Niedziela Świętej Rodziny i Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki –

Światowy dzień Modlitw o Pokój    26.12.2021 – 1.1.2022 parafia-czempin.pl

1. Nasze rodziny powierzajmy opiece Matki Bożej i św. Józefa, prosząc o wstawiennictwo u Pana Boga.
  2. W poniedziałek w dniu 27 XII o godz. 18.00. Msza św. sprawowana będzie z okazji 103 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, zapraszamy do wspólnej modlitwy, pamiętajmy też o wywiedzeniu flag powstańczych lub państwowych.
  3. Na Grobach Powstańców na naszym cmentarzu godz. 15.00. Delegacje z Urzędu Gminy złożą wieńce, zapraszamy do uczczenia Bohaterów.
  4. W sobotę o godz. 17.20. odmawiamy Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych. Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  5. Odwiedziny Duszpasterskie, czyli Kolęda w tym roku nie jest zaplanowana, ale będziemy od 1 stycznia do 2 Lutego modlić się w kościele za nasze rodziny, upraszając Łaski u Świętej Rodziny.
  6. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek 31 grudnia 2021 roku.
  7. Mszę św. dziękczynno – błagalną na zakończenie starego roku w piątek 31 XII o godz. 17.00.
  8. W sobotę w Nowy Rok Msze św. o godz. 10.00., 11.30., 12.45., 18.00., w Borowie o godz. 10.00. , w Gorzyczkach o godz. 9.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  9. W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – 6 I

Przed ołtarzem  oraz pod chórem będzie można nabyć kredę i kadzidło, składając  ofiarę wspieramy działalność sióstr Elżbietanek w Jerozolimie i w Betlejem, które prowadzą sierocińce. W imieniu sióstr i studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiary pod chórem prosimy złożyć do skarbon w ścianie.

6 I po Mszach św. przed kościołem zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Bóg zapłać za złożony każdy dar.

1. W pierwszy piątek okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.15. do 17.00.
  2. Na Nabożeństwo Pierwszej Soboty zapraszamy 1 I o godz. 9.15. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, medytacja przed Mszą św.
  3. Z dniem dzisiejszym rusza świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek.
  4. W środę o godz. 17.25. odmówimy Różaniec z modlitwami wstawienniczymi do sw. Michała Archanioła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na styczeń : Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których zyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia bracmi.

Przy Żłóbku znajdują się choinki z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i rodzinom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki z artykułami higienicznymi, takimi jak : kremy, szampony, oliwki, pieluszki dziecięce/od rozmiaru 3 w górę/ , mokre chusteczki. A gdyby była taka możliwość, jak, że są to dzieci leżące, często jedynie wodzące wzrokiem – z zabawek – projektory gwiazd – byłby tymi wymarzonymi.

Dary pozostawione pod choinką, zostaną przekazane do podopiecznych „ Hospicjum Domowego” ul Bednarska 4 Poznań    https://www.hospicjum-domowe.poznan.pl/

Zbiórka trwa do 2 Lutego = do Święta Matki Boskiej Gromnicznej.

1. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
  2. W czasie epidemii przestrzegajmy wszystkie obostrzenia Sanepidu, aby wzajemnie pomagać sobie w tym trudnym czasie.