Glapiak.
 4. Dzień Judaizm przypada w poniedziałek 17 I.
 5. Dzieci zapraszamy na śpiewanie kolęd w Niedzielę o godz. 11.15., prosimy zabierać najróżniejsze instrumenty grające.
 6. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach Rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.25. , Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 7. Żywy Różaniec zapraszamy także w sobotę 22 I na godz. 17.25. do wspólnej modlitwy przygotowującej do beatyfikacji sł. Bożej Pauliny Jaricot, także w sobotę o godz. 7.30. również będzie odmówiony Różaniec na przygotowanie do Beatyfikacji. zapraszamy do modlitwy.
 8. W przyszłą Niedzielę po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na Radio Emaus.
 9. Przyszła Niedziela obchodzona będzie jako Niedziela Słowa Bożego.
 10. W przyszłą Niedzielę 23 I odbędzie się Powstańczy Bieg Przełajowy, dlatego w w godzinach od 11.00. do 14.00. pojawia się utrudnienia w ruchu na odcinkach Borowo-Czempiń, Słonin-Czempiń oraz os. Przylesie. Za utrudnienia organizatorzy przepraszają.
 11. Proboszcz Błażej Barczak zaprasza do Starego Gołębina na Msze św. kolędowe : 21 I piątek na godz. 18.00. mieszkańców Gorzyc od domu nr 1 do domów nr 9 i 8 ora z z bloku nr 37 natomiast 24 I br. poniedziałek godz. 18.00. mieszkańców Gorzyc od domów nr 23 i 24 do domów 33 i 17 oraz domu nr 36 i bloku nr 37a.
 12. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza od 4 XII rodziny i domy w Nowy Borówku. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Z Nowego Borówka Obraz Matki Bożej w dalszej kolejności nawiedzać będzie, Słonin, Piotrkowice, Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 13. W czasie epidemii Biuro czynne od poniedziałku do soboty po rannej i wieczornej Mszy św. ok. godz. 8.40. i 18.40. prosimy zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, także w zakrystii ministrantów można zgłaszać sprawy.
 14. Trwa świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek.

Przy Żłóbku znajdują się choinki z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i rodzinom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki z artykułami higienicznymi, takimi jak : kremy, szampony, oliwki, pieluszki dziecięce/od rozmiaru 3 w górę/ , mokre chusteczki. A gdyby była taka możliwość, jak, że są to dzieci leżące, często jedynie wodzące wzrokiem – z zabawek – projektory gwiazd – byłby tymi wymarzonymi.

Dary pozostawione pod choinką, zostaną przekazane do podopiecznych „ Hospicjum Domowego” ul Bednarska 4 Poznań    https://www.hospicjum-domowe.poznan.pl/

Zbiórka trwa do 2 Lutego = do Święta Matki Boskiej Gromnicznej.

 1. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 2. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na obowiązkowe noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
 3. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach, a także magnesy po 5 zł., natomiast na stoliku przy chrzcielnicy można nabyć po 35 zł książki o św. Józefie : Konsekracja św. Józefa oraz „ Trzeci- jak św. Józef ratuje Kościół”. Zachęcamy podejść, aby zapoznać się z treścią.
 4. W imieniu Pani Józefy Bernackiej z Borowa, której całkowicie spaliło się mieszkanie i tam tragicznie zmarł mąż sp. Zenon, zwracamy się z gorącym Apelem o pomoc w wyremontowaniu mieszkania, począwszy od ścian, instalacji..itd. , potrzebni są fachowcy, także ludzie dobrej woli oraz środki materialne, dlatego podajemy nr konta, ale także można osobiście zwrócić się do rodziny. Nr konta : 10868210300000303030000010.
 5. W środę o godz. 11.00. pożegnamy śp. Tadeusza Sikorę z ul. Czereśniowej. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.