ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 • NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU 2 I 2022 parafia-czempin.pl

 

 1. W czwartek w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – 6 I Msze św. o godz. 8.00., 10.00., 11.30., 18.00., w Borowie o godz. 8.45., w Gorzyczkach o godz. 9.30.

Przed ołtarzem  oraz pod chórem będzie można nabyć kredę i kadzidło, składając  ofiarę wspieramy działalność sióstr Elżbietanek w Jerozolimie i w Betlejem, które prowadzą sierocińce. W imieniu sióstr i studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiary pod chórem prosimy złożyć do skarbon w ścianie.

6 I po Mszach św. przed kościołem zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Bóg zapłać za złożony każdy dar.

 1. Spowiedź w Pierwszy Piątek od 7.30. do 8.00., od 16.00. do 18.00. w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Odwiedziny chorych i starszych odbywają się przez cały miesiąc, wystarczy uzgodnić termin, do czego bardzo zachęcamy.
 3. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza od 4 XII rodziny i domy w Nowy Borówku. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Z Nowego Borówka Obraz Matki Bożej w dalszej kolejności nawiedzać będzie, Słonin, Piotrkowice, Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 4. W czasie epidemii Biuro czynne od poniedziałku do soboty po rannej i wieczornej Mszy św. ok. godz. 8.40. i 18.40. prosimy zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, także w zakrystii ministrantów można  zgłaszać sprawy.
 5. Z dniem dzisiejszym rusza świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek.

Przy Żłóbku znajdują się choinki z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i rodzinom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki z artykułami higienicznymi, takimi jak : kremy, szampony, oliwki, pieluszki dziecięce/od rozmiaru 3 w górę/ , mokre chusteczki. A gdyby była taka możliwość, jak, że są to dzieci leżące, często jedynie wodzące wzrokiem – z zabawek – projektory gwazd – byłby tymi wymarzonymi.

Dary pozostawione pod choinką, zostaną przekazane do podopiecznych „ Hospicjum Domowego” ul Bednarska 4 Poznań    https://www.hospicjum-domowe.poznan.pl/

Zbiórka trwa do 2 Lutego = do Święta Matki Boskiej Gromnicznej.

 1. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 2. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na obowiązkowe noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
 3. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach, a także magnesy po 5 zł. W zakrystii po 15 zł można nabywać lampiony., natomiast na stoliku przy chrzcielnicy można nabyć po 35 zł książki o św. Józefie : Konsekracja św. Józefa” oraz „ Trzeci- jak św. Józef ratuje Kościół”. Zachęcamy podejść, aby zapoznać się z treścią.
 4. W imieniu Pani Józefy Bernackiej z Borowa, której całkowicie spaliło się mieszkanie i tam tragicznie zmarł mąż sp. Zenon, zwracamy się z gorącym Apelem o pomoc w wyremontowaniu mieszkania, począwszy od ścian, instalacji..itd. , potrzebni są fachowcy, także ludzie dobrej woli oraz środki materialne, dlatego podajemy nr konta, ale także można osobiście zwrócić się do rodziny. Nr konta : 10868210300000303030000010
 5. W poniedziałek w Głuchowie o godz. 11.00. pożegnamy śp. Feliksa Piątkowiaka z ul. Tarnowskiej. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.